Moet Club vrezen? 'Nietigverklaring seizoen ook op tafel'

door
Moet Club vrezen? 'Nietigverklaring seizoen ook op tafel'

Vrijdag verzamelen de belangrijkste clubleiders van ons land voor de Algemene Vergadering van de Pro League en daar worden zware discussies verwacht. Donderdag geraakte immers bekend dat Waasland-Beveren gelijk heeft gekregen voor de rechtbank. Hierdoor werd de degradatie van WB ongedaan gemaakt en weet niemand hoe het competitieformat er zal gaan uitzien.


Verschillende scenario's liggen momenteel op tafel. VTM-journalist Jarno Bertho laat weten dat zelfs een volledige nietigverklaring van het voorbije seizoen niet uitgesloten is. Dan zou er geen degradant zijn, waardoor het probleem van Waasland-Beveren van tafel is. Maar in principe zou er dan ook geen kampioen uitgeroepen worden, iets wat uiteraard ondenkbaar is voor Club Brugge. En er zou dan ook geen enkele club mogen promoveren, wat Beerschot VA en OH Leuven koste wat kost zullen proberen te vermijden.

Dat scenario lijkt dus geen optie. De meest voor de hand liggende optie is een competitie met 18 ploegen, volgen Bertho zijn steeds meer clubleiders voor dat idee gewonnen. Maar dan duikt weer een ander probleem op. Het huidige televisiecontract werd immers ondertekend voor een competitie met 16 clubs. Indien dit contract opnieuw onderhandeld moet worden, is het nog maar de vraag of Eleven Sports gezien de coronacrisis en de soap van de voorbije maanden, bereid is om dezelfde bedragen op tafel te leggen.

LEES OOK: OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

Een nietigverklaring van het seizoen zou uitgesloten moeten zijn ...

Meest recent

Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft het zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

9
9
Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

29
29
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

62
62
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

106
106
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

83
83
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

304
304
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

175
175
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

119
119
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

156
156
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

286
286
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

321
321
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

158
158
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

76
76
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

51
51
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

241
241
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

53
53
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

186
186
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

106
106
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

149
149
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

524
524
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

82
82
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

126
126
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

53
53

Meer sportnieuws