AA Gent onderuit tegen Lyon, Cercle moet tot uiterste gaan

door
AA Gent onderuit tegen Lyon, Cercle moet tot uiterste gaan

Voor de tweede dag op rij heeft titelkandidaat AA Gent niet kunnen winnen in een oefenwedstrijd tegen een Franse tegenstander. Daags na het gelijke spel tegen RC Lens, verloren de Buffalo's ondanks twee strafschoppen van Olympique Lyon: 2-3. Cercle Brugge moest dan weer tot het uiterste gaan om met 1-2 te winnen van Winkel Sport.


In de aanvangsfase ging de wedstrijd in de Ghelamco Arena gelijk op, al moest Kaminski alles uit de kast halen om Ekambi van de openingstreffer te houden. Die redding bleek echter tevergeefs, niet veel later opende Ekambi alsnog de score. Na een dik halfuur maakte Gent echter gelijk: Plastun versierde een strafschop, Niangbo schoot in twee tijden binnen. Toch kon Lyon op voorsprong gaan rusten nadat Traoré Kaminski verschalkte met een fraai stiftertje.

Na de pauze leken de bezoekers via Bard de wedstrijd helemaal op slot te doen. En toch zorgde Gent, dat met een behoorlijke jonge ploeg aantrad, opnieuw voor spanning. Dit keer werd Kums het slachtoffer van een strafschopfout, nieuwkomer De Bruyn zette de elfmeter netjes om. De 2-3 bleek meteen ook de eindstand.

CERCLE ZWOEGT
Cercle Brugge heeft niet bepaald een overtuigende indruk achtergelaten tegen de amateurs van Winkel Sport. Coach Paul Clement, die weliswaar voor een piepjonge ploeg koos, zag hoe zijn troepen met een 1-0-achterstand de rust in moesten. In de tweede periode werden enkele sterkhouders ingebracht en die zet loonde. Dankzij een vrije trap van Hoggas en een laat doelpunt van Hotic, werd het uiteindelijk 1-2.

De doelpunten van AA Gent:

LEES OOK: Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Gent moet zich nog verder versterken indien het echt wil concurreren met Club Brugge ...

Meest recent

'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

7
7
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

150
150
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

156
156
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

182
182
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

13
13
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

29
29
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

686
686
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

212
212
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

125
125
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

112
112
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

162
162
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

55
55
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

643
643
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

308
308
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

199
199
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

161
161
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

48
48
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

803
803
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

198
198
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

304
304
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

69
69
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

230
230
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

415
415
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

401
401
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

64
64

Meer sportnieuws