Anderlecht stelt Wullaert voor: "Er zijn nog meer projecten op komst"

234
Anderlecht stelt Wullaert voor:

RSC Anderlecht heeft voor een grote stunt gezorgd in het vrouwenvoetbal. De Brusselaars hebben Tessa Wullaert aangetrokken en dat is een grote transfer. Een bewijs dat RSCA ook in coronatijden vol blijft inzetten op het vrouwenvoetbal. Paars-Wit stelde Wullaert voor aan de pers.


Anderlecht is al enkele jaren een voortrekker in het damesvoetbal, het won drie titels op rij en plaatste zich voor de 1/16e finales van de Champions League, en Paars-Wit trekt die lijn verder. Met Wullaert haalt het de beste Belgische speelster ooit weg bij Manchester City. Voor Wullaert is het een terugkeer naar RSCA, waar ze al voor speelde in het seizoen 2012-2013. Er was dan ook de nodige media aanwezig, met de juiste maatregelen in coronatijden, bij haar persvoorstelling. CEO Karel Van Eetvelt nam als eerste het woord.

"We zijn heel fier om Tessa Wullaert voor te stellen, de laatste jaren de grote vedette van de Red Flames. We willen weer de titel winnen en een stap voorwaarts zetten in de Champions League. Het is een project waarmee we het vrouwenvoetbal als sport voor meisjes meer in de picture willen zetten. In de VS is het de sport nummer één bij de vrouwen en we hebben nog een lange weg af te leggen in België. We willen met Anderlecht jonge meisjes aanmoedigen om voor het voetbal te kiezen, wat ook een echte meisjessport is. In dat kader is de komst van Tessa een zegen, als rolmodel en nummer één in het voetbal. Daarmee hopen we een versnelling hoger te schakelen in dat project."


Patrick Wachel, de coach van Anderlecht, is opgetogen. "Ik ken haar wellicht al iets beter dan jullie. Ik heb heel goede herinneringen aan onze eerdere samenwerking (bij Standard, nvdr.). In het begin van het jaar ontmoette ik haar bij het Gala van de Gouden Schoen (die Wullaert won, nvdr.) en ik vroeg wat ze ging doen. In februari hadden we dan weer contact met haar en haar manager. PSV, Atlético Madrid… zij waren ook in de running en ik geloofde er niet meer echt in. Totdat ik een telefoontje kreeg of Anderlecht nog een optie was, en daar was ik uiteraard zeer tevreden mee. Tessa is een topper. Snelheid, technisch, goed inzicht, scoort gemakkelijk, balvast… In ons team hebben we zo een type nodig en dus zullen we nog iets sterker zijn."

RSCA zet vol in op het damesvoetbal. Een voorbeeld in België. "We hebben al drie ploegen en er komt ook nog een vierde team bij vanaf volgend seizoen. Er zit nog heel veel talent bij Anderlecht. De komst van Tessa gaat die jonge meisjes nog meer triggeren om op een dag zo goed te worden als haar. Het niveau van de ploeg gaat sowieso naar omhoog met de komst van Tessa. We hebben zes speelsters laten gaan en vijf anderen aangetrokken. De ambitie is uiteraard de titel en de bekerfinale willen winnen (dit jaar werd die afgelast wegens het coronavirus, nvdr.) en in de Champions League hebben we ook nood aan wat geluk met de loting. Het is bijzonder leuk dat Anderlecht ambitieus is in het vrouwenvoetbal."


Met de komst van de ex-speelster van onder meer Standard, Wolfsburg VfL en Manchester City zet RSCA zijn ambities kracht bij. "Ik wilde terug naar België omdat die vijf jaren in het buitenland familiaal begonnen te wegen. Voor mij is Anderlecht de beste ploeg met de beste infrastructuur in België. Ik hoop uiteraard de titel te winnen en ver te geraken in de Champions League. De club steunt mij ook extrasportief en er komen nog tal van projecten aan, daar horen jullie later meer over. RSCA heeft zeer veel stappen gezet inzake professionaliteit en dat is alleen maar positief voor ons elftal", opent Wullaert.

"Er lag een voorstel van Atlético op tafel, maar een terugkeer naar België zie ik niet als een stap terug. Voor mij was het ook belangrijk dat ik weer op mijn beste positie kan spelen. Dat was in het buitenland niet het geval en ik voel hier veel vertrouwen. Ik kan met mijn ervaring uit Engeland en Duitsland hopelijk veel aan dit team bijbrengen. Of ik ooit terugkeer naar het buitenland? Ik ben iemand die haar gevoel en hart volgt en nu is dat Anderlecht. We zien wel wat de toekomst brengt, maar voorlopig is dat niet aan de orde. De live-uitzendigen op tv? Het is ‘cool’ dat de matchen live op televisie komen. Dat is een goede zaak voor het Belgische vrouwenvoetbal."


In 2019 haalde Anderlecht Vincent Kompany weg bij Manchester City, in 2020 Tessa Wullaert. Twee van de grootste namen in het mannen- en vrouwenvoetbal. De 27-jarige Wullaert sprak in het verleden al met Vince the Prince. "Tuurlijk heb ik Kompany bij Manchester City al ontmoet en we spraken wat over het voetbal. Jammer genoeg was hij toen geblesseerd. Op Anderlecht heb ik hem nog niet gezien. Dat ik hetzelfde nummer heb als hem vroeger? Ja? Dat wist ik zelfs niet. Het is mijn leeftijd (lacht)."

Het vrouwenvoetbal zit duidelijk in de lift. In Noorwegen werden de lonen van de vrouwen bij de nationale ploegen gelijkgesteld aan die van de mannen. In België is het zo ver nog niet. "Uiteraard zou dat mooi zijn, maar dan moet het vrouwenvoetbal nog veel stappen zetten. Ik ben inderdaad een fulltime prof en we trainen vier à vijf keer per week bij Anderlecht. Sommige meisjes moeten nog studeren en voor hen ligt dat moeilijker om overdag te trainen en wij trainen 's avonds. Maar we zijn één team en dat is het belangrijkste.”

Van Eetvelt, samen met eerder Marc Coucke een grote voorstander van meer aandacht en middelen voor het vrouwenvoetbal, ziet nog een verschil. "Kijk, de mannen worden betaald naar aanleiding van de commerciële waarde van het product voetbal bij hen, dat is net hetzelfde bij de vrouwen. Je kan en mag dat (nog) niet vergelijken en daar zit dus nog een verschil."

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Goed dat RSCA zo fors investeert in damesvoetbal?

Meest recent

Motie van wantrouwen Anderlecht: ondermaats duo krijgt signaal

RSC Anderlecht haalde afgelopen weekend zowaar Mario Stroeykens als Adriano Bertaccini weer onder ...

8
8
'Club Brugge ruikt zijn kans: Stankovic zorgt voor nieuwe hoop'

Club Brugge speelt dinsdagavond in San Siro tegen Inter, en daar loopt een oude bekende rond. ...

113
113
Europees ontzag voor Club: Inter-topper geeft straf compliment

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

220
220
Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

17
17
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

20
20
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

112
112
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

41
41
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

83
83
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

131
131
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

36
36
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

422
422
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

251
251
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

24
24
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

127
127
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

88
88
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

229
229
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

216
216
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

299
299
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

356
356
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

265
265
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

211
211
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

45
45
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

72
72
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

150
150
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

310
310

Meer sportnieuws