Rechtbank snoeihard voor 'recidivist' Pro League: "Gebrek aan respect"

door
Rechtbank snoeihard voor 'recidivist' Pro League:

De Pro League staat met de rug tegen de muur, nadat het er eerder met het gezicht tegenaan liep. Hoewel de Raad van Bestuur van plan was het verdict van het BAS naast zich neer te leggen en alsnog een competitie met 16 clubs zónder Waasland-Beveren door te drukken, lijkt die oplossing nu zo goed als onmogelijk. De rechtbank koos namelijk de kans van de Waaslanders en velde daarbij een onverbiddelijk oordeel.


De gevraagde vijf miljoen per wedstrijd die zonder hen gespeeld zou worden bleek net te hoog gegrepen, maar indien de Jupiler Pro League de Freethiel straks links laat liggen kost dat toch maar liefst 2,5 miljoen euro per wedstrijd. Nog steeds een immense dwangsom die de KBVB en Pro League in een stevige wurggreep houdt, al hebben de voetbalinstanties die strenge maatregel toch voor een groot deel aan zichzelf te danken. En dan hebben we het niet alleen over de twijfelachtige beslissingen die ze de afgelopen maanden namen in nasleep van het coronavirus. Ook de kwalijke reputatie van het profvoetbal speelt duidelijk een aanzienlijke rol.

De rechtbank in Dendermonde verwees in haar beschikking namelijk naar een precedent in 2011. Toen werd beslist dat de play-offduels van Lierse en Eupen uitgesteld moesten worden, op straffe van een dwangsom van een half miljoen. Een bedrag dat de voetbalbond zonder schroom overmaakte om toch maar haar eigen zin door te drukken. "Een herhaling van deze toch wel cynische situatie, die zonder meer getuigt van een laakbaar gebrek aan respect voor de rechtstaat, kan terzake enkel nuttig vermeden worden door het opleggen van een dit maal substantieel geachte dwangsom ten belope van 2.500.000 EUR", zo redeneert de rechtbank nu.

LEES OOK: Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Begrijpt u het standpunt van de rechtbank?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

67
67
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

263
263
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

61
61
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

59
59
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

49
49
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

83
83
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

17
17
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

841
841
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

57
57
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

159
159
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

249
249
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

43
43
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

70
70
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

356
356
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

75
75
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

94
94
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

326
326
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

322
322
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

58
58
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

169
169
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

80
80
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

210
210
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

142
142

Meer sportnieuws