'Pro League houdt halsstarrig vast aan competitie met 16'

door
'Pro League houdt halsstarrig vast aan competitie met 16'

Vrijdag wordt alweer een cruciale dag voor het Belgische voetbal, Vandaag vindt immers de Algemene Vergadering plaats van de Pro League, waarop een beslissing moet vallen over het competitieformat voor volgend seizoen. Aanvankelijk was beslist om met zestien clubs in 1A te voetballen en Waasland-Beveren te laten degraderen, maar die beslissing werd vernietigd door het BAS en donderdag oordeelde de rechtbank nog eens dat Waasland-Beveren in 1A moet spelen.


Daarbij werd de Pro League een flinke dwangsom opgelegd als het de competitie toch zou beginnen zonder Waasland-Beveren in 1A. Dat zou hen 30 miljoen euro per speeldag in 1A en 1B kunnen gaan kosten. Desondanks is de Pro League toch gewoon van plan om weer te blijven bij het plan om met zestien clubs en zonder Waasland-Beveren in 1A te spelen.

Het Nieuwsblad weet dat ze bij de Pro League nog steeds van mening zijn dat ze met gewoon een nieuwe motivatie dezelfde beslissing opnieuw kunnen nemen. Daarvoor klampen ze zich vast aan de uitspraak van het BMA, die oordeelde dat het niet nodig was om Waasland-Beveren terug in 1A te plaatsen, al werden er wel inbreuken op de concurrentieregels vastgesteld. De Pro League oordeelt dat het BMA juridisch hoger staat dan het BAS, maar ook dat valt te betwijfelen.

AA Gent, Genk, Charleroi, Antwerp, Anderlecht en Standard zouden alvast achter het plan staan, terwijl ze bij onder meer Club Brugge denken dat een competitie met achttien beter zou zijn, desnoods met drie degradanten. Het Laatste Nieuws schrijft dat dat plan ook lange tijd op tafel zag, maar dat onder impuls van Mehdi Bayat men toch weer terugkeerde naar het plan met zestien zonder Waasland-Beveren. Die club liet aan HNB al weten dat ze een nieuw kortgeding zal aanspannen als dat plan weer gestemd wordt, en mogelijk zelfs CEO Pierre François persoonlijk zal dagvaarden.

LEES OOK: Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Moet Waasland-Beveren opnieuw in 1A opgenomen worden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

9
9
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

147
147
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

82
82
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

371
371
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

96
96
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

89
89
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

200
200
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

300
300
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

91
91
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

576
576
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

423
423
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

71
71
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

126
126
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

233
233
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

74
74
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

265
265
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

36
36
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

54
54
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

224
224
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

179
179
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

120
120
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

183
183
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

267
267
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

159
159

Meer sportnieuws