AA Gent onderuit tegen Lyon, Cercle moet tot uiterste gaan

door
AA Gent onderuit tegen Lyon, Cercle moet tot uiterste gaan

Voor de tweede dag op rij heeft titelkandidaat AA Gent niet kunnen winnen in een oefenwedstrijd tegen een Franse tegenstander. Daags na het gelijke spel tegen RC Lens, verloren de Buffalo's ondanks twee strafschoppen van Olympique Lyon: 2-3. Cercle Brugge moest dan weer tot het uiterste gaan om met 1-2 te winnen van Winkel Sport.


In de aanvangsfase ging de wedstrijd in de Ghelamco Arena gelijk op, al moest Kaminski alles uit de kast halen om Ekambi van de openingstreffer te houden. Die redding bleek echter tevergeefs, niet veel later opende Ekambi alsnog de score. Na een dik halfuur maakte Gent echter gelijk: Plastun versierde een strafschop, Niangbo schoot in twee tijden binnen. Toch kon Lyon op voorsprong gaan rusten nadat Traoré Kaminski verschalkte met een fraai stiftertje.

Na de pauze leken de bezoekers via Bard de wedstrijd helemaal op slot te doen. En toch zorgde Gent, dat met een behoorlijke jonge ploeg aantrad, opnieuw voor spanning. Dit keer werd Kums het slachtoffer van een strafschopfout, nieuwkomer De Bruyn zette de elfmeter netjes om. De 2-3 bleek meteen ook de eindstand.

CERCLE ZWOEGT
Cercle Brugge heeft niet bepaald een overtuigende indruk achtergelaten tegen de amateurs van Winkel Sport. Coach Paul Clement, die weliswaar voor een piepjonge ploeg koos, zag hoe zijn troepen met een 1-0-achterstand de rust in moesten. In de tweede periode werden enkele sterkhouders ingebracht en die zet loonde. Dankzij een vrije trap van Hoggas en een laat doelpunt van Hotic, werd het uiteindelijk 1-2.

De doelpunten van AA Gent:

LEES OOK: 'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Gent moet zich nog verder versterken indien het echt wil concurreren met Club Brugge ...

Meest recent

Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

41
41
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

38
38
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

26
26
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

25
25
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

32
32
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

75
75
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

92
92
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

290
290
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

55
55
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

19
19
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

103
103
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

121
121
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

66
66
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

694
694
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

225
225
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

118
118
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

409
409
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

191
191
'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

372
372
Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

217
217
Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Club Brugge is een historische Champions League-avond rijker. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

332
332
UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

99
99
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

259
259
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

486
486
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

472
472

Meer sportnieuws