Real Madrid legt perfect parcours af post-corona en viert 34ste landstitel

351 stemmen
Real Madrid legt perfect parcours af post-corona en viert 34ste landstitel

Met zijn negende overwinning op een rij heeft Real Madrid een nieuwe landstitel toegevoegd aan zijn tot dan toe al rijkgevulde palmares. De Koninklijke had lange tijd weinig moeite met een matig Villareal en mag zo op één speeldag van het einde al vieren.

Real Madrid kon vanavond voor de 34ste keer in zijn geschiedenis de landstitel pakken in de Primera Division. De Koninklijke kwam als herboren uit de corona-crisis en won ondertussen al acht keer op een rij. Niet in het minst had Thibaut Courtois daar een aandeel in, onze nationale doelman toont zich al maanden een echte 'muur' in het doel van Real Madrid. Vanavond stond hij uiteraard aan de aftrap, net zoals de herstelde Eden Hazard. Tegenstander Villareal vocht nog voor een plaats in de Europa League. Barcelona van zijn kant moest het thuis opnemen tegen middenmoter Osasuna. Lionel Messi en co moesten zeker winnen en hopen op een serieuze inzinking van de concurrent. Bij de Blaugrana zat Suarez op de bank.
Real domineert, Barcelona met schaamrood op de wangen
De thuisploeg begon sterk en creëerde in het eerste halfuur een paar halve en hele kansen, de beste was voor Modric, doelman Asenjo bracht redding. Op het halfuur was het toch raak voor Real Madrid toen de bedrijvige Modric Benzema in het straatje stuurde en de Franse topschutter trof tussen de benen van de doelman raak: 1-0. Real domineerde ook nadien maar kon de voorsprong voorlopig niet uitbreiden. Ondertussen kwam ook het nieuws dat Barcelona in eigen huis moest achtervolgen tegen middenmotor Osasuna, de Koninklijke kon de titel al ruiken.

Eden Hazard kreeg een basisplaats in deze titelmatch van Real Madrid.
Messi zorgt voor hoop, Real laat zich de kaas niet meer van het brood eten
Een werkloze Courtois en een matige Hazard (hij kon nooit zijn gebrek aan matchritme verstoppen) hadden ook na de rust geen kind aan een zwak Villareal. In Camp Nou had Barcelona ondertussen gelijk gemaakt, wie anders dan Lionel Messi scoorde de gelijkmaker vanuit vrije trap. Op een kwartier van het einde kreeg Real een uitgelezen kans om de titel helemaal veilig te stellen, toen het een vederlichte strafschop kreeg. Ramos legde de strafschop af voor Benzema maar die laatste was te snel vertrokken. Benzema deed het vervolgens zelf en plaatste de 2-0 proper in de hoek. De thuisploeg liet de teugels vieren en daarvan profiteerde Iborra door in de slotfase de spanning enigszins terug te brengen met een knappe kopbalgoal. Verder kwamen de bezoekers echter niet meer (ondanks nog een geweldige kans voor Iborra) en in Camp Nou verloor Barça zelfs nog tegen tien man van Osasuna. Zo pakt Real Madrid een verdiende landstitel na een prachtig parcours post-corona.
Uitslagen:
Real Madrid-Villareal: 1-0 (1-0 (29') Benzema, 2-0 (77') Benzema, 2-1 (84') Iborra)
Barcelona-Osasuna: 1-2 (0-1 (16') Arnaiz, 1-1 (62') Messi, 1-2 (90') Torres)



LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

Verdiende titel?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

60
60
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

38
38
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

77
77
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

168
168
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

76
76
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

162
162
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

430
430
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

104
104
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

522
522
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

302
302
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

638
638
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

164
164
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

406
406
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

182
182
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

120
120
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

116
116
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

299
299
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

319
319
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

447
447
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

491
491
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

508
508
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

180
180
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

217
217
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

88
88

Meer sportnieuws