TRANSFERUURTJE: 'Transferstrijd Club en Anderlecht, Gent greep naast spitsen'

314 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Transferstrijd Club en Anderlecht, Gent greep naast spitsen'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht en Club Brugge zouden in elkaars vaarwater zitten voor een transfer. Beiden zouden immers geïnteresseerd zijn in de komst van Paul Mukairu, een 20-jarige spits van Antalyaspor. Ook KRC Genk is nog steeds in de running. Geen van hen zou echter al een concreet bod neergelegd hebben. Mogelijk komt er nog concurrentie vanuit Nederland, Italië of Spanje.



Ook aan de komst van Percy Tau wordt er nog steeds gewerkt bij Anderlecht. Er zou snel een akkoord uit de bus moeten rollen om de Zuid-Afrikaanse aanvaller voor een seizoen te huren van Brighton, zonder aankoopoptie.

Anderlecht hoopt deze zomer ook nog Thomas Didillon te verkopen en de voorbije dagen raakte bekend dat AS Monaco hem zou willen binnenhalen. Anderlecht betaalde destijds 2,2 miljoen euro voor de keeper en volgens de laatste berichten zou het via Monaco een groot deel van die som kunnen recupereren.



Naast Didillon zouden nog dertien spelers de komende weken een nieuwe club moeten vinden. Pieter Gerkens, Adrien Trebel, Josué Sa, Antonio Milic, Aristote Nkaka, Ognjen Vranjes, Bubacarr Sanneh, Kenny Saief, Luka Adzic, Mohammed Dauda, James Lawrence, Olivier Dhauholou en Kristal Abazaj moeten nog steeds vertrekken.

Bij Club werken ze dan weer aan de komst van Bright Osayi-Samuel, maar die transfer wordt stilaan twijfelachtig. Crystal Palace zou immers een bod neergelegd hebben bij QPR dat evenwaardig is aan dat van Club. De kans bestaat dus dat de flankaanvaller nog de voorkeur zal geven aan een transfer naar de Premier League.



AA Gent haalde deze week met Tim Kleindienst een nieuwe spits, maar de Duitser was niet de eerste keuze van de Buffalo's. Eerst probeerden ze Alexander Sörloth terug te halen, maar de Noor was niet haalbaar na een sterk seizoen bij Trabzonspor. Daarna brachten ze ook nog twee keer een bod van dicht bij de 6 miljoen euro uit op Eldor Shomurodov, maar FC Rostov wou de Oezbeek niet laten gaan. Ook Adolfo Gaich werd aangeboden, maar diens kostprijs van 12 miljoen was te gortig.

KRC Genk heeft donderdag nog één van zijn jonge spelers laten vertrekken. Voor Dante Vanzeir was er geen plaats meer in Limburg, nadat de 22-jarige aanvaller zich niet kon doorzetten op huurbasis bij KV Mechelen. Hij trekt nu definitief naar Union, waar hij een contract voor drie jaar tekende.

BUITENLAND



De voorbije dagen laaiden de geruchten over een mogelijke transfer van Lionel Messi naar Internazionale weer op. Vanuit Milaan werden die snel ontkend, maar toch blijven de berichten aanhouden dat de Nerazzurri in 2021 een poging willen wagen voor de Argentijnse ster. Die is dan einde contract bij FC Barcelona en zou voor vier jaar in Milaan kunnen tekenen. In totaal zou Messi er zo'n 260 miljoen euro kunnen gaan verdienen.

Barça kreeg intussen wel een grote naam aangeboden. David Alaba zou zelf komen aankloppen zijn met het oog op een transfer naar Camp Nou. Ook deze deal zou echter moeten wachten tot de zomer van 2021, want dan is Alaba einde contract bij Bayern München en kan hij gratis de overstap maken.

LEES OOK: 'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

Heeft Anderlecht nog een spits nodig?

Meest recent

Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

43
43
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

97
97
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

52
52
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

208
208
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

46
46
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

80
80
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

111
111
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

407
407
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

33
33
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

84
84
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

239
239
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

163
163
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

128
128
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

96
96
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

165
165
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

439
439
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

83
83
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

472
472
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

104
104
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

335
335
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

530
530
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

383
383
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

487
487
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

573
573

Meer sportnieuws