Anderlecht stelt Wullaert voor: "Er zijn nog meer projecten op komst"

Foto: Anderlecht stelt Wullaert voor:

RSC Anderlecht heeft voor een grote stunt gezorgd in het vrouwenvoetbal. De Brusselaars hebben Tessa Wullaert aangetrokken en dat is een grote transfer. Een bewijs dat RSCA ook in coronatijden vol blijft inzetten op het vrouwenvoetbal. Paars-Wit stelde Wullaert voor aan de pers.

Anderlecht is al enkele jaren een voortrekker in het damesvoetbal, het won drie titels op rij en plaatste zich voor de 1/16e finales van de Champions League, en Paars-Wit trekt die lijn verder. Met Wullaert haalt het de beste Belgische speelster ooit weg bij Manchester City. Voor Wullaert is het een terugkeer naar RSCA, waar ze al voor speelde in het seizoen 2012-2013. Er was dan ook de nodige media aanwezig, met de juiste maatregelen in coronatijden, bij haar persvoorstelling. CEO Karel Van Eetvelt nam als eerste het woord.

"We zijn heel fier om Tessa Wullaert voor te stellen, de laatste jaren de grote vedette van de Red Flames. We willen weer de titel winnen en een stap voorwaarts zetten in de Champions League. Het is een project waarmee we het vrouwenvoetbal als sport voor meisjes meer in de picture willen zetten. In de VS is het de sport nummer één bij de vrouwen en we hebben nog een lange weg af te leggen in België. We willen met Anderlecht jonge meisjes aanmoedigen om voor het voetbal te kiezen, wat ook een echte meisjessport is. In dat kader is de komst van Tessa een zegen, als rolmodel en nummer één in het voetbal. Daarmee hopen we een versnelling hoger te schakelen in dat project."Patrick Wachel, de coach van Anderlecht, is opgetogen. "Ik ken haar wellicht al iets beter dan jullie. Ik heb heel goede herinneringen aan onze eerdere samenwerking (bij Standard, nvdr.). In het begin van het jaar ontmoette ik haar bij het Gala van de Gouden Schoen (die Wullaert won, nvdr.) en ik vroeg wat ze ging doen. In februari hadden we dan weer contact met haar en haar manager. PSV, Atlético Madrid… zij waren ook in de running en ik geloofde er niet meer echt in. Totdat ik een telefoontje kreeg of Anderlecht nog een optie was, en daar was ik uiteraard zeer tevreden mee. Tessa is een topper. Snelheid, technisch, goed inzicht, scoort gemakkelijk, balvast… In ons team hebben we zo een type nodig en dus zullen we nog iets sterker zijn."

RSCA zet vol in op het damesvoetbal. Een voorbeeld in België. "We hebben al drie ploegen en er komt ook nog een vierde team bij vanaf volgend seizoen. Er zit nog heel veel talent bij Anderlecht. De komst van Tessa gaat die jonge meisjes nog meer triggeren om op een dag zo goed te worden als haar. Het niveau van de ploeg gaat sowieso naar omhoog met de komst van Tessa. We hebben zes speelsters laten gaan en vijf anderen aangetrokken. De ambitie is uiteraard de titel en de bekerfinale willen winnen (dit jaar werd die afgelast wegens het coronavirus, nvdr.) en in de Champions League hebben we ook nood aan wat geluk met de loting. Het is bijzonder leuk dat Anderlecht ambitieus is in het vrouwenvoetbal."Met de komst van de ex-speelster van onder meer Standard, Wolfsburg VfL en Manchester City zet RSCA zijn ambities kracht bij. "Ik wilde terug naar België omdat die vijf jaren in het buitenland familiaal begonnen te wegen. Voor mij is Anderlecht de beste ploeg met de beste infrastructuur in België. Ik hoop uiteraard de titel te winnen en ver te geraken in de Champions League. De club steunt mij ook extrasportief en er komen nog tal van projecten aan, daar horen jullie later meer over. RSCA heeft zeer veel stappen gezet inzake professionaliteit en dat is alleen maar positief voor ons elftal", opent Wullaert.

"Er lag een voorstel van Atlético op tafel, maar een terugkeer naar België zie ik niet als een stap terug. Voor mij was het ook belangrijk dat ik weer op mijn beste positie kan spelen. Dat was in het buitenland niet het geval en ik voel hier veel vertrouwen. Ik kan met mijn ervaring uit Engeland en Duitsland hopelijk veel aan dit team bijbrengen. Of ik ooit terugkeer naar het buitenland? Ik ben iemand die haar gevoel en hart volgt en nu is dat Anderlecht. We zien wel wat de toekomst brengt, maar voorlopig is dat niet aan de orde. De live-uitzendigen op tv? Het is ‘cool’ dat de matchen live op televisie komen. Dat is een goede zaak voor het Belgische vrouwenvoetbal."In 2019 haalde Anderlecht Vincent Kompany weg bij Manchester City, in 2020 Tessa Wullaert. Twee van de grootste namen in het mannen- en vrouwenvoetbal. De 27-jarige Wullaert sprak in het verleden al met Vince the Prince. "Tuurlijk heb ik Kompany bij Manchester City al ontmoet en we spraken wat over het voetbal. Jammer genoeg was hij toen geblesseerd. Op Anderlecht heb ik hem nog niet gezien. Dat ik hetzelfde nummer heb als hem vroeger? Ja? Dat wist ik zelfs niet. Het is mijn leeftijd (lacht)."

Het vrouwenvoetbal zit duidelijk in de lift. In Noorwegen werden de lonen van de vrouwen bij de nationale ploegen gelijkgesteld aan die van de mannen. In België is het zo ver nog niet. "Uiteraard zou dat mooi zijn, maar dan moet het vrouwenvoetbal nog veel stappen zetten. Ik ben inderdaad een fulltime prof en we trainen vier à vijf keer per week bij Anderlecht. Sommige meisjes moeten nog studeren en voor hen ligt dat moeilijker om overdag te trainen en wij trainen 's avonds. Maar we zijn één team en dat is het belangrijkste.”

Van Eetvelt, samen met eerder Marc Coucke een grote voorstander van meer aandacht en middelen voor het vrouwenvoetbal, ziet nog een verschil. "Kijk, de mannen worden betaald naar aanleiding van de commerciële waarde van het product voetbal bij hen, dat is net hetzelfde bij de vrouwen. Je kan en mag dat (nog) niet vergelijken en daar zit dus nog een verschil."

Claudio Reulens in Anderlecht

POLL: Goed dat RSCA zo fors investeert in damesvoetbal?

Sensatie in CL: PSG zorgt voor ongelooflijke ommekeer

Neymar toont grote klasse na CL-triomf PSG

PSG meteen topfavoriet: "Ze krijgen ons er onmogelijk uit"

Vandaag 13 Augustus 2020

  • teaser
  • compact
{insert image alt}

De taak van Thorup: 7 opties om David te vervangen

De buit is binnen. AA Gent wou Jonathan David alleen laten gaan voor een regelrecht recordbedrag en ...

353
{insert image alt}

SOS Diatta: vormdip met dramatische evolutie

Crisis is het niet op Jan Breydel, daarvoor hebben voorzitter Bart Verhaeghe en manager Vincent ...

484
{insert image alt}

Dank aan David: hoe Club Brugge & co profiteren van Gents record

Een smaakmaker armer, maar een record – dat allicht een tijdje zal standhouden – rijker. Dat is ...

883
{insert image alt}

Wedtip: de vier topfavorieten in de CL Final 8

Het heeft een leuke bijklank, de 'Final 8'. De komende weken zijn de ogen van het internationale ...

155

Gisteren 12 Augustus 2020

{insert image alt}

PSG meteen topfavoriet: "Ze krijgen ons er onmogelijk uit"

In de Champions League is de eerste halve finalist bekend. Paris Saint-Germain haalde het ...

92
{insert image alt}

Neymar toont grote klasse na CL-triomf PSG

Paris Saint-Germain heeft zich woensdagavond als eerste ploeg geplaatst voor de halve finales van de ...

125
{insert image alt}

Casillas plant gesprekken over grote comeback

Iker Casillas hoopt binnenkort terug te keren bij Real Madrid. De 39-jarige oud-doelman zette vorige ...

113
{insert image alt}

Geen nieuwe stunt Atalanta: "Grote geld wint van goede ploeg"

In de Champions League heeft Paris Saint-Germain zich zoals verwacht geplaatst voor de halve ...

76
{insert image alt}

Sensatie in CL: PSG zorgt voor ongelooflijke ommekeer

De kwartfinales van de Champions League zijn woensdagavond van start gegaan met een sensationeel ...

560
{insert image alt}

Kortrijk komt met slecht nieuws over situatie D'Haene

Voor KV Kortrijk is het nieuwe seizoen op teleurstellende wijze van start gegaan. De Kerels gingen ...

125
{insert image alt}

'Koulibaly dicht bij megatransfer naar Premier League'

Manchester City is na het binnenhalen van Ferran Torres en Nathan Aké nog lang niet klaar op de ...

278
{insert image alt}

'Witte rook in zicht: Eleven en Telenet vinden toch akkoord'

Goed nieuws voor abonnees van Play Sports en de Belgische voetballiefhebber in het algemeen. ...

1065
{insert image alt}

Neymar opent Final 8 met wáánzinnige misser (🎥)

Atalanta en Paris Saint-Germain hebben woensdagavond de Final 8 in de Champions League op gang ...

196
{insert image alt}

Geen Atalanta-PSG op de buis: "Wat is dit voor beleid?"

Woensdagavond trok de Final 8 van de Champions League zich op gang. Het mini-tornooi in Lissabon ...

811
{insert image alt}

'Pirlo wil Serie A meteen doen daveren met straffe transfer'

Met Andrea Pirlo als verrassende hoofdtrainer heeft Juventus een nieuwe weg ingeslagen. De ...

313
{insert image alt}

Toch geen Gentse topdeal? "Prijs David aan de lage kant"

Volgens de bestuurders van AA Gent, Ivan De Witte en Michel Louwagie, is de hoge transfersom  ...

676
{insert image alt}

Anderlecht-fans treuren om transfer: "Hij is onze beste afwerker"

Anderlecht is alweer een overbodige speler armer. Pieter Gerkens verlaat Brussel namelijk voor ...

885
{insert image alt}

KAS Eupen pakt uit met ex-topper van FC Barcelona

Het lijkt erop dat KAS Eupen voor een sterk seizoen staat. Het liet zich deze transferzomer al danig ...

299
{insert image alt}

KMSK Deinze haalt ex-kleppers van Club en AA Gent in huis

KMSK Deinze heeft torenhoge ambities. Zoveel was al duidelijk nadat ze hun plaats boekten voor 1B ...

460