Vijf opvallende talenten uit de JPL in de kijker: "Hij kan een hoger niveau aan"

293 stemmen
Vijf opvallende talenten uit de JPL in de kijker:

De Jupiler Pro League staat intussen al een tijdje bekend als een kweekvijver voor jong talent en clubs uit de grote competities komen dan ook graag in ons land scouten. Het voorbije jaar wisten weer een aantal jonge spelers zich in de kijker te spelen. Het bekende YouTube-kanaal Tifo Football stelde daarom een scoutingslijstje op voor de Jupiler Pro League en maakt daarbij enkele opvallende keuzes.


Dat ze bij Tifo openen met Jonathan David als grootste talent van de Belgische competitie, hoeft niet te verbazen. Ook de aanwezigheid van Yari Verschaeren was te verwachten en ook Jhon Lucumi is geen al te grote verrassing. De andere twee spelers die tegen het licht gehouden worden, zijn dar wel: Ewoud Pletinckx (Zulte Waregem) en Maxime Busi (Charleroi).

"Hij heeft in een relatief zwakke ploeg al genoeg getoond dat aangeeft dat hij ver onder zijn toekomstige niveau speelt", zegt Tifo onder meer over Pletinckx. Ook Busi zien ze nog stappen zetten. "Hij heeft de kwaliteiten om op een hoger niveau te spelen", besluiten ze over de belofteninternational.

Behalve het eerder genoemde vijftal krijgen nog elf andere spelers een eervolle vermelding. Opvallend daarbij is dat Anderlecht niet meer vertegenwoordigd wordt. Geen Jérémy Doku of Albert Sambi Lokonga dus. Wel Arnaud Bodart en Zinho Vanheusden (Standard), Joakim Maehle, Carlos Cuesta, Bryan Heynen en Joseph Paintsil (KRC Genk), Aster Vranckx (KV Mechelen), Krépin Diatta, Siebe Schrijvers en Emmanuel Dennis (Club Brugge) en Giorgi Chakvetadze (AA Gent).


LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Wie van de twee verrassingen zie je het verst raken?

Meest recent

Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

0
0
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

59
59
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

26
26
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

24
24
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

91
91
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

95
95
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

34
34
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

303
303
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

226
226
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

253
253
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

63
63
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

238
238
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

315
315
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

100
100
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

58
58
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

386
386
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

58
58
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

250
250
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

80
80
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

477
477
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

137
137
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

764
764
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

306
306
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

389
389
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

644
644

Meer sportnieuws