AA Gent blijft steken op gelijkspel in Frankrijk

door
AA Gent blijft steken op gelijkspel in Frankrijk

AA Gent hoopt dit seizoen opnieuw dé titeluitdager te worden van landskampioen Club Brugge, die zaterdag nog werd verslagen in een vriendschappelijke ontmoeting. Een paar dagen later stond een trip naar Noord-Frankrijk op het programma voor de Buffalo's, waar ze echter bleven steken op een 1-1 gelijkspel tegen promovendus Lens.


Jess Thorup stuurde een experimenteel elftal de wei in, dat na 45 minuten met de bordjes in evenwicht de kleedkamer mocht opzoeken. Zomeraanwinst Jordan Botaka, die door de vele jonkies in de basis zowaar de aanvoerdersband droeg, had vanop de stip immers een eerder penaltytreffer van de thuisploeg ongedaan gemaakt. Na de pauze kwam Lens met 11 nieuwe namen voor de dag, AA Gent besloot pas na 72 minuten een karrenvracht aan vervangingen door te voeren.

Met meer kwaliteit en ervaring tussen de lijnen trof Anderson Niangbo vervolgens nog de paal, een Frans doelpunt in de tweede helft werd dan weer afgekeurd voor buitenspel. Morgenavond kijken de Gentenaren overigens alweer Olympique Lyon in de ogen. Wellicht geeft Thorup dan dus opnieuw meer minuten aan de vertrouwde titularissen, al hoeven we van Jonathan David ook dan waarschijnlijk nog altijd geen eerste optreden in deze voorbereiding te verwachten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge zweet, toptransfers Genk en Antwerp’

🔥 Populair bij onze lezers

Ine Beyen duikt op met bekende oud-voetballer
Ine Beyen duikt op met bekende oud-voetballer

Wie wordt volgens u de titularis rechts achterin bij AA Gent?

Meest recent

'Club Brugge verrast compleet met vergeten international'

Club Brugge lijkt dicht bij zijn derde aanwinst van de zomer te staan. Het had nog dringend nood aan ...

122
122
'Ronaldo flirt met shocktransfer naar Italië’

Cristiano Ronaldo blijft ook op zijn 40ste van onschatbare waarde voor zowel Al-Nassr als de ...

110
110
'Rode Duivel maakt Bundesliga gek met toptransfer'

De voorbije jaren drukten alsmaar meer Belgen hun stempel in de Bundesliga. Vincent Kompany loodste ...

70
70
'Transfer Meijer klapt: Feyenoord pikt andere Belg op'

Feyenoord moest vorig seizoen vrede nemen met een derde plaats in de Eredivisie, waardoor het nog ...

70
70
'Na Forbs volgt nóg een topaanwinst bij Club Brugge'

In aanloop naar de supercup van komende zondag, blijft Club Brugge zich roeren op de ...

628
628
Dolberg én Simic weg? Anderlecht maakt statement

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een vruchtbare transferperiode aan inkomende zijde. Maar het ...

352
352
'Emi Martinez laat bommetje vallen in Premier League'

De zomermercato van 2025 leverde al enkele spectaculaire toptransfers op, maar de meeste doelmannen ...

96
96
‘Vandenhaute woest: Club 'steelt' droomtransfer’

Wouter Vandenhaute had grootse plannen en gooide vorig seizoen stevig geld tegen de transfer van een ...

1207
1207
Poolse wals bij Dender: derde zomeraanwinst binnen

Binnen minder dan twee weken trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer van start. ...

121
121
'Renard doet schokkende onthulling bij Anderlecht'

Olivier Renard is bezig aan zijn eerste tussenseizoen als sportief directeur bij RSC Anderlecht en ...

394
394
'Kompany zet Bayern in lichterlaaie: 100 miljoen klaar'

De spelers van Bayern München genieten momenteel van een welverdiende vakantie na een lang en ...

142
142
'Club Brugge keert kar: nieuwe twist in Jashari-soap'

Dé soap van de transferzomer is in ons land ongetwijfeld de flirt van Ardon Jashari met AC ...

1162
1162
'Witte rook: AA Gent heeft tweede zomeraanwinst te pakken'

Ivan Leko en de fans moesten even op hun honger blijven zitten, maar nu lijkt AA Gent eindelijk weer ...

291
291
Ine Beyen duikt op met bekende oud-voetballer

Het leven van onze BV's staat hier vaak in de schijnwerpers, in Nederland is dat nog een tikkeltje ...

794
794
'Anderlecht vindt oplossing voor overbodige miscast'

Vooral centraal achterin kan Besnik Hasi gerust nog wat vers bloed gebruiken, maar RSC Anderlecht ...

308
308
'Overmars droomt van hereniging met oude Ajax-ster'

De voorbije weken viel er weinig transfernieuws te rapen op de Bosuil, maar dat blijkt louter stilte ...

286
286
'AA Gent richt pijlen op oude bekende: Cercle op de loer'

AA Gent haalde met Wilfred Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar nu ...

408
408
'Done deal: Club Brugge heeft nieuwe flankaanvaller beet'

In de onderhandelingen met Inter omtrent Aleksander Stankovic zit er momenteel weinig schot in de ...

1033
1033
'Renard vangt bot: toptarget stuurt Anderlecht wandelen'

Om de brede kern uit te dunnen, en liefst nog wat centen in het laatje te brengen, maakt RSC ...

503
503
'Kink in de kabel: Club Brugge loopt blauwtje in Milaan'

Tot nader order blijft Ardon Jashari gewoon op post bij Club Brugge, waar de Speler van het Jaar ...

1045
1045
‘Toptransfer gaat aan neus van RSCA & Club voorbij’

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn grote rivalen van elkaar, maar soms kijken ze elkaar ook in de ...

177
177
Cercle Brugge wankelt nú al na nieuwe uppercut

Cercle Brugge was afgelopen seizoen plots degradatiekandidaat na het schitterende seizoen daarvoor. ...

206
206
‘Plots kapingen Bakayoko: exacte transfersom onthuld’

Johan Bakayoko is op weg naar uitgang bij PSV. Ondanks een minder seizoen in Nederland staat de ...

83
83
'Geweldig Anderlecht-nieuws voor komend seizoen'

RSC Anderlecht kon al acht jaar geen prijs meer pakken, maar de supporters staan wel als een huis ...

592
592
‘Kompany wil Rode Duivel na transferklap van 100 miljoen'

Bayern München is naarstig op zoek naar een vervanger voor de zwaar geblesseerde Jamal Musiala. ...

261
261

Meer sportnieuws