TRANSFERUURTJE: 'Transferstrijd Club en Anderlecht, Gent greep naast spitsen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Transferstrijd Club en Anderlecht, Gent greep naast spitsen'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht en Club Brugge zouden in elkaars vaarwater zitten voor een transfer. Beiden zouden immers geïnteresseerd zijn in de komst van Paul Mukairu, een 20-jarige spits van Antalyaspor. Ook KRC Genk is nog steeds in de running. Geen van hen zou echter al een concreet bod neergelegd hebben. Mogelijk komt er nog concurrentie vanuit Nederland, Italië of Spanje.



Ook aan de komst van Percy Tau wordt er nog steeds gewerkt bij Anderlecht. Er zou snel een akkoord uit de bus moeten rollen om de Zuid-Afrikaanse aanvaller voor een seizoen te huren van Brighton, zonder aankoopoptie.

Anderlecht hoopt deze zomer ook nog Thomas Didillon te verkopen en de voorbije dagen raakte bekend dat AS Monaco hem zou willen binnenhalen. Anderlecht betaalde destijds 2,2 miljoen euro voor de keeper en volgens de laatste berichten zou het via Monaco een groot deel van die som kunnen recupereren.



Naast Didillon zouden nog dertien spelers de komende weken een nieuwe club moeten vinden. Pieter Gerkens, Adrien Trebel, Josué Sa, Antonio Milic, Aristote Nkaka, Ognjen Vranjes, Bubacarr Sanneh, Kenny Saief, Luka Adzic, Mohammed Dauda, James Lawrence, Olivier Dhauholou en Kristal Abazaj moeten nog steeds vertrekken.

Bij Club werken ze dan weer aan de komst van Bright Osayi-Samuel, maar die transfer wordt stilaan twijfelachtig. Crystal Palace zou immers een bod neergelegd hebben bij QPR dat evenwaardig is aan dat van Club. De kans bestaat dus dat de flankaanvaller nog de voorkeur zal geven aan een transfer naar de Premier League.



AA Gent haalde deze week met Tim Kleindienst een nieuwe spits, maar de Duitser was niet de eerste keuze van de Buffalo's. Eerst probeerden ze Alexander Sörloth terug te halen, maar de Noor was niet haalbaar na een sterk seizoen bij Trabzonspor. Daarna brachten ze ook nog twee keer een bod van dicht bij de 6 miljoen euro uit op Eldor Shomurodov, maar FC Rostov wou de Oezbeek niet laten gaan. Ook Adolfo Gaich werd aangeboden, maar diens kostprijs van 12 miljoen was te gortig.

KRC Genk heeft donderdag nog één van zijn jonge spelers laten vertrekken. Voor Dante Vanzeir was er geen plaats meer in Limburg, nadat de 22-jarige aanvaller zich niet kon doorzetten op huurbasis bij KV Mechelen. Hij trekt nu definitief naar Union, waar hij een contract voor drie jaar tekende.

BUITENLAND



De voorbije dagen laaiden de geruchten over een mogelijke transfer van Lionel Messi naar Internazionale weer op. Vanuit Milaan werden die snel ontkend, maar toch blijven de berichten aanhouden dat de Nerazzurri in 2021 een poging willen wagen voor de Argentijnse ster. Die is dan einde contract bij FC Barcelona en zou voor vier jaar in Milaan kunnen tekenen. In totaal zou Messi er zo'n 260 miljoen euro kunnen gaan verdienen.

Barça kreeg intussen wel een grote naam aangeboden. David Alaba zou zelf komen aankloppen zijn met het oog op een transfer naar Camp Nou. Ook deze deal zou echter moeten wachten tot de zomer van 2021, want dan is Alaba einde contract bij Bayern München en kan hij gratis de overstap maken.

LEES OOK: Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

Heeft Anderlecht nog een spits nodig?

Meest recent

Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

1
1
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

16
16
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

33
33
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

56
56
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

13
13
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

153
153
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

124
124
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

177
177
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

93
93
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

79
79
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

226
226
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

31
31
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

153
153
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

113
113
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

236
236
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

187
187
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

82
82
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

215
215
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

165
165
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

401
401
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

873
873
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

88
88
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

96
96

Meer sportnieuws