TRANSFERUURTJE: 'Transferstrijd Club en Anderlecht, Gent greep naast spitsen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Transferstrijd Club en Anderlecht, Gent greep naast spitsen'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht en Club Brugge zouden in elkaars vaarwater zitten voor een transfer. Beiden zouden immers geïnteresseerd zijn in de komst van Paul Mukairu, een 20-jarige spits van Antalyaspor. Ook KRC Genk is nog steeds in de running. Geen van hen zou echter al een concreet bod neergelegd hebben. Mogelijk komt er nog concurrentie vanuit Nederland, Italië of Spanje.



Ook aan de komst van Percy Tau wordt er nog steeds gewerkt bij Anderlecht. Er zou snel een akkoord uit de bus moeten rollen om de Zuid-Afrikaanse aanvaller voor een seizoen te huren van Brighton, zonder aankoopoptie.

Anderlecht hoopt deze zomer ook nog Thomas Didillon te verkopen en de voorbije dagen raakte bekend dat AS Monaco hem zou willen binnenhalen. Anderlecht betaalde destijds 2,2 miljoen euro voor de keeper en volgens de laatste berichten zou het via Monaco een groot deel van die som kunnen recupereren.



Naast Didillon zouden nog dertien spelers de komende weken een nieuwe club moeten vinden. Pieter Gerkens, Adrien Trebel, Josué Sa, Antonio Milic, Aristote Nkaka, Ognjen Vranjes, Bubacarr Sanneh, Kenny Saief, Luka Adzic, Mohammed Dauda, James Lawrence, Olivier Dhauholou en Kristal Abazaj moeten nog steeds vertrekken.

Bij Club werken ze dan weer aan de komst van Bright Osayi-Samuel, maar die transfer wordt stilaan twijfelachtig. Crystal Palace zou immers een bod neergelegd hebben bij QPR dat evenwaardig is aan dat van Club. De kans bestaat dus dat de flankaanvaller nog de voorkeur zal geven aan een transfer naar de Premier League.



AA Gent haalde deze week met Tim Kleindienst een nieuwe spits, maar de Duitser was niet de eerste keuze van de Buffalo's. Eerst probeerden ze Alexander Sörloth terug te halen, maar de Noor was niet haalbaar na een sterk seizoen bij Trabzonspor. Daarna brachten ze ook nog twee keer een bod van dicht bij de 6 miljoen euro uit op Eldor Shomurodov, maar FC Rostov wou de Oezbeek niet laten gaan. Ook Adolfo Gaich werd aangeboden, maar diens kostprijs van 12 miljoen was te gortig.

KRC Genk heeft donderdag nog één van zijn jonge spelers laten vertrekken. Voor Dante Vanzeir was er geen plaats meer in Limburg, nadat de 22-jarige aanvaller zich niet kon doorzetten op huurbasis bij KV Mechelen. Hij trekt nu definitief naar Union, waar hij een contract voor drie jaar tekende.

BUITENLAND



De voorbije dagen laaiden de geruchten over een mogelijke transfer van Lionel Messi naar Internazionale weer op. Vanuit Milaan werden die snel ontkend, maar toch blijven de berichten aanhouden dat de Nerazzurri in 2021 een poging willen wagen voor de Argentijnse ster. Die is dan einde contract bij FC Barcelona en zou voor vier jaar in Milaan kunnen tekenen. In totaal zou Messi er zo'n 260 miljoen euro kunnen gaan verdienen.

Barça kreeg intussen wel een grote naam aangeboden. David Alaba zou zelf komen aankloppen zijn met het oog op een transfer naar Camp Nou. Ook deze deal zou echter moeten wachten tot de zomer van 2021, want dan is Alaba einde contract bij Bayern München en kan hij gratis de overstap maken.

LEES OOK: AA Gent slikt dubbele blessuredomper

Heeft Anderlecht nog een spits nodig?

Meest recent

'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

42
42
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

74
74
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

90
90
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

31
31
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

30
30
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

151
151
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

66
66
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

324
324
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

274
274
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

75
75
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

553
553
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

63
63
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

531
531
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

412
412
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

208
208
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

117
117
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

101
101
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

252
252
Nieuwe wending Duivels: Amerikanen beslissen over Iran

Bij de Rode Duivels is de voorbereiding volop aan de gang voor het WK. Er is echter nog altijd ...

98
98
'Tresoldi blijft gegeerd: grootmacht stuurt scout'

Club Brugge haalde woensdag stevig uit door KV Mechelen met 6-1 te verslaan. Dat deed deugd na het ...

117
117
Club Brugge voor transferbom? 25 miljoen voor ‘nieuwe Yamal’

Club Brugge wordt genoemd in een transferdossier dat alle kanten opgaat. Voor een piepjonge ...

482
482
Met Duivels naar WK? Vertonghen geeft grote hint

De Rode Duivels staan deze zomer voor een grote uitdaging op het WK. Sinds de laatste wereldbeker ...

15
15
Bertaccini haalt hard uit na nieuwe mokerslag Anderlecht

Na een zes op zes leek Anderlecht weer vertrokken te zijn in de Champions' Play-Off, maar donderdag ...

432
432

Meer sportnieuws