Vijf opvallende talenten uit de JPL in de kijker: "Hij kan een hoger niveau aan"

door
Vijf opvallende talenten uit de JPL in de kijker:

De Jupiler Pro League staat intussen al een tijdje bekend als een kweekvijver voor jong talent en clubs uit de grote competities komen dan ook graag in ons land scouten. Het voorbije jaar wisten weer een aantal jonge spelers zich in de kijker te spelen. Het bekende YouTube-kanaal Tifo Football stelde daarom een scoutingslijstje op voor de Jupiler Pro League en maakt daarbij enkele opvallende keuzes.


Dat ze bij Tifo openen met Jonathan David als grootste talent van de Belgische competitie, hoeft niet te verbazen. Ook de aanwezigheid van Yari Verschaeren was te verwachten en ook Jhon Lucumi is geen al te grote verrassing. De andere twee spelers die tegen het licht gehouden worden, zijn dar wel: Ewoud Pletinckx (Zulte Waregem) en Maxime Busi (Charleroi).

"Hij heeft in een relatief zwakke ploeg al genoeg getoond dat aangeeft dat hij ver onder zijn toekomstige niveau speelt", zegt Tifo onder meer over Pletinckx. Ook Busi zien ze nog stappen zetten. "Hij heeft de kwaliteiten om op een hoger niveau te spelen", besluiten ze over de belofteninternational.

Behalve het eerder genoemde vijftal krijgen nog elf andere spelers een eervolle vermelding. Opvallend daarbij is dat Anderlecht niet meer vertegenwoordigd wordt. Geen Jérémy Doku of Albert Sambi Lokonga dus. Wel Arnaud Bodart en Zinho Vanheusden (Standard), Joakim Maehle, Carlos Cuesta, Bryan Heynen en Joseph Paintsil (KRC Genk), Aster Vranckx (KV Mechelen), Krépin Diatta, Siebe Schrijvers en Emmanuel Dennis (Club Brugge) en Giorgi Chakvetadze (AA Gent).


LEES OOK: KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

Wie van de twee verrassingen zie je het verst raken?

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

32
32
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

22
22
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

44
44
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

226
226
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

87
87
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

125
125
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

201
201
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

126
126
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

85
85
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

96
96
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

287
287
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

926
926
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

99
99
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

80
80
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

93
93
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

358
358
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

507
507
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

404
404
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

742
742
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

214
214
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

272
272
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

549
549
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

377
377
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

291
291

Meer sportnieuws