D-day voor Antwerpse clubs: Pro League en Van Ranst unaniem

door
D-day voor Antwerpse clubs: Pro League en Van Ranst unaniem

Gezien de huidige situatie in Antwerpen, heerst er heel wat onduidelijkheid of profclubs binnen die provincie straks hun thuiswedstrijden op Antwerpse grond zullen mogen afwerken. Gouverneur Cathy Berx heeft op een persconferentie vandaag alvast gezegd dat er voor hen geen uitzondering zal worden gemaakt.

Dat althans niet vanuit de provincie. De instantie Celeval kan daar echter nog verandering in brengen. De federale expertengroep kan namelijk dit advies nog ‘overrulen’, waardoor Antwerp, Beerschot & co hun thuiswedstrijden toch zouden kunnen afwerken, en de Belgische competitiestart dus niet in het gedrang komt.

Onder meer Marc Van Ranst zetelt in die groep, en die was alvast positief bij VTM Nieuws: “Een uitzondering op de regel is wat we hier en daar in het buitenland zien, zoals in Leicester. Wij kunnen adviseren, maar als de gouverneur hier ‘neen’ zegt, is dat zo. Langs de andere kant zijn voetballers ook gewoon mensen die hun werk doen. Net zoals u en ik. Dus voor profvoetballers is er misschien wel een kleine uitzondering te maken.”

Dat klinkt dus veelbelovend, en een definitieve uitspraak hierover wordt nu donderdag al verwacht. Bij de Pro League geloven ze alvast in een goede afloop: “Zowel de wedstrijdprotocollen rond toeschouwers, testen, quarantaine en tracing hebben we voorgelegd en die hebben toen ook positief advies gekregen. De protocollen, zeker dat rond de testen, zijn opgemaakt om ook tijdens een tweede golf te kunnen blijven spelen.”

“We zitten nu sneller dan iedereen had verwacht in die tweede golf, maar zijn zeker wel overtuigd van de kwaliteit van die zaak. We hopen ook dat de Celeval dat nog eens kan bevestigen en dat we aan de slag kunnen gaan.”

Wat vind jij?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

30
30
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

89
89
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

187
187
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

63
63
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

317
317
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

80
80
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

582
582
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

206
206
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

177
177
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

404
404
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

62
62
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

240
240
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

70
70
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

117
117
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

467
467
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

272
272
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

360
360
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

813
813
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

373
373

Meer sportnieuws