AA Gent onderuit tegen Lyon, Cercle moet tot uiterste gaan

door
AA Gent onderuit tegen Lyon, Cercle moet tot uiterste gaan

Voor de tweede dag op rij heeft titelkandidaat AA Gent niet kunnen winnen in een oefenwedstrijd tegen een Franse tegenstander. Daags na het gelijke spel tegen RC Lens, verloren de Buffalo's ondanks twee strafschoppen van Olympique Lyon: 2-3. Cercle Brugge moest dan weer tot het uiterste gaan om met 1-2 te winnen van Winkel Sport.


In de aanvangsfase ging de wedstrijd in de Ghelamco Arena gelijk op, al moest Kaminski alles uit de kast halen om Ekambi van de openingstreffer te houden. Die redding bleek echter tevergeefs, niet veel later opende Ekambi alsnog de score. Na een dik halfuur maakte Gent echter gelijk: Plastun versierde een strafschop, Niangbo schoot in twee tijden binnen. Toch kon Lyon op voorsprong gaan rusten nadat Traoré Kaminski verschalkte met een fraai stiftertje.

Na de pauze leken de bezoekers via Bard de wedstrijd helemaal op slot te doen. En toch zorgde Gent, dat met een behoorlijke jonge ploeg aantrad, opnieuw voor spanning. Dit keer werd Kums het slachtoffer van een strafschopfout, nieuwkomer De Bruyn zette de elfmeter netjes om. De 2-3 bleek meteen ook de eindstand.

CERCLE ZWOEGT
Cercle Brugge heeft niet bepaald een overtuigende indruk achtergelaten tegen de amateurs van Winkel Sport. Coach Paul Clement, die weliswaar voor een piepjonge ploeg koos, zag hoe zijn troepen met een 1-0-achterstand de rust in moesten. In de tweede periode werden enkele sterkhouders ingebracht en die zet loonde. Dankzij een vrije trap van Hoggas en een laat doelpunt van Hotic, werd het uiteindelijk 1-2.

De doelpunten van AA Gent:

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Gent moet zich nog verder versterken indien het echt wil concurreren met Club Brugge ...

Meest recent

Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

0
0
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

7
7
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

104
104
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

68
68
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

71
71
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

62
62
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

170
170
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

91
91
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

144
144
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

443
443
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

147
147
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

92
92
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

294
294
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

366
366
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

278
278
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

262
262
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

52
52
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

167
167
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

86
86
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

127
127
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

82
82
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

64
64
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

134
134
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

67
67
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

173
173

Meer sportnieuws