Vijf opvallende talenten uit de JPL in de kijker: "Hij kan een hoger niveau aan"

293 stemmen
Vijf opvallende talenten uit de JPL in de kijker:

De Jupiler Pro League staat intussen al een tijdje bekend als een kweekvijver voor jong talent en clubs uit de grote competities komen dan ook graag in ons land scouten. Het voorbije jaar wisten weer een aantal jonge spelers zich in de kijker te spelen. Het bekende YouTube-kanaal Tifo Football stelde daarom een scoutingslijstje op voor de Jupiler Pro League en maakt daarbij enkele opvallende keuzes.


Dat ze bij Tifo openen met Jonathan David als grootste talent van de Belgische competitie, hoeft niet te verbazen. Ook de aanwezigheid van Yari Verschaeren was te verwachten en ook Jhon Lucumi is geen al te grote verrassing. De andere twee spelers die tegen het licht gehouden worden, zijn dar wel: Ewoud Pletinckx (Zulte Waregem) en Maxime Busi (Charleroi).

"Hij heeft in een relatief zwakke ploeg al genoeg getoond dat aangeeft dat hij ver onder zijn toekomstige niveau speelt", zegt Tifo onder meer over Pletinckx. Ook Busi zien ze nog stappen zetten. "Hij heeft de kwaliteiten om op een hoger niveau te spelen", besluiten ze over de belofteninternational.

Behalve het eerder genoemde vijftal krijgen nog elf andere spelers een eervolle vermelding. Opvallend daarbij is dat Anderlecht niet meer vertegenwoordigd wordt. Geen Jérémy Doku of Albert Sambi Lokonga dus. Wel Arnaud Bodart en Zinho Vanheusden (Standard), Joakim Maehle, Carlos Cuesta, Bryan Heynen en Joseph Paintsil (KRC Genk), Aster Vranckx (KV Mechelen), Krépin Diatta, Siebe Schrijvers en Emmanuel Dennis (Club Brugge) en Giorgi Chakvetadze (AA Gent).


LEES OOK: Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Wie van de twee verrassingen zie je het verst raken?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

24
24
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

43
43
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

29
29
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

99
99
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

331
331
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

473
473
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

441
441
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

74
74
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

393
393
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

518
518
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

243
243
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

62
62
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

227
227
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

456
456
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

266
266
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

717
717
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

218
218
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

246
246
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

566
566
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

392
392
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

741
741
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

624
624
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

224
224
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

732
732
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws