Moet Club vrezen? 'Nietigverklaring seizoen ook op tafel'

door
Moet Club vrezen? 'Nietigverklaring seizoen ook op tafel'

Vrijdag verzamelen de belangrijkste clubleiders van ons land voor de Algemene Vergadering van de Pro League en daar worden zware discussies verwacht. Donderdag geraakte immers bekend dat Waasland-Beveren gelijk heeft gekregen voor de rechtbank. Hierdoor werd de degradatie van WB ongedaan gemaakt en weet niemand hoe het competitieformat er zal gaan uitzien.


Verschillende scenario's liggen momenteel op tafel. VTM-journalist Jarno Bertho laat weten dat zelfs een volledige nietigverklaring van het voorbije seizoen niet uitgesloten is. Dan zou er geen degradant zijn, waardoor het probleem van Waasland-Beveren van tafel is. Maar in principe zou er dan ook geen kampioen uitgeroepen worden, iets wat uiteraard ondenkbaar is voor Club Brugge. En er zou dan ook geen enkele club mogen promoveren, wat Beerschot VA en OH Leuven koste wat kost zullen proberen te vermijden.

Dat scenario lijkt dus geen optie. De meest voor de hand liggende optie is een competitie met 18 ploegen, volgen Bertho zijn steeds meer clubleiders voor dat idee gewonnen. Maar dan duikt weer een ander probleem op. Het huidige televisiecontract werd immers ondertekend voor een competitie met 16 clubs. Indien dit contract opnieuw onderhandeld moet worden, is het nog maar de vraag of Eleven Sports gezien de coronacrisis en de soap van de voorbije maanden, bereid is om dezelfde bedragen op tafel te leggen.

LEES OOK: Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Een nietigverklaring van het seizoen zou uitgesloten moeten zijn ...

Meest recent

Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

11
11
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

19
19
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

32
32
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

96
96
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

78
78
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

118
118
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

116
116
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

24
24
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

212
212
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

288
288
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

94
94
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

390
390
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

310
310
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

126
126
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

209
209
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

424
424
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

112
112
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

287
287
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

213
213
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

276
276
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

467
467
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

192
192
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

321
321
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

191
191

Meer sportnieuws