Real Madrid legt perfect parcours af post-corona en viert 34ste landstitel

door
Real Madrid legt perfect parcours af post-corona en viert 34ste landstitel

Met zijn negende overwinning op een rij heeft Real Madrid een nieuwe landstitel toegevoegd aan zijn tot dan toe al rijkgevulde palmares. De Koninklijke had lange tijd weinig moeite met een matig Villareal en mag zo op één speeldag van het einde al vieren.

Real Madrid kon vanavond voor de 34ste keer in zijn geschiedenis de landstitel pakken in de Primera Division. De Koninklijke kwam als herboren uit de corona-crisis en won ondertussen al acht keer op een rij. Niet in het minst had Thibaut Courtois daar een aandeel in, onze nationale doelman toont zich al maanden een echte 'muur' in het doel van Real Madrid. Vanavond stond hij uiteraard aan de aftrap, net zoals de herstelde Eden Hazard. Tegenstander Villareal vocht nog voor een plaats in de Europa League. Barcelona van zijn kant moest het thuis opnemen tegen middenmoter Osasuna. Lionel Messi en co moesten zeker winnen en hopen op een serieuze inzinking van de concurrent. Bij de Blaugrana zat Suarez op de bank.
Real domineert, Barcelona met schaamrood op de wangen
De thuisploeg begon sterk en creëerde in het eerste halfuur een paar halve en hele kansen, de beste was voor Modric, doelman Asenjo bracht redding. Op het halfuur was het toch raak voor Real Madrid toen de bedrijvige Modric Benzema in het straatje stuurde en de Franse topschutter trof tussen de benen van de doelman raak: 1-0. Real domineerde ook nadien maar kon de voorsprong voorlopig niet uitbreiden. Ondertussen kwam ook het nieuws dat Barcelona in eigen huis moest achtervolgen tegen middenmotor Osasuna, de Koninklijke kon de titel al ruiken.

Eden Hazard kreeg een basisplaats in deze titelmatch van Real Madrid.
Messi zorgt voor hoop, Real laat zich de kaas niet meer van het brood eten
Een werkloze Courtois en een matige Hazard (hij kon nooit zijn gebrek aan matchritme verstoppen) hadden ook na de rust geen kind aan een zwak Villareal. In Camp Nou had Barcelona ondertussen gelijk gemaakt, wie anders dan Lionel Messi scoorde de gelijkmaker vanuit vrije trap. Op een kwartier van het einde kreeg Real een uitgelezen kans om de titel helemaal veilig te stellen, toen het een vederlichte strafschop kreeg. Ramos legde de strafschop af voor Benzema maar die laatste was te snel vertrokken. Benzema deed het vervolgens zelf en plaatste de 2-0 proper in de hoek. De thuisploeg liet de teugels vieren en daarvan profiteerde Iborra door in de slotfase de spanning enigszins terug te brengen met een knappe kopbalgoal. Verder kwamen de bezoekers echter niet meer (ondanks nog een geweldige kans voor Iborra) en in Camp Nou verloor Barça zelfs nog tegen tien man van Osasuna. Zo pakt Real Madrid een verdiende landstitel na een prachtig parcours post-corona.
Uitslagen:
Real Madrid-Villareal: 1-0 (1-0 (29') Benzema, 2-0 (77') Benzema, 2-1 (84') Iborra)
Barcelona-Osasuna: 1-2 (0-1 (16') Arnaiz, 1-1 (62') Messi, 1-2 (90') Torres)



LEES OOK: Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Verdiende titel?

Meest recent

'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

24
24
Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

35
35
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

150
150
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

105
105
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

73
73
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

215
215
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

101
101
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

733
733
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

139
139
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

103
103
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

23
23
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

466
466
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

540
540
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

374
374
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

411
411
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

131
131
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

227
227
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

336
336
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

323
323
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

260
260
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

150
150
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

505
505
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

385
385
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

120
120

Meer sportnieuws