'KV Oostende betaalt één miljoen euro voor aanwinst'

door
'KV Oostende betaalt één miljoen euro voor aanwinst'

KV Oostende moest deze zomer een bijna volledig nieuwe ploeg samenstellen, want het begon aan de voorbereiding met amper twaalf contractspelers. Het vond echter al een groot aantal versterkingen, die grotendeels binnengehaald werden via het netwerk van trainer Alexander Blessin in Duitsland en de database van eigenaar PMG in Frankrijk. Via die laatste route werd ook nog een spits gevonden.


KVO stelde dinsdag immers Makhtar Gueye voor als nieuwst aanwinst. De 22-jarige spits komt over van Saint-Etienne en tekende voor vier jaar. In de Ligue 1 kon Gueye de voorbije jaren niet doorbreken, waarop Saint-Etienne hem het voorbije seizoen verhuurde aan de Franse tweedeklasser Nancy. Daar scoorde hij zeven keer in 23 wedstrijden.

Executive President Gauthier Ganaye is wel opgetogen met de komst van Gueye. "Ik probeerde al enkele maanden om hem hier te krijgen dus dit is een belangrijke aanwinst voor ons", stelt hij. "Nu kijken we nog om ons te versterken in de defensie en op het middenveld en dan is ons huiswerk af. Er ligt wel wat werk op de plank, maar we zullen een jonge, attractieve ploeg zijn om naar te kijken."

UPDATE 29/07

KV Oostende ziet het heel erg zitten in Makhtar Gueye. De club zou volgens Het Laatste Nieuws maar liefst één miljoen euro hebben betaald aan Saint-Etienne.

Op de website van KVO was Gueye alvast enthousiast. "Ik tekende bij KVO omdat Executive President Gauthier Ganaye me veel vertrouwen schonk en omdat jonge spelers hier kansen krijgen. De Belgische competitie is ook de ideale opstap naar de nog hoger aangeschreven competities. Ik ben blij om hier te zijn en kijk zeer uit naar dit project."

Straf dat KVO dergelijk bedrag op tafel legde?

Meest recent

Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

48
48
Plotse twijfels rond Coosemans: "Als Anderlecht op niveau was ..."

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

66
66
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

92
92
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

334
334
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

271
271
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

386
386
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

381
381
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

503
503
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

125
125
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

464
464
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1007
1007
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

704
704
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

228
228
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

425
425
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

292
292
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

577
577
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

925
925
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

321
321
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

804
804
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

628
628
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

346
346
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

37
37
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

97
97
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

446
446
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

113
113

Meer sportnieuws