Real Madrid legt perfect parcours af post-corona en viert 34ste landstitel

door
Real Madrid legt perfect parcours af post-corona en viert 34ste landstitel

Met zijn negende overwinning op een rij heeft Real Madrid een nieuwe landstitel toegevoegd aan zijn tot dan toe al rijkgevulde palmares. De Koninklijke had lange tijd weinig moeite met een matig Villareal en mag zo op één speeldag van het einde al vieren.

Real Madrid kon vanavond voor de 34ste keer in zijn geschiedenis de landstitel pakken in de Primera Division. De Koninklijke kwam als herboren uit de corona-crisis en won ondertussen al acht keer op een rij. Niet in het minst had Thibaut Courtois daar een aandeel in, onze nationale doelman toont zich al maanden een echte 'muur' in het doel van Real Madrid. Vanavond stond hij uiteraard aan de aftrap, net zoals de herstelde Eden Hazard. Tegenstander Villareal vocht nog voor een plaats in de Europa League. Barcelona van zijn kant moest het thuis opnemen tegen middenmoter Osasuna. Lionel Messi en co moesten zeker winnen en hopen op een serieuze inzinking van de concurrent. Bij de Blaugrana zat Suarez op de bank.
Real domineert, Barcelona met schaamrood op de wangen
De thuisploeg begon sterk en creëerde in het eerste halfuur een paar halve en hele kansen, de beste was voor Modric, doelman Asenjo bracht redding. Op het halfuur was het toch raak voor Real Madrid toen de bedrijvige Modric Benzema in het straatje stuurde en de Franse topschutter trof tussen de benen van de doelman raak: 1-0. Real domineerde ook nadien maar kon de voorsprong voorlopig niet uitbreiden. Ondertussen kwam ook het nieuws dat Barcelona in eigen huis moest achtervolgen tegen middenmotor Osasuna, de Koninklijke kon de titel al ruiken.

Eden Hazard kreeg een basisplaats in deze titelmatch van Real Madrid.
Messi zorgt voor hoop, Real laat zich de kaas niet meer van het brood eten
Een werkloze Courtois en een matige Hazard (hij kon nooit zijn gebrek aan matchritme verstoppen) hadden ook na de rust geen kind aan een zwak Villareal. In Camp Nou had Barcelona ondertussen gelijk gemaakt, wie anders dan Lionel Messi scoorde de gelijkmaker vanuit vrije trap. Op een kwartier van het einde kreeg Real een uitgelezen kans om de titel helemaal veilig te stellen, toen het een vederlichte strafschop kreeg. Ramos legde de strafschop af voor Benzema maar die laatste was te snel vertrokken. Benzema deed het vervolgens zelf en plaatste de 2-0 proper in de hoek. De thuisploeg liet de teugels vieren en daarvan profiteerde Iborra door in de slotfase de spanning enigszins terug te brengen met een knappe kopbalgoal. Verder kwamen de bezoekers echter niet meer (ondanks nog een geweldige kans voor Iborra) en in Camp Nou verloor Barça zelfs nog tegen tien man van Osasuna. Zo pakt Real Madrid een verdiende landstitel na een prachtig parcours post-corona.
Uitslagen:
Real Madrid-Villareal: 1-0 (1-0 (29') Benzema, 2-0 (77') Benzema, 2-1 (84') Iborra)
Barcelona-Osasuna: 1-2 (0-1 (16') Arnaiz, 1-1 (62') Messi, 1-2 (90') Torres)



LEES OOK: Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

🚀

Verdiende titel?

Meest recent

DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

7
7
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

426
426
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

45
45
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

233
233
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

102
102
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

240
240
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

326
326
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

37
37
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

379
379
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

42
42
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

224
224
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

291
291
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

429
429
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

115
115
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

282
282
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

308
308
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

179
179
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

336
336
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

687
687
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

228
228
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

33
33
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

472
472
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

270
270
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

490
490
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

69
69

Meer sportnieuws