Real Madrid legt perfect parcours af post-corona en viert 34ste landstitel

351
Real Madrid legt perfect parcours af post-corona en viert 34ste landstitel

Met zijn negende overwinning op een rij heeft Real Madrid een nieuwe landstitel toegevoegd aan zijn tot dan toe al rijkgevulde palmares. De Koninklijke had lange tijd weinig moeite met een matig Villareal en mag zo op één speeldag van het einde al vieren.

Real Madrid kon vanavond voor de 34ste keer in zijn geschiedenis de landstitel pakken in de Primera Division. De Koninklijke kwam als herboren uit de corona-crisis en won ondertussen al acht keer op een rij. Niet in het minst had Thibaut Courtois daar een aandeel in, onze nationale doelman toont zich al maanden een echte 'muur' in het doel van Real Madrid. Vanavond stond hij uiteraard aan de aftrap, net zoals de herstelde Eden Hazard. Tegenstander Villareal vocht nog voor een plaats in de Europa League. Barcelona van zijn kant moest het thuis opnemen tegen middenmoter Osasuna. Lionel Messi en co moesten zeker winnen en hopen op een serieuze inzinking van de concurrent. Bij de Blaugrana zat Suarez op de bank.
Real domineert, Barcelona met schaamrood op de wangen
De thuisploeg begon sterk en creëerde in het eerste halfuur een paar halve en hele kansen, de beste was voor Modric, doelman Asenjo bracht redding. Op het halfuur was het toch raak voor Real Madrid toen de bedrijvige Modric Benzema in het straatje stuurde en de Franse topschutter trof tussen de benen van de doelman raak: 1-0. Real domineerde ook nadien maar kon de voorsprong voorlopig niet uitbreiden. Ondertussen kwam ook het nieuws dat Barcelona in eigen huis moest achtervolgen tegen middenmotor Osasuna, de Koninklijke kon de titel al ruiken.

Eden Hazard kreeg een basisplaats in deze titelmatch van Real Madrid.
Messi zorgt voor hoop, Real laat zich de kaas niet meer van het brood eten
Een werkloze Courtois en een matige Hazard (hij kon nooit zijn gebrek aan matchritme verstoppen) hadden ook na de rust geen kind aan een zwak Villareal. In Camp Nou had Barcelona ondertussen gelijk gemaakt, wie anders dan Lionel Messi scoorde de gelijkmaker vanuit vrije trap. Op een kwartier van het einde kreeg Real een uitgelezen kans om de titel helemaal veilig te stellen, toen het een vederlichte strafschop kreeg. Ramos legde de strafschop af voor Benzema maar die laatste was te snel vertrokken. Benzema deed het vervolgens zelf en plaatste de 2-0 proper in de hoek. De thuisploeg liet de teugels vieren en daarvan profiteerde Iborra door in de slotfase de spanning enigszins terug te brengen met een knappe kopbalgoal. Verder kwamen de bezoekers echter niet meer (ondanks nog een geweldige kans voor Iborra) en in Camp Nou verloor Barça zelfs nog tegen tien man van Osasuna. Zo pakt Real Madrid een verdiende landstitel na een prachtig parcours post-corona.
Uitslagen:
Real Madrid-Villareal: 1-0 (1-0 (29') Benzema, 2-0 (77') Benzema, 2-1 (84') Iborra)
Barcelona-Osasuna: 1-2 (0-1 (16') Arnaiz, 1-1 (62') Messi, 1-2 (90') Torres)



LEES OOK: Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

Verdiende titel?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

13
13
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

27
27
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

29
29
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

95
95
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

73
73
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

40
40
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

49
49
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

14
14
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

212
212
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

64
64
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

90
90
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

106
106
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

325
325
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

340
340
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

302
302
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

237
237
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws