D-day voor Antwerpse clubs: Pro League en Van Ranst unaniem

door
D-day voor Antwerpse clubs: Pro League en Van Ranst unaniem

Gezien de huidige situatie in Antwerpen, heerst er heel wat onduidelijkheid of profclubs binnen die provincie straks hun thuiswedstrijden op Antwerpse grond zullen mogen afwerken. Gouverneur Cathy Berx heeft op een persconferentie vandaag alvast gezegd dat er voor hen geen uitzondering zal worden gemaakt.

Dat althans niet vanuit de provincie. De instantie Celeval kan daar echter nog verandering in brengen. De federale expertengroep kan namelijk dit advies nog ‘overrulen’, waardoor Antwerp, Beerschot & co hun thuiswedstrijden toch zouden kunnen afwerken, en de Belgische competitiestart dus niet in het gedrang komt.

Onder meer Marc Van Ranst zetelt in die groep, en die was alvast positief bij VTM Nieuws: “Een uitzondering op de regel is wat we hier en daar in het buitenland zien, zoals in Leicester. Wij kunnen adviseren, maar als de gouverneur hier ‘neen’ zegt, is dat zo. Langs de andere kant zijn voetballers ook gewoon mensen die hun werk doen. Net zoals u en ik. Dus voor profvoetballers is er misschien wel een kleine uitzondering te maken.”

Dat klinkt dus veelbelovend, en een definitieve uitspraak hierover wordt nu donderdag al verwacht. Bij de Pro League geloven ze alvast in een goede afloop: “Zowel de wedstrijdprotocollen rond toeschouwers, testen, quarantaine en tracing hebben we voorgelegd en die hebben toen ook positief advies gekregen. De protocollen, zeker dat rond de testen, zijn opgemaakt om ook tijdens een tweede golf te kunnen blijven spelen.”

“We zitten nu sneller dan iedereen had verwacht in die tweede golf, maar zijn zeker wel overtuigd van de kwaliteit van die zaak. We hopen ook dat de Celeval dat nog eens kan bevestigen en dat we aan de slag kunnen gaan.”

LEES OOK: STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Wat vind jij?

Meest recent

Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

22
22
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

22
22
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

6
6
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

47
47
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

58
58
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

114
114
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

65
65
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

163
163
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

284
284
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

240
240
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

162
162
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

278
278
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

392
392
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

545
545
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

94
94
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

227
227
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

227
227
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

104
104
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

32
32
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

198
198
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

226
226
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

491
491
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

477
477
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

269
269
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

476
476

Meer sportnieuws