Anderlecht stelt Wullaert voor: "Er zijn nog meer projecten op komst"

234
Anderlecht stelt Wullaert voor:

RSC Anderlecht heeft voor een grote stunt gezorgd in het vrouwenvoetbal. De Brusselaars hebben Tessa Wullaert aangetrokken en dat is een grote transfer. Een bewijs dat RSCA ook in coronatijden vol blijft inzetten op het vrouwenvoetbal. Paars-Wit stelde Wullaert voor aan de pers.


Anderlecht is al enkele jaren een voortrekker in het damesvoetbal, het won drie titels op rij en plaatste zich voor de 1/16e finales van de Champions League, en Paars-Wit trekt die lijn verder. Met Wullaert haalt het de beste Belgische speelster ooit weg bij Manchester City. Voor Wullaert is het een terugkeer naar RSCA, waar ze al voor speelde in het seizoen 2012-2013. Er was dan ook de nodige media aanwezig, met de juiste maatregelen in coronatijden, bij haar persvoorstelling. CEO Karel Van Eetvelt nam als eerste het woord.

"We zijn heel fier om Tessa Wullaert voor te stellen, de laatste jaren de grote vedette van de Red Flames. We willen weer de titel winnen en een stap voorwaarts zetten in de Champions League. Het is een project waarmee we het vrouwenvoetbal als sport voor meisjes meer in de picture willen zetten. In de VS is het de sport nummer één bij de vrouwen en we hebben nog een lange weg af te leggen in België. We willen met Anderlecht jonge meisjes aanmoedigen om voor het voetbal te kiezen, wat ook een echte meisjessport is. In dat kader is de komst van Tessa een zegen, als rolmodel en nummer één in het voetbal. Daarmee hopen we een versnelling hoger te schakelen in dat project."


Patrick Wachel, de coach van Anderlecht, is opgetogen. "Ik ken haar wellicht al iets beter dan jullie. Ik heb heel goede herinneringen aan onze eerdere samenwerking (bij Standard, nvdr.). In het begin van het jaar ontmoette ik haar bij het Gala van de Gouden Schoen (die Wullaert won, nvdr.) en ik vroeg wat ze ging doen. In februari hadden we dan weer contact met haar en haar manager. PSV, Atlético Madrid… zij waren ook in de running en ik geloofde er niet meer echt in. Totdat ik een telefoontje kreeg of Anderlecht nog een optie was, en daar was ik uiteraard zeer tevreden mee. Tessa is een topper. Snelheid, technisch, goed inzicht, scoort gemakkelijk, balvast… In ons team hebben we zo een type nodig en dus zullen we nog iets sterker zijn."

RSCA zet vol in op het damesvoetbal. Een voorbeeld in België. "We hebben al drie ploegen en er komt ook nog een vierde team bij vanaf volgend seizoen. Er zit nog heel veel talent bij Anderlecht. De komst van Tessa gaat die jonge meisjes nog meer triggeren om op een dag zo goed te worden als haar. Het niveau van de ploeg gaat sowieso naar omhoog met de komst van Tessa. We hebben zes speelsters laten gaan en vijf anderen aangetrokken. De ambitie is uiteraard de titel en de bekerfinale willen winnen (dit jaar werd die afgelast wegens het coronavirus, nvdr.) en in de Champions League hebben we ook nood aan wat geluk met de loting. Het is bijzonder leuk dat Anderlecht ambitieus is in het vrouwenvoetbal."


Met de komst van de ex-speelster van onder meer Standard, Wolfsburg VfL en Manchester City zet RSCA zijn ambities kracht bij. "Ik wilde terug naar België omdat die vijf jaren in het buitenland familiaal begonnen te wegen. Voor mij is Anderlecht de beste ploeg met de beste infrastructuur in België. Ik hoop uiteraard de titel te winnen en ver te geraken in de Champions League. De club steunt mij ook extrasportief en er komen nog tal van projecten aan, daar horen jullie later meer over. RSCA heeft zeer veel stappen gezet inzake professionaliteit en dat is alleen maar positief voor ons elftal", opent Wullaert.

"Er lag een voorstel van Atlético op tafel, maar een terugkeer naar België zie ik niet als een stap terug. Voor mij was het ook belangrijk dat ik weer op mijn beste positie kan spelen. Dat was in het buitenland niet het geval en ik voel hier veel vertrouwen. Ik kan met mijn ervaring uit Engeland en Duitsland hopelijk veel aan dit team bijbrengen. Of ik ooit terugkeer naar het buitenland? Ik ben iemand die haar gevoel en hart volgt en nu is dat Anderlecht. We zien wel wat de toekomst brengt, maar voorlopig is dat niet aan de orde. De live-uitzendigen op tv? Het is ‘cool’ dat de matchen live op televisie komen. Dat is een goede zaak voor het Belgische vrouwenvoetbal."


In 2019 haalde Anderlecht Vincent Kompany weg bij Manchester City, in 2020 Tessa Wullaert. Twee van de grootste namen in het mannen- en vrouwenvoetbal. De 27-jarige Wullaert sprak in het verleden al met Vince the Prince. "Tuurlijk heb ik Kompany bij Manchester City al ontmoet en we spraken wat over het voetbal. Jammer genoeg was hij toen geblesseerd. Op Anderlecht heb ik hem nog niet gezien. Dat ik hetzelfde nummer heb als hem vroeger? Ja? Dat wist ik zelfs niet. Het is mijn leeftijd (lacht)."

Het vrouwenvoetbal zit duidelijk in de lift. In Noorwegen werden de lonen van de vrouwen bij de nationale ploegen gelijkgesteld aan die van de mannen. In België is het zo ver nog niet. "Uiteraard zou dat mooi zijn, maar dan moet het vrouwenvoetbal nog veel stappen zetten. Ik ben inderdaad een fulltime prof en we trainen vier à vijf keer per week bij Anderlecht. Sommige meisjes moeten nog studeren en voor hen ligt dat moeilijker om overdag te trainen en wij trainen 's avonds. Maar we zijn één team en dat is het belangrijkste.”

Van Eetvelt, samen met eerder Marc Coucke een grote voorstander van meer aandacht en middelen voor het vrouwenvoetbal, ziet nog een verschil. "Kijk, de mannen worden betaald naar aanleiding van de commerciële waarde van het product voetbal bij hen, dat is net hetzelfde bij de vrouwen. Je kan en mag dat (nog) niet vergelijken en daar zit dus nog een verschil."

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: 'Real Madrid huivert: Barça op zucht van supertransfer'

Goed dat RSCA zo fors investeert in damesvoetbal?

Meest recent

Union SG en Lierse SK ronden verrassende transfer af

Union SG heeft zopas een uitgaande transfer weten af te ronden. De Belgische bekerwinnaar vond een ...

0
0
'PSG kijkt aandachtig mee: smaakmaker Anderlecht in beeld'

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel veel jong talent. De Brusselaars gaan daar nog veel plezier aan ...

68
68
Euvrard verandert compleet van transfergedachte bij Standard

Standard blijft tijdens deze transferperiode nadrukkelijk uitkijken naar versterking. Vooral een ...

14
14
Talent toont zich aan Van Bommel: "Weldra Rode Duivels?"

Mark van Bommel zal ongetwijfeld naar de Nederlandse competitie kijken voor eventuele Rode Duivels ...

91
91
Bormans verrast met transferplannen Union SG

De uitschakeling in de Champions League verandert voorlopig weinig aan het transferbeleid van Union ...

100
100
Euvrard brengt verrassend transfernieuws bij Standard

Standard hoopt dit seizoen een Europees ticket te kunnen pakken, maar het zal daarvoor toch uit een ...

78
78
'Nieuwe wending Oranje: geen Martinez, wel andere klepper'

Terwijl de Rode Duivels met Mark van Bommel al een tijdje hun nieuwe bondscoach beet hebben, is in ...

79
79
Anderlecht krijgt opsteker uit ziekenboeg, domper voor Gent

Donderdag wordt weer een belangrijke avond voor de Belgische coëfficiënt in het algemeen ...

149
149
'Vermeeren krijgt keiharde transferboodschap te horen'

Bij RB Leipzig waait er deze zomer een nieuwe wind, want met Martin Demichelis kwam er een nieuwe ...

170
170
'Standard houdt been stijf en eist miljoenen'

Standard begon zijn seizoen met een tegenvaller, door op de valreep nog een zege tegen Cercle Brugge ...

124
124
'Grootmacht mengt zich in strijd voor Fofana'

De zomermercato gaat nog zijn laatste weken in en voor een aantal Rode Duivels lijkt er nog een ...

54
54
'Zwaar verlies: Club vangt deze som voor Meijer'

Bij Club Brugge lijkt de kern grotendeels op punt te staan na het transferoffensief van de voorbije ...

600
600
Westerlo pakt weer uit met transfer bij Tottenham

Westerlo moest deze zomer vrijwel zijn hele elftal opnieuw opbouwen, nadat het een waslijst aan ...

30
30
'Toch nog vertrekker in de maak: Club moet mercato op'

Door het WK duurde het even voor de mercato van Club Brugge op gang kwam, maar de laatste weken ...

421
421
TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren heeft nieuwe club, tabula rasa in Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

281
281
Corinthians dumpt Memphis, Nederlander reageert woedend

Memphis Depay leek op weg naar een contractverlenging bij Corinthians, maar door financiële ...

142
142
'Nieuwe wind op komst? OHL staat plots te koop'

Oud-Heverlee Leuven maakt al een tijdje uit van de investeringsgroep King Power International van de ...

158
158
Cercle Brugge stunt op zomermercato met toptransfer

Cercle Brugge greep naast Thorvaldsen, maar de Vereniging heeft nu alsnog uitgepakt op de ...

102
102
Ruben Van Gucht slaat opnieuw drie vrouwen aan de haak

Er gaat quasi geen dag voorbij, of de naam Ruben van Gucht beheerst het medialandschap. De man is ...

75
75
SK Beveren pakt uit met nieuwe topaanwinst

SK Beveren heeft een nieuwe speler voorgesteld aan pers en publiek. De Waaslanders, die een goede ...

178
178
'Anderlecht hakt zware transferknoop door'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. Dat is geen geheim. Volgens La ...

800
800
Keert Ito weldra terug naar de Jupiler Pro League?

Ryotaro Ito heeft vreemd genoeg nog steeds geen nieuwe club. De Japanner was vorig jaar nog een ...

500
500
Exit Fabrizio Romano: volgt er wél 'nieuwe transfer'?

Het tijdperk van Fabrizio Romano in zijn huidige vorm lijkt zijn einde te naderen. De bekendste ...

51
51
Geen CL en vertrekkers bij Union? Bormans reageert

Union SG ligt uit de voorrondes van de Champions League nadat ze met verlengingen onderuit gingen ...

210
210
AA Gent verrast met nieuwe aanwinst

AA Gent heeft nog een nieuwe speler naar de club weten te halen. De Buffalo's shopten bij het ...

164
164

Meer sportnieuws