De Witte duidt twee zondebokken aan voor démarche David

door
De Witte duidt twee zondebokken aan voor démarche David

Jonathan David is de aanslepende onderhandelingen en vooral de starre houding van AA Gent stilaan beu. De Canadese aanvaller voert de druk op en duwt door voor een vertrek.

"Ik wil naar Lille vertrekken. Ik heb een zeer goed seizoen achter de rug en voor mij is de Ligue 1 de volgende stap. Het sportieve project van Lille is geweldig", zegt hij aan L'Equipe.

David geeft aan dat AA Gent te veel geld vraagt. "De club wil me houden, maar ik heb duidelijk gemaakt dat ik naar Lille wil vertrekken. Ze vragen een prijs die gezien de huidige omstandigheden in het voetbal niet realistisch is. Dat bemoeilijkt de onderhandelingen. De club liet nochtans weten dat ze mij niet zouden blokkeren, maar ze vertragen alles. Ze wachten misschien op een beter bod, maar ik weet niet waar dit zou vandaan komen."

Lille heeft al 25 miljoen euro geboden, maar AA Gent wil ruim 30 miljoen euro. David kwam gratis naar AA Gent en weigerde vorig jaar nog een bod van onder meer FC Porto.

UPDATE 18/07

AA Gent heeft gereageerd op de uitlatingen via voorzitter Ivan De Witte. "Wij willen Jonathan David absoluut houden", vertelde hij kort aan Sporza

UPDATE 16u17
Bij Het Nieuwsblad reageerde De Witte nog wat uitgebreider op de uitspraken van David. De voorzitter van AA Gent geeft aan dat die waarschijnlijk ingefluisterd zijn door Nick Mavromaras, de makelaar van David. De Witte verwijt hem dat hij vooral een grote commissie wil opstrijken bij Lille. Ook de Franse club kreeg nog een stevige veeg uit de pan van De Witte. Hij noemt de houding van Lille 'achterbaks' en stelt dat ze achter de rug van Gent en zonder toestemming met David zelf onderhandelen.

LEES OOK: 'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Is de kritiek van De Witte terecht?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

100
100
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

110
110
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

28
28
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

136
136
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

206
206
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

246
246
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

513
513
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

99
99
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

472
472
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

546
546
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

174
174
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

65
65
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

176
176
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

75
75
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

88
88
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

245
245
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

685
685
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

196
196
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

310
310
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

256
256
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

154
154
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

45
45
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

125
125

Meer sportnieuws