Anderlecht stelt Wullaert voor: "Er zijn nog meer projecten op komst"

door
Anderlecht stelt Wullaert voor:

RSC Anderlecht heeft voor een grote stunt gezorgd in het vrouwenvoetbal. De Brusselaars hebben Tessa Wullaert aangetrokken en dat is een grote transfer. Een bewijs dat RSCA ook in coronatijden vol blijft inzetten op het vrouwenvoetbal. Paars-Wit stelde Wullaert voor aan de pers.


Anderlecht is al enkele jaren een voortrekker in het damesvoetbal, het won drie titels op rij en plaatste zich voor de 1/16e finales van de Champions League, en Paars-Wit trekt die lijn verder. Met Wullaert haalt het de beste Belgische speelster ooit weg bij Manchester City. Voor Wullaert is het een terugkeer naar RSCA, waar ze al voor speelde in het seizoen 2012-2013. Er was dan ook de nodige media aanwezig, met de juiste maatregelen in coronatijden, bij haar persvoorstelling. CEO Karel Van Eetvelt nam als eerste het woord.

"We zijn heel fier om Tessa Wullaert voor te stellen, de laatste jaren de grote vedette van de Red Flames. We willen weer de titel winnen en een stap voorwaarts zetten in de Champions League. Het is een project waarmee we het vrouwenvoetbal als sport voor meisjes meer in de picture willen zetten. In de VS is het de sport nummer één bij de vrouwen en we hebben nog een lange weg af te leggen in België. We willen met Anderlecht jonge meisjes aanmoedigen om voor het voetbal te kiezen, wat ook een echte meisjessport is. In dat kader is de komst van Tessa een zegen, als rolmodel en nummer één in het voetbal. Daarmee hopen we een versnelling hoger te schakelen in dat project."


Patrick Wachel, de coach van Anderlecht, is opgetogen. "Ik ken haar wellicht al iets beter dan jullie. Ik heb heel goede herinneringen aan onze eerdere samenwerking (bij Standard, nvdr.). In het begin van het jaar ontmoette ik haar bij het Gala van de Gouden Schoen (die Wullaert won, nvdr.) en ik vroeg wat ze ging doen. In februari hadden we dan weer contact met haar en haar manager. PSV, Atlético Madrid… zij waren ook in de running en ik geloofde er niet meer echt in. Totdat ik een telefoontje kreeg of Anderlecht nog een optie was, en daar was ik uiteraard zeer tevreden mee. Tessa is een topper. Snelheid, technisch, goed inzicht, scoort gemakkelijk, balvast… In ons team hebben we zo een type nodig en dus zullen we nog iets sterker zijn."

RSCA zet vol in op het damesvoetbal. Een voorbeeld in België. "We hebben al drie ploegen en er komt ook nog een vierde team bij vanaf volgend seizoen. Er zit nog heel veel talent bij Anderlecht. De komst van Tessa gaat die jonge meisjes nog meer triggeren om op een dag zo goed te worden als haar. Het niveau van de ploeg gaat sowieso naar omhoog met de komst van Tessa. We hebben zes speelsters laten gaan en vijf anderen aangetrokken. De ambitie is uiteraard de titel en de bekerfinale willen winnen (dit jaar werd die afgelast wegens het coronavirus, nvdr.) en in de Champions League hebben we ook nood aan wat geluk met de loting. Het is bijzonder leuk dat Anderlecht ambitieus is in het vrouwenvoetbal."


Met de komst van de ex-speelster van onder meer Standard, Wolfsburg VfL en Manchester City zet RSCA zijn ambities kracht bij. "Ik wilde terug naar België omdat die vijf jaren in het buitenland familiaal begonnen te wegen. Voor mij is Anderlecht de beste ploeg met de beste infrastructuur in België. Ik hoop uiteraard de titel te winnen en ver te geraken in de Champions League. De club steunt mij ook extrasportief en er komen nog tal van projecten aan, daar horen jullie later meer over. RSCA heeft zeer veel stappen gezet inzake professionaliteit en dat is alleen maar positief voor ons elftal", opent Wullaert.

"Er lag een voorstel van Atlético op tafel, maar een terugkeer naar België zie ik niet als een stap terug. Voor mij was het ook belangrijk dat ik weer op mijn beste positie kan spelen. Dat was in het buitenland niet het geval en ik voel hier veel vertrouwen. Ik kan met mijn ervaring uit Engeland en Duitsland hopelijk veel aan dit team bijbrengen. Of ik ooit terugkeer naar het buitenland? Ik ben iemand die haar gevoel en hart volgt en nu is dat Anderlecht. We zien wel wat de toekomst brengt, maar voorlopig is dat niet aan de orde. De live-uitzendigen op tv? Het is ‘cool’ dat de matchen live op televisie komen. Dat is een goede zaak voor het Belgische vrouwenvoetbal."


In 2019 haalde Anderlecht Vincent Kompany weg bij Manchester City, in 2020 Tessa Wullaert. Twee van de grootste namen in het mannen- en vrouwenvoetbal. De 27-jarige Wullaert sprak in het verleden al met Vince the Prince. "Tuurlijk heb ik Kompany bij Manchester City al ontmoet en we spraken wat over het voetbal. Jammer genoeg was hij toen geblesseerd. Op Anderlecht heb ik hem nog niet gezien. Dat ik hetzelfde nummer heb als hem vroeger? Ja? Dat wist ik zelfs niet. Het is mijn leeftijd (lacht)."

Het vrouwenvoetbal zit duidelijk in de lift. In Noorwegen werden de lonen van de vrouwen bij de nationale ploegen gelijkgesteld aan die van de mannen. In België is het zo ver nog niet. "Uiteraard zou dat mooi zijn, maar dan moet het vrouwenvoetbal nog veel stappen zetten. Ik ben inderdaad een fulltime prof en we trainen vier à vijf keer per week bij Anderlecht. Sommige meisjes moeten nog studeren en voor hen ligt dat moeilijker om overdag te trainen en wij trainen 's avonds. Maar we zijn één team en dat is het belangrijkste.”

Van Eetvelt, samen met eerder Marc Coucke een grote voorstander van meer aandacht en middelen voor het vrouwenvoetbal, ziet nog een verschil. "Kijk, de mannen worden betaald naar aanleiding van de commerciële waarde van het product voetbal bij hen, dat is net hetzelfde bij de vrouwen. Je kan en mag dat (nog) niet vergelijken en daar zit dus nog een verschil."

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: 'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

Goed dat RSCA zo fors investeert in damesvoetbal?

Meest recent

Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

65
65
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

106
106
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

83
83
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

58
58
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

161
161
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

76
76
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

347
347
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

144
144
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

122
122
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

28
28
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

146
146
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

321
321
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

83
83
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

322
322
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

61
61
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

776
776
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

466
466
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

73
73
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

567
567
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

265
265
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

457
457
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

736
736
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

615
615
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

231
231
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

97
97

Meer sportnieuws