'Pro League houdt halsstarrig vast aan competitie met 16'

776
'Pro League houdt halsstarrig vast aan competitie met 16'

Vrijdag wordt alweer een cruciale dag voor het Belgische voetbal, Vandaag vindt immers de Algemene Vergadering plaats van de Pro League, waarop een beslissing moet vallen over het competitieformat voor volgend seizoen. Aanvankelijk was beslist om met zestien clubs in 1A te voetballen en Waasland-Beveren te laten degraderen, maar die beslissing werd vernietigd door het BAS en donderdag oordeelde de rechtbank nog eens dat Waasland-Beveren in 1A moet spelen.


Daarbij werd de Pro League een flinke dwangsom opgelegd als het de competitie toch zou beginnen zonder Waasland-Beveren in 1A. Dat zou hen 30 miljoen euro per speeldag in 1A en 1B kunnen gaan kosten. Desondanks is de Pro League toch gewoon van plan om weer te blijven bij het plan om met zestien clubs en zonder Waasland-Beveren in 1A te spelen.

Het Nieuwsblad weet dat ze bij de Pro League nog steeds van mening zijn dat ze met gewoon een nieuwe motivatie dezelfde beslissing opnieuw kunnen nemen. Daarvoor klampen ze zich vast aan de uitspraak van het BMA, die oordeelde dat het niet nodig was om Waasland-Beveren terug in 1A te plaatsen, al werden er wel inbreuken op de concurrentieregels vastgesteld. De Pro League oordeelt dat het BMA juridisch hoger staat dan het BAS, maar ook dat valt te betwijfelen.

AA Gent, Genk, Charleroi, Antwerp, Anderlecht en Standard zouden alvast achter het plan staan, terwijl ze bij onder meer Club Brugge denken dat een competitie met achttien beter zou zijn, desnoods met drie degradanten. Het Laatste Nieuws schrijft dat dat plan ook lange tijd op tafel zag, maar dat onder impuls van Mehdi Bayat men toch weer terugkeerde naar het plan met zestien zonder Waasland-Beveren. Die club liet aan HNB al weten dat ze een nieuw kortgeding zal aanspannen als dat plan weer gestemd wordt, en mogelijk zelfs CEO Pierre François persoonlijk zal dagvaarden.

LEES OOK: Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Moet Waasland-Beveren opnieuw in 1A opgenomen worden?

Meest recent

Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

2
2
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

10
10
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

56
56
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

11
11
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

140
140
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

64
64
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

159
159
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

59
59
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

49
49
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

202
202
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

48
48
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

99
99
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

47
47
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

246
246
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

51
51
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

208
208
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

141
141
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

80
80
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

213
213
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

36
36
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

279
279
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

162
162
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

243
243

Meer sportnieuws