Real Madrid legt perfect parcours af post-corona en viert 34ste landstitel

351 stemmen
Real Madrid legt perfect parcours af post-corona en viert 34ste landstitel

Met zijn negende overwinning op een rij heeft Real Madrid een nieuwe landstitel toegevoegd aan zijn tot dan toe al rijkgevulde palmares. De Koninklijke had lange tijd weinig moeite met een matig Villareal en mag zo op één speeldag van het einde al vieren.

Real Madrid kon vanavond voor de 34ste keer in zijn geschiedenis de landstitel pakken in de Primera Division. De Koninklijke kwam als herboren uit de corona-crisis en won ondertussen al acht keer op een rij. Niet in het minst had Thibaut Courtois daar een aandeel in, onze nationale doelman toont zich al maanden een echte 'muur' in het doel van Real Madrid. Vanavond stond hij uiteraard aan de aftrap, net zoals de herstelde Eden Hazard. Tegenstander Villareal vocht nog voor een plaats in de Europa League. Barcelona van zijn kant moest het thuis opnemen tegen middenmoter Osasuna. Lionel Messi en co moesten zeker winnen en hopen op een serieuze inzinking van de concurrent. Bij de Blaugrana zat Suarez op de bank.
Real domineert, Barcelona met schaamrood op de wangen
De thuisploeg begon sterk en creëerde in het eerste halfuur een paar halve en hele kansen, de beste was voor Modric, doelman Asenjo bracht redding. Op het halfuur was het toch raak voor Real Madrid toen de bedrijvige Modric Benzema in het straatje stuurde en de Franse topschutter trof tussen de benen van de doelman raak: 1-0. Real domineerde ook nadien maar kon de voorsprong voorlopig niet uitbreiden. Ondertussen kwam ook het nieuws dat Barcelona in eigen huis moest achtervolgen tegen middenmotor Osasuna, de Koninklijke kon de titel al ruiken.

Eden Hazard kreeg een basisplaats in deze titelmatch van Real Madrid.
Messi zorgt voor hoop, Real laat zich de kaas niet meer van het brood eten
Een werkloze Courtois en een matige Hazard (hij kon nooit zijn gebrek aan matchritme verstoppen) hadden ook na de rust geen kind aan een zwak Villareal. In Camp Nou had Barcelona ondertussen gelijk gemaakt, wie anders dan Lionel Messi scoorde de gelijkmaker vanuit vrije trap. Op een kwartier van het einde kreeg Real een uitgelezen kans om de titel helemaal veilig te stellen, toen het een vederlichte strafschop kreeg. Ramos legde de strafschop af voor Benzema maar die laatste was te snel vertrokken. Benzema deed het vervolgens zelf en plaatste de 2-0 proper in de hoek. De thuisploeg liet de teugels vieren en daarvan profiteerde Iborra door in de slotfase de spanning enigszins terug te brengen met een knappe kopbalgoal. Verder kwamen de bezoekers echter niet meer (ondanks nog een geweldige kans voor Iborra) en in Camp Nou verloor Barça zelfs nog tegen tien man van Osasuna. Zo pakt Real Madrid een verdiende landstitel na een prachtig parcours post-corona.
Uitslagen:
Real Madrid-Villareal: 1-0 (1-0 (29') Benzema, 2-0 (77') Benzema, 2-1 (84') Iborra)
Barcelona-Osasuna: 1-2 (0-1 (16') Arnaiz, 1-1 (62') Messi, 1-2 (90') Torres)



LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

🚀

Verdiende titel?

Meest recent

'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

92
92
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

225
225
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

197
197
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

272
272
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

94
94
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1340
1340
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

129
129
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

191
191
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

173
173
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

58
58
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

310
310
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

307
307
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

133
133
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

150
150
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

52
52
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

410
410
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

46
46
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

381
381
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

128
128
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

367
367
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

151
151
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

289
289
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

211
211

Meer sportnieuws