Geen comeback in Gent: Ruiz heeft nieuwe club beet

door
Geen comeback in Gent: Ruiz heeft nieuwe club beet

AA Gent voetbalt sinds 2013 in een nieuwe voetbaltempel, maar ook in de Ghelamco Arena is plaats voor nostalgie. Dat werd vorige zomer nog maar eens onderstreept door de terugkeer van Sven Kums en Laurent Depoitre naar het oude nest. Nu kunnen twee helden van het vroegere Ottenstadion hun comeback vieren.


Vandaag zitten zowel Mbark Boussoufa als Bryan Ruiz, beide gewezen smaakmakers van de Buffalo's, immers zonder club. In die eerste zijn geval lijkt een derde periode in Gent er echter niet meteen in te zitten, want vier jaar geleden bleek een huurbeurt van een halfjaar geen succes. De intussen 35-jarige Marokkaan zou, ondanks zijn adelbrieven in het verleden, allicht dan ook geen echte meerwaarde bieden.

De één jaar jongere Ruiz, die de voorbije twee jaar in Brazilië bij Santos vertoefde, heeft dan misschien nog iets meer jus in de benen. De Costa Ricaan is alvast nog ambitieus en hoopte op een nieuwe kans bij Twente, dat hem echter geen loon van bijna een half miljoen – het minimum voor niet-Europeanen in Nederland – wil geven. Mogelijk vormt de spelmaker voor AA Gent dus een goedkoper alternatief.

UPDATE 19u53
Een terugkeer van Ruiz zit er dan toch niet in voor AA Gent. Donderdagavond geraakte immers bekend dat de aanvaller weer in eigen land aan de slag gaat. Zo tekende hij een contract bij Liga Deportiva Alajuelense (LDA), één van de grootste clubs in Costa Rica. Via Twitter wenste Gent hem wel proficiat. "Gefeliciteerd met deze 'nieuwe etappe' in je carrière. Je vertrok hier als jongere en werd een legende", klonk het.

LEES OOK: 'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Gemiste kans voor Gent?

Meest recent

Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

5
5
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

82
82
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

162
162
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

330
330
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

132
132
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

452
452
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

245
245
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

96
96
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

98
98
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

400
400
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

397
397
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

480
480
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

577
577
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

237
237
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

895
895
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

479
479
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

136
136
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

261
261
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

207
207
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

142
142
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

121
121
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

289
289
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

178
178
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

658
658
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

320
320

Meer sportnieuws