Anderlecht stelt Wullaert voor: "Er zijn nog meer projecten op komst"

234
Anderlecht stelt Wullaert voor:

RSC Anderlecht heeft voor een grote stunt gezorgd in het vrouwenvoetbal. De Brusselaars hebben Tessa Wullaert aangetrokken en dat is een grote transfer. Een bewijs dat RSCA ook in coronatijden vol blijft inzetten op het vrouwenvoetbal. Paars-Wit stelde Wullaert voor aan de pers.


Anderlecht is al enkele jaren een voortrekker in het damesvoetbal, het won drie titels op rij en plaatste zich voor de 1/16e finales van de Champions League, en Paars-Wit trekt die lijn verder. Met Wullaert haalt het de beste Belgische speelster ooit weg bij Manchester City. Voor Wullaert is het een terugkeer naar RSCA, waar ze al voor speelde in het seizoen 2012-2013. Er was dan ook de nodige media aanwezig, met de juiste maatregelen in coronatijden, bij haar persvoorstelling. CEO Karel Van Eetvelt nam als eerste het woord.

"We zijn heel fier om Tessa Wullaert voor te stellen, de laatste jaren de grote vedette van de Red Flames. We willen weer de titel winnen en een stap voorwaarts zetten in de Champions League. Het is een project waarmee we het vrouwenvoetbal als sport voor meisjes meer in de picture willen zetten. In de VS is het de sport nummer één bij de vrouwen en we hebben nog een lange weg af te leggen in België. We willen met Anderlecht jonge meisjes aanmoedigen om voor het voetbal te kiezen, wat ook een echte meisjessport is. In dat kader is de komst van Tessa een zegen, als rolmodel en nummer één in het voetbal. Daarmee hopen we een versnelling hoger te schakelen in dat project."


Patrick Wachel, de coach van Anderlecht, is opgetogen. "Ik ken haar wellicht al iets beter dan jullie. Ik heb heel goede herinneringen aan onze eerdere samenwerking (bij Standard, nvdr.). In het begin van het jaar ontmoette ik haar bij het Gala van de Gouden Schoen (die Wullaert won, nvdr.) en ik vroeg wat ze ging doen. In februari hadden we dan weer contact met haar en haar manager. PSV, Atlético Madrid… zij waren ook in de running en ik geloofde er niet meer echt in. Totdat ik een telefoontje kreeg of Anderlecht nog een optie was, en daar was ik uiteraard zeer tevreden mee. Tessa is een topper. Snelheid, technisch, goed inzicht, scoort gemakkelijk, balvast… In ons team hebben we zo een type nodig en dus zullen we nog iets sterker zijn."

RSCA zet vol in op het damesvoetbal. Een voorbeeld in België. "We hebben al drie ploegen en er komt ook nog een vierde team bij vanaf volgend seizoen. Er zit nog heel veel talent bij Anderlecht. De komst van Tessa gaat die jonge meisjes nog meer triggeren om op een dag zo goed te worden als haar. Het niveau van de ploeg gaat sowieso naar omhoog met de komst van Tessa. We hebben zes speelsters laten gaan en vijf anderen aangetrokken. De ambitie is uiteraard de titel en de bekerfinale willen winnen (dit jaar werd die afgelast wegens het coronavirus, nvdr.) en in de Champions League hebben we ook nood aan wat geluk met de loting. Het is bijzonder leuk dat Anderlecht ambitieus is in het vrouwenvoetbal."


Met de komst van de ex-speelster van onder meer Standard, Wolfsburg VfL en Manchester City zet RSCA zijn ambities kracht bij. "Ik wilde terug naar België omdat die vijf jaren in het buitenland familiaal begonnen te wegen. Voor mij is Anderlecht de beste ploeg met de beste infrastructuur in België. Ik hoop uiteraard de titel te winnen en ver te geraken in de Champions League. De club steunt mij ook extrasportief en er komen nog tal van projecten aan, daar horen jullie later meer over. RSCA heeft zeer veel stappen gezet inzake professionaliteit en dat is alleen maar positief voor ons elftal", opent Wullaert.

"Er lag een voorstel van Atlético op tafel, maar een terugkeer naar België zie ik niet als een stap terug. Voor mij was het ook belangrijk dat ik weer op mijn beste positie kan spelen. Dat was in het buitenland niet het geval en ik voel hier veel vertrouwen. Ik kan met mijn ervaring uit Engeland en Duitsland hopelijk veel aan dit team bijbrengen. Of ik ooit terugkeer naar het buitenland? Ik ben iemand die haar gevoel en hart volgt en nu is dat Anderlecht. We zien wel wat de toekomst brengt, maar voorlopig is dat niet aan de orde. De live-uitzendigen op tv? Het is ‘cool’ dat de matchen live op televisie komen. Dat is een goede zaak voor het Belgische vrouwenvoetbal."


In 2019 haalde Anderlecht Vincent Kompany weg bij Manchester City, in 2020 Tessa Wullaert. Twee van de grootste namen in het mannen- en vrouwenvoetbal. De 27-jarige Wullaert sprak in het verleden al met Vince the Prince. "Tuurlijk heb ik Kompany bij Manchester City al ontmoet en we spraken wat over het voetbal. Jammer genoeg was hij toen geblesseerd. Op Anderlecht heb ik hem nog niet gezien. Dat ik hetzelfde nummer heb als hem vroeger? Ja? Dat wist ik zelfs niet. Het is mijn leeftijd (lacht)."

Het vrouwenvoetbal zit duidelijk in de lift. In Noorwegen werden de lonen van de vrouwen bij de nationale ploegen gelijkgesteld aan die van de mannen. In België is het zo ver nog niet. "Uiteraard zou dat mooi zijn, maar dan moet het vrouwenvoetbal nog veel stappen zetten. Ik ben inderdaad een fulltime prof en we trainen vier à vijf keer per week bij Anderlecht. Sommige meisjes moeten nog studeren en voor hen ligt dat moeilijker om overdag te trainen en wij trainen 's avonds. Maar we zijn één team en dat is het belangrijkste.”

Van Eetvelt, samen met eerder Marc Coucke een grote voorstander van meer aandacht en middelen voor het vrouwenvoetbal, ziet nog een verschil. "Kijk, de mannen worden betaald naar aanleiding van de commerciële waarde van het product voetbal bij hen, dat is net hetzelfde bij de vrouwen. Je kan en mag dat (nog) niet vergelijken en daar zit dus nog een verschil."

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: City davert op grondvesten: degradatie naar vierde divisie?

Goed dat RSCA zo fors investeert in damesvoetbal?

Meest recent

City davert op grondvesten: degradatie naar vierde divisie?

Qua resultaten is Manchester City uitstekend aan het post Pep Guardiola-tijdperk. Maar deze week ...

39
39
Van Bommel verklapt: deze boodschap kreeg Mika Godts mee

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

181
181
"Negen keer"-Emotionele Merckx grijpt voetbalfans naar keel

“Ik heb afgezien, ja.” Meer woorden heeft Eddy Merckx niet nodig om de ernst van zijn ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt spits, Kompany lonkt naar Barça'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

109
109
Mark van Bommel eist twee principes bij Rode Duivels

Mark van Bommel heeft een geslaagde vuurdoop achter de rug bij de Rode Duivels. België won in ...

61
61
Onthulling: 'Gesprekken Pocognoli met Rode Duivels'

Sebastien Pocognoli is de bondscoach van Schotland en speelt zaterdag om 15u tegen Slovenië ...

51
51
Club-spits Tresoldi doet monden openvallen in Duitsland

Nicolo Tresoldi ontplofte vorig seizoen volledig bij Club Brugge en dit seizoen is hij de ...

100
100
Brian Riemer (ex-Anderlecht) in oorlog met Deense spelers

Denemarken verloor met 3-2 van Noorwegen namens de Nations League. Bij de Denen staat een oude ...

74
74
Dodi Lukebakio deelt harde steek uit aan Rudi Garcia

Mark van Bommel is optimaal begonnen bij de Rode Duivels met een 0-2 zege tegen Italië. De ...

105
105
Rode Duivel voelt bui al hangen: basisplek verloren?

De Rode Duivels zijn goed gestart onder Mark van Bommel en dat is misschien nog een understatement. ...

136
136
Van Bommel: "Zij geraken niet klaar voor Frankrijk"

De Rode Duivels tankten vertrouwen tegen Italië door met 0-2 te winnen. Mark van Bommel was een ...

401
401
Via KV Kortrijk in de toekomst bij Chelsea?

Harrison Murray-Campbell heeft een opvallende overstap achter de rug. De jonge Engelsman wordt dit ...

21
21
'Anderlecht in de markt voor nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht houdt de prestaties van de Oostenrijkse aanvaller Muharem Husković bij. De 22-jarige ...

128
128
De Ketelaere doet straffe uitspraak na Belgische masterclass

Uiteraard blijft het opletten voor buitensporig enthousiasme, één zwaluw maakt de ...

257
257
"De minste Belg" - kranten zien dissonant bij sterke Duivels

De eerste wedstrijd sinds de WK-uitschakeling tegen Spanje, is uitgedraaid op een groot succes voor ...

463
463
Lukaku clasht zwaar met Donnarumma: details relletje bekend

Mark van Bommel heeft een uitstekend start genomen als Belgisch bondscoach. Zijn ploeg ging ...

1302
1302
Kleedkamer was hem kotsbeu: Van Bommel gooit WK-ganger eruit

Mark van Bommel liet een WK-ganger thuis voor zijn eerste interlands. "Gewoon een keuze", zegt de ...

708
708
Europese pers op de banken: twee Duivels hemel in geprezen

De Rode Duivels hebben hun start onder bondscoach Mark van Bommel niet gemist. Na een dominant ...

749
749
Lammens maakt statement: "Spanje was niet leuk voor mij"

België wist met 0-2 te winnen op het veld van Italië. Senne Lammens stond onder de lat ...

115
115
Vandenbempt komt met straffe woorden over Verheyen

Vijftien jaar samenwerken en nog altijd moeiteloos naast elkaar zitten alsof ze nooit anders hebben ...

379
379
Godts schittert: "Dat heeft mij nog hongeriger gemaakt"

De Rode Duivels wonnen vanavond makkelijk met 0-2 van een dramatisch Italië. De Belgen waren ...

78
78
Rondje Nations League: Zidane wint bij debuut, Sikan scoort

Naast de match tussen België en Italië stonden er vanavond nog een aantal matchen op het ...

96
96
Dominante Rode Duivels zetten zwak Italië simpel opzij

De eerste partij van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels ligt achter de rug. De ...

144
144
Verheyen ziet Duivelse smaakmaker: "Opvallende figuur"

De Rode Duivels staan 0-1 voor tegen Italië. Mika Godts scoorde het enige doelpunt en de ...

106
106
Grote uitblinker bij Rode Duivels: "Lijkt op Totti"

De Rode Duivels hebben hun eerste 45 minuten tegen Italië afgerond. De troepen van Mark van ...

182
182

Meer sportnieuws