Geen comeback in Gent: Ruiz heeft nieuwe club beet

door
Geen comeback in Gent: Ruiz heeft nieuwe club beet

AA Gent voetbalt sinds 2013 in een nieuwe voetbaltempel, maar ook in de Ghelamco Arena is plaats voor nostalgie. Dat werd vorige zomer nog maar eens onderstreept door de terugkeer van Sven Kums en Laurent Depoitre naar het oude nest. Nu kunnen twee helden van het vroegere Ottenstadion hun comeback vieren.


Vandaag zitten zowel Mbark Boussoufa als Bryan Ruiz, beide gewezen smaakmakers van de Buffalo's, immers zonder club. In die eerste zijn geval lijkt een derde periode in Gent er echter niet meteen in te zitten, want vier jaar geleden bleek een huurbeurt van een halfjaar geen succes. De intussen 35-jarige Marokkaan zou, ondanks zijn adelbrieven in het verleden, allicht dan ook geen echte meerwaarde bieden.

De één jaar jongere Ruiz, die de voorbije twee jaar in Brazilië bij Santos vertoefde, heeft dan misschien nog iets meer jus in de benen. De Costa Ricaan is alvast nog ambitieus en hoopte op een nieuwe kans bij Twente, dat hem echter geen loon van bijna een half miljoen – het minimum voor niet-Europeanen in Nederland – wil geven. Mogelijk vormt de spelmaker voor AA Gent dus een goedkoper alternatief.

UPDATE 19u53
Een terugkeer van Ruiz zit er dan toch niet in voor AA Gent. Donderdagavond geraakte immers bekend dat de aanvaller weer in eigen land aan de slag gaat. Zo tekende hij een contract bij Liga Deportiva Alajuelense (LDA), één van de grootste clubs in Costa Rica. Via Twitter wenste Gent hem wel proficiat. "Gefeliciteerd met deze 'nieuwe etappe' in je carrière. Je vertrok hier als jongere en werd een legende", klonk het.

LEES OOK: 'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

Gemiste kans voor Gent?

Meest recent

Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

12
12
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

158
158
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

66
66
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

271
271
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

218
218
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

78
78
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

183
183
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

143
143
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

396
396
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

382
382
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

155
155
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

293
293
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

745
745
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

259
259
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

431
431
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

330
330
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

383
383
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

240
240
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

96
96
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

871
871
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

188
188
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

567
567
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

181
181
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

401
401
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

194
194

Meer sportnieuws