TRANSFERUURTJE: 'Transferstrijd Club en Anderlecht, Gent greep naast spitsen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Transferstrijd Club en Anderlecht, Gent greep naast spitsen'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht en Club Brugge zouden in elkaars vaarwater zitten voor een transfer. Beiden zouden immers geïnteresseerd zijn in de komst van Paul Mukairu, een 20-jarige spits van Antalyaspor. Ook KRC Genk is nog steeds in de running. Geen van hen zou echter al een concreet bod neergelegd hebben. Mogelijk komt er nog concurrentie vanuit Nederland, Italië of Spanje.



Ook aan de komst van Percy Tau wordt er nog steeds gewerkt bij Anderlecht. Er zou snel een akkoord uit de bus moeten rollen om de Zuid-Afrikaanse aanvaller voor een seizoen te huren van Brighton, zonder aankoopoptie.

Anderlecht hoopt deze zomer ook nog Thomas Didillon te verkopen en de voorbije dagen raakte bekend dat AS Monaco hem zou willen binnenhalen. Anderlecht betaalde destijds 2,2 miljoen euro voor de keeper en volgens de laatste berichten zou het via Monaco een groot deel van die som kunnen recupereren.



Naast Didillon zouden nog dertien spelers de komende weken een nieuwe club moeten vinden. Pieter Gerkens, Adrien Trebel, Josué Sa, Antonio Milic, Aristote Nkaka, Ognjen Vranjes, Bubacarr Sanneh, Kenny Saief, Luka Adzic, Mohammed Dauda, James Lawrence, Olivier Dhauholou en Kristal Abazaj moeten nog steeds vertrekken.

Bij Club werken ze dan weer aan de komst van Bright Osayi-Samuel, maar die transfer wordt stilaan twijfelachtig. Crystal Palace zou immers een bod neergelegd hebben bij QPR dat evenwaardig is aan dat van Club. De kans bestaat dus dat de flankaanvaller nog de voorkeur zal geven aan een transfer naar de Premier League.



AA Gent haalde deze week met Tim Kleindienst een nieuwe spits, maar de Duitser was niet de eerste keuze van de Buffalo's. Eerst probeerden ze Alexander Sörloth terug te halen, maar de Noor was niet haalbaar na een sterk seizoen bij Trabzonspor. Daarna brachten ze ook nog twee keer een bod van dicht bij de 6 miljoen euro uit op Eldor Shomurodov, maar FC Rostov wou de Oezbeek niet laten gaan. Ook Adolfo Gaich werd aangeboden, maar diens kostprijs van 12 miljoen was te gortig.

KRC Genk heeft donderdag nog één van zijn jonge spelers laten vertrekken. Voor Dante Vanzeir was er geen plaats meer in Limburg, nadat de 22-jarige aanvaller zich niet kon doorzetten op huurbasis bij KV Mechelen. Hij trekt nu definitief naar Union, waar hij een contract voor drie jaar tekende.

BUITENLAND



De voorbije dagen laaiden de geruchten over een mogelijke transfer van Lionel Messi naar Internazionale weer op. Vanuit Milaan werden die snel ontkend, maar toch blijven de berichten aanhouden dat de Nerazzurri in 2021 een poging willen wagen voor de Argentijnse ster. Die is dan einde contract bij FC Barcelona en zou voor vier jaar in Milaan kunnen tekenen. In totaal zou Messi er zo'n 260 miljoen euro kunnen gaan verdienen.

Barça kreeg intussen wel een grote naam aangeboden. David Alaba zou zelf komen aankloppen zijn met het oog op een transfer naar Camp Nou. Ook deze deal zou echter moeten wachten tot de zomer van 2021, want dan is Alaba einde contract bij Bayern München en kan hij gratis de overstap maken.

LEES OOK: AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

Heeft Anderlecht nog een spits nodig?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

11
11
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

28
28
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

36
36
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

74
74
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

20
20
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

62
62
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

285
285
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

45
45
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

45
45
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

98
98
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

62
62
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

186
186
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

122
122
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

132
132
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

88
88
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

595
595
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

47
47
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

299
299
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

32
32
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

107
107
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

42
42
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

100
100
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

90
90
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

64
64
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

543
543

Meer sportnieuws