In het spoor van Openda: wie heeft nog baat bij een uitleenbeurt?

943
In het spoor van Openda: wie heeft nog baat bij een uitleenbeurt?

Club Brugge zorgde deze week voor een kleine verrassing met de bekendmaking dat Loïs Openda volgend seizoen wordt verhuurd aan Vitesse. De 20-jarige spits maakte al twee jaar volwaardig deel uit van de Blauw-Zwarte A-kern en mocht er reeds 53 keer aantreden, maar aasde wegens een tekort aan kansen deze zomer toch op een vertrek. Nu werd zijn wens dus ingewilligd, al verklapt het gebrek aan een aankoopoptie dat de landskampioen het geloof in de jongeling nog niet helemaal heeft opgegeven. Wij stelden ons dan ook de vraag welke talenten van eigen bodem bij onze Belgische topclubs nóg gebaat zouden zijn met een uitleenbeurt.


Daarbij richten we ons dus op beloftevolle Belgen die momenteel actief zijn bij een van de G5-ploegen plus Antwerp, wat betekent dat buitenlandse transfers die nog niet konden aarden in de Jupiler Pro League hier niet in aanmerking komen. Ook proberen we jonkies die nog maar pas komen kijken zoveel mogelijk te vermijden en ons te beperken tot spelers met enige ervaring op het hoogste niveau. Op basis van die criteria zouden de onderstaande zes namen wel eens interessante pistes kunnen vormen voor de iets meer bescheiden teams in ons land of daarbuiten, zonder dat hun huidige werkgever daarom meteen moet overgaan tot een definitieve verkoop.

CLUB BRUGGE: Thibault VLIETINCK (22)
Al lijkt het verhaal van Thibault Vlietinck bij Club Brugge sowieso over en uit. De rechterflankspeler werd na drie jaar bij de hoofdmacht door Philippe Clement zopas immers naar de B-kern verwezen, een duidelijk signaal dat er voortaan niet meer op hem wordt gerekend. Nochtans zit Club niet dik in de alternatieven voor Krépin Diatta, maar ondanks zijn 28 optredens – voornamelijk onder Ivan Leko, met onder meer drie basisplaatsen in de Champions League – heerst er nu blijkbaar geen vertrouwen meer in de voormalig jeugdinternational om die rol in te vullen. Met één goal en drie assists oogt de balans dan ook vrij magertjes.



Een definitieve transfer lijkt dus de logische stap, al doet Club er misschien toch beter aan om hem eerst tijdelijk ergens te stallen. Tenslotte kreeg Vlietinck nog nooit de kans om elders zijn waarde te bewijzen. Bovendien vermijdt Blauw-Zwart vast liefst een Nikola Storm-scenario, die voor een habbekrats naar KV Mechelen trok. Het dient gezegd dat de winger daarvoor wél werd uitgeleend aan achtereenvolgens Zulte Waregem en OH Leuven, waar hij geen potten brak. Wie weet heeft Vlietinck, die nog twee jaar vastligt, echter meer succes. En levert hij dan wat meer op dan zijn huidige marktwaarde van ruim een half miljoen.

AA GENT: Jan VAN DEN BERGH (25)
AA Gent zat vorig seizoen nogal dun in de Belgen, een euvel dat de voorbije weken reeds zorgvuldig werd aangepakt. Toch zijn de kandidaten door dat lage aantal landgenoten erg beperkt bij de Buffalo's, waar de keuze daarom op Jan Van den Bergh valt. Toegegeven: de centrale verdediger is al 25 jaar oud en kwam officieel nog nooit uit voor een eersteklasser, maar met Beerschot betwistte hij voor zijn verhuis naar de Ghelamco Arena naast een pak duels in 1B wel 12 PO II-wedstrijden, vijf bekermatchen en drie promotiefinales. Als huurling van OH Leuven kwam daar al een vierde en straks mogelijk zelfs een vijfde bij.



Al is het niet helemaal duidelijk of de linkspoot nog mag aantreden in de return tegen ... Beerschot, dat overigens als eerste in de rij zou staan om hem terug naar 't Kiel te halen. In Gent, waar hij na een zware hoofdblessure nooit echt aan de bak kwam maar wel nog tot 2022 onder contract staat, mag Van den Bergh naar verluidt namelijk beschikken. Dat zijn plek in januari werd ingenomen door Bruno Godeau was alvast een veeg teken aan de wand, net zoals de rekrutering van Dino Arslanagic. Als de gratis opportuniteit van destijds zich eerst ergens anders kan tonen, zit er evenwel misschien zelfs wel nog een fraaie winst in.

ANTWERP: Louis VERSTRAETE (21) 
Een nog specialer geval is dat van Louis Verstraete, nog zo een teruggekeerde huurling. De middenvelder bracht het voorbije halfjaar immers door bij KV Oostende, dat hem in een opvallende constructie direct na zijn overgang van AA Gent naar Antwerp mocht lenen van de Great Old. Daar krijgt hij na een blessure in tegenstelling tot de twee namen hierboven zijn kans in de voorbereiding, want tegen Roda JC bracht Leko hem bijvoorbeeld zopas nog aan de aftrap. Hoewel zijn periode aan de kust geen onvervalst succes was, gelooft het stamnummer één dan ook rotsvast dat de pitbull op termijn zijn investering waard zal blijken.



Per slot van rekening legde Antwerp naar verluidt toch al een aanzienlijke som neer om Verstraete in Gent op te pikken. Na 69 partijen op het hoogste niveau, waarvan een deel op huur bij Waasland-Beveren maar tevens enkele Europese duels voor de Buffalo's, wordt zijn marktwaarde vandaag op één miljoen geschat. Toch is het gezien de toenemende concurrentie op de Bosuil, met vooral nieuwkomer en naamgenoot Birger Verstraete, nog maar de vraag of hij daar dit jaar reeds zijn stempel kan drukken. Met een contract tot 2023 is er alleszins tijd genoeg voor een tweede uitleenbeurt, allicht weer zónder aankoopoptie.

STANDARD: Nicolas RASKIN (19)
Datzelfde geldt voor Nicolas Raskin, een vergelijkbaar type en wederom enigszins een buitenbeentje. In principe hoort de middenvelder, die eveneens werd weggeplukt bij AA Gent, namelijk thuis in de categorie van jonkies die pas komen piepen. Behalve één kort optreden voor de huidige vicekampioen kwam hij ook in Luik tenslotte nog maar vier keer in actie, maar net zoals bij de twee bovenstaande clubs zijn daar nu eenmaal weinig alternatieven voorhanden. Daarom lichten we hier graag Raskin uit, die net als Verstraete bij Antwerp speeltijd krijgt van nieuwe coach Philippe Montanier en net nog mocht starten tegen AS Monaco.



Pas in de tweede helft kwamen echter de zwaargewichten tussen de lijnen, waaronder ook de tandem van Samuel Bastien en Gojko Cimirot. Hoewel beide al aan een vertrek worden gelinkt, is er voorlopig weinig beweging rond het stevige duo dat samen het kloppend hart van de Rouches vormt. Zo lang zij nog rondlopen op Sclessin, dreigen de beschikbare minuten in de as dan ook vrij beperkt te blijven. Standard verwacht veel van het talent en omgekeerd, maar diens verhoopte doorbraak op de zes of desnoods zelfs acht kan op die manier nog even uitblijven. Misschien dus toch best eerst elders al wat strepen verdienen?

GENK: Casper DE NORRE (23)
Zinho Gano, Dante Vanzeir en Amine Khammas passen niet in de plannen van Hannes Wolf en mogen allen weer uitkijken naar een nieuwe werkgever, zo werd nog maar eens duidelijk door hun afwezigheid in de oefenpot tegen Utrecht. Ook de gekwetste Rubin Seigers heeft wellicht geen toekomst meer in de Luminus Arena, waar Dries Wouters en Casper De Norre daarentegen nog niet volledig afgeschreven zijn. Zo wordt doorheen de voorbereiding voorlopig nog volop een beroep gedaan op de twee leeftijdsgenoten, al is het toch nog maar de vraag of dat wel het geval zal blijven wanneer het straks terug om de knikkers gaat.



Door de vele blessures op het middenveld mag Wouters mogelijk pas later andere oorden opzoeken, maar De Norre kreeg toch al een bittere pil te slikken. De polyvalente back, die op beide flanken uit de voeten kwam en vastligt tot 2023, werd anderhalf jaar geleden nochtans voor maar liefst vier miljoen losgeweekt bij STVV en zit intussen aan 93 matchen op het hoogste niveau. Toch haalde Genk met Daniel Muñoz al versterking in huis op rechts, waar Joakim Maehle ook nog present tekent, en zoekt het aan de overkant nog concurrentie voor Jere Uronen. Tijd voor De Norre om ergens anders de draad weer op te pikken?

ANDERLECHT: Sieben DEWAELE (21)
Eindigen doen we in dé kweekvijver van Belgisch talent bij uitstek. Anderlecht deed de afgelopen jaren bovendien meer dan ooit een beroep op de producten van Neerpede om de kar te trekken, zij het zonder bijster veel succes. Toch behoren goudhaantjes als Jérémy Doku, Yari Verschaeren en Sambi Lokonga nu al tot het absolute kruim van de JPL, terwijl Francis Amuzu net op tijd de nodige stappen zette. Na hun doorbraak van vorig seizoen liggen ook Marco Kana, Antoine Colassin en Killian Sardella nog steeds in de bovenste schuif van Vincent Kompany en Frank Vercauteren, Hannes Delcroix rekent dan weer op een nieuwe kans.



Dan beschikt Sieben Dewaele over minder krediet, want hij zet nu terug een stap achteruit. In het tweeluik tegen Saint-Étienne bleef zijn bijdrage immers beperkt tot een invalbeurt van een halfuur, net zoals die van Pieter Gerkens trouwens – al mag hij volgens onze info niet vertrekken. Na een prima voorbereiding wist Dewaele vorig jaar Kompany nochtans volledig te overtuigen, maar als inverted wingback viel hij vervolgens door de mand. Hoewel de Jonge Duivel in zijn 16 optredens zo nagenoeg nooit op zijn favoriete positie op het middenveld mocht aantreden, lijkt een verhuur nu dus misschien toch de aangewezen optie.

LEES OOK: Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

In wie van deze spelers gelooft u nog het meest?

Meest recent

Sam Kerkhofs slaat hard terug op kritiek Dender

In de Challenger Pro League werd het FVS-systeem meteen gebruikt. Via Football Video Support kunnen ...

3
3
'Anderlecht gelinkt aan peperdure Serie A-speler'

RSC Anderlecht is nog van plan zich te gaan versterken de komende weken. De Brusselaars worden ...

93
93
Vanaken looft ploegmaat: "Je moet hem vrij laten"

Hans Vanaken speelde een degelijke wedstrijd tegen OH Leuven. De Rode Duivel deed vooral verder ...

232
232
'Antwerp heeft miljoenenaankoop helemaal beet'

Royal Antwerp FC is met een zes op zes uitstekend aan het seizoen begonnen. De Great Old raakt zo ...

181
181
Bruno ontdekt 'nieuwe chouchou' bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht is Neerpede al jarenlang hét lichtpunt binnen de club. Onder Vitor Bruno ...

243
243
Tevreden Thorup vreest voor zware blessure bij KRC Genk

KRC Genk heeft de rug weten te rechten tegen KVC Westerlo. Ze wonnen alsnog met 3-2. Trainer Jess ...

189
189
‘Carrick flikt het: Tielemans al slachtoffer voor debuut’

Youri Tielemans kreeg tegen AC Milan meteen een plaats in de basis, maar de 2-4-nederlaag legde ook ...

114
114
Leko streng voor 'man van de match': "Niet de beste versie"

Club Brugge won makkelijk met 0-3 van een OHL dat alweer drie goals om de oren kreeg. Trainer Ivan ...

513
513
'Lucas Stassin op weg naar de Premier League'

Lucas Stassin lijkt bezig aan zijn laatste weken bij AS Saint-Étienne. De 21-jarige Belgische ...

52
52
Anderlecht heeft er nieuwe publiekslieveling bij

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

280
280
'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

74
74
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

360
360
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

258
258
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

323
323
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

135
135
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

54
54
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

249
249
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

95
95
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

77
77
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

73
73
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

438
438
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

231
231
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

81
81
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

408
408
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

36
36

Meer sportnieuws