TRANSFERUURTJE: 'Transferstrijd Club en Anderlecht, Gent greep naast spitsen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Transferstrijd Club en Anderlecht, Gent greep naast spitsen'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht en Club Brugge zouden in elkaars vaarwater zitten voor een transfer. Beiden zouden immers geïnteresseerd zijn in de komst van Paul Mukairu, een 20-jarige spits van Antalyaspor. Ook KRC Genk is nog steeds in de running. Geen van hen zou echter al een concreet bod neergelegd hebben. Mogelijk komt er nog concurrentie vanuit Nederland, Italië of Spanje.



Ook aan de komst van Percy Tau wordt er nog steeds gewerkt bij Anderlecht. Er zou snel een akkoord uit de bus moeten rollen om de Zuid-Afrikaanse aanvaller voor een seizoen te huren van Brighton, zonder aankoopoptie.

Anderlecht hoopt deze zomer ook nog Thomas Didillon te verkopen en de voorbije dagen raakte bekend dat AS Monaco hem zou willen binnenhalen. Anderlecht betaalde destijds 2,2 miljoen euro voor de keeper en volgens de laatste berichten zou het via Monaco een groot deel van die som kunnen recupereren.



Naast Didillon zouden nog dertien spelers de komende weken een nieuwe club moeten vinden. Pieter Gerkens, Adrien Trebel, Josué Sa, Antonio Milic, Aristote Nkaka, Ognjen Vranjes, Bubacarr Sanneh, Kenny Saief, Luka Adzic, Mohammed Dauda, James Lawrence, Olivier Dhauholou en Kristal Abazaj moeten nog steeds vertrekken.

Bij Club werken ze dan weer aan de komst van Bright Osayi-Samuel, maar die transfer wordt stilaan twijfelachtig. Crystal Palace zou immers een bod neergelegd hebben bij QPR dat evenwaardig is aan dat van Club. De kans bestaat dus dat de flankaanvaller nog de voorkeur zal geven aan een transfer naar de Premier League.



AA Gent haalde deze week met Tim Kleindienst een nieuwe spits, maar de Duitser was niet de eerste keuze van de Buffalo's. Eerst probeerden ze Alexander Sörloth terug te halen, maar de Noor was niet haalbaar na een sterk seizoen bij Trabzonspor. Daarna brachten ze ook nog twee keer een bod van dicht bij de 6 miljoen euro uit op Eldor Shomurodov, maar FC Rostov wou de Oezbeek niet laten gaan. Ook Adolfo Gaich werd aangeboden, maar diens kostprijs van 12 miljoen was te gortig.

KRC Genk heeft donderdag nog één van zijn jonge spelers laten vertrekken. Voor Dante Vanzeir was er geen plaats meer in Limburg, nadat de 22-jarige aanvaller zich niet kon doorzetten op huurbasis bij KV Mechelen. Hij trekt nu definitief naar Union, waar hij een contract voor drie jaar tekende.

BUITENLAND



De voorbije dagen laaiden de geruchten over een mogelijke transfer van Lionel Messi naar Internazionale weer op. Vanuit Milaan werden die snel ontkend, maar toch blijven de berichten aanhouden dat de Nerazzurri in 2021 een poging willen wagen voor de Argentijnse ster. Die is dan einde contract bij FC Barcelona en zou voor vier jaar in Milaan kunnen tekenen. In totaal zou Messi er zo'n 260 miljoen euro kunnen gaan verdienen.

Barça kreeg intussen wel een grote naam aangeboden. David Alaba zou zelf komen aankloppen zijn met het oog op een transfer naar Camp Nou. Ook deze deal zou echter moeten wachten tot de zomer van 2021, want dan is Alaba einde contract bij Bayern München en kan hij gratis de overstap maken.

LEES OOK: Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Heeft Anderlecht nog een spits nodig?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

5
5
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

27
27
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

27
27
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

10
10
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

176
176
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

107
107
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

290
290
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

33
33
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

274
274
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

205
205
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

303
303
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

123
123
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

193
193
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

124
124
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

156
156
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

168
168
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

642
642
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

655
655
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

303
303
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

108
108
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

195
195
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

161
161
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

52
52
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

281
281

Meer sportnieuws