Transfersoap David escaleert: "In strijd met FIFA-regels"

door
Transfersoap David escaleert:

AA Gent is goed op schema voor de start van het nieuwe seizoen. Dat bewezen de Buffalo's zaterdag andermaal met een prestigieuze oefenzege tegen landskampioen en grote concurrent Club Brugge: 2-3. Een overwinning die wel wat overschaduwd werd door de transfersoap rond Jonathan David.


De Canadese aanvaller kwam zaterdag niet in actie. Het goudhaantje heeft immers zijn zinnen gezet op een transfer naar Lille OSC, iets wat hij vrijdag nog had onderstreept in een scherp interview met L'Equipe. Daarin uitte hij zijn wens om naar Rijsel te trekken en haalde hij vlijmscherp uit naar de houding van AA Gent. Maar de Buffalo's lieten zich niet zomaar doen. Daags nadien kwam preses Ivan De Witte met een tegenreactie en stelde hij onomwonden dat Gent hem gewoon nog een seizoen langer wil behouden.

En nu dreigt de soap helemaal te escaleren, want blijkbaar hebben de Oost-Vlamingen ook problemen met de manier waarop Lille dit dossier aanpakt. De Witte laat in Het Laatste Nieuws immers optekenen dat David inmiddels al op bezoek ging bij de Franse club en er zelfs contractbesprekingen hield. En dat zonder officiële toestemming van Gent. Iets wat volgens De Witte een inbreuk is op de FIFA-regels.

Een oplossing lijkt dan ook niet voor meteen. Zowel het kamp van de speler als de Gentenaren, zijn voorlopig niet bereid om toegevingen te doen. En het bod van Lille blijft tot dusver ontoereikend. Dat de Fransen op punt staan om in totaal zo'n 80 miljoen euro te vangen voor Victor Osimhen, doet Gent natuurlijk nog meer vasthouden aan de vraagprijs van 30 à 35 miljoen euro.

LEES OOK: AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

Vindt u 30 miljoen een correcte prijs voor David?

Meest recent

Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

5
5
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

75
75
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

12
12
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

65
65
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

16
16
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

22
22
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

72
72
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

208
208
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

5
5
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

256
256
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

156
156
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

113
113
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

42
42
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

191
191
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

66
66
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

218
218
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

48
48
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

78
78
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

115
115
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

87
87
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

72
72
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

593
593
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

60
60
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71

Meer sportnieuws