Meunier: "Dortmund is het verlengde van Club Brugge"

door
Meunier:

Weinig carrières die zo een snoeiharde stijging als die van Thomas Meunier meemaakten. De intussen 40-voudige Rode Duivel trok in 2011 van toenmalig derdeklasser Virton naar Club Brugge, waar hij omgevormd werd van winger tot rechtsachter. Vandaar ging het vijf jaar later naar PSG, maar na vier mooie seizoenen in Parijs is het nu tijd voor een verhuis naar Borussia Dortmund.


Onze 28-jarige landgenoot slaat wel niet zonder slag of stoot de deur in het Parc des Princes achter zich dicht, want in gesprek met DPA trapte hij nog eens stevig na naar technisch directeur Leonardo. Vervolgens focuste Meunier zich echter toch vooral op zijn nieuwe uitdaging in het Signal Iduna Park, waar hij straks de kleedkamer zal delen met Thorgan Hazard en Axel Witsel. "Als je de kwaliteit van onze selectie ziet, dan moet de club de volgende jaren weer wat winnen. En daarin zullen we slagen. Mijn honger naar succes kent geen grenzen", klinkt het vastberaden.

"De voorbije maanden toonden verschillende grote ploegen interesse in mij en het kwam tot enkele concrete aanbiedingen. Het ging om teams uit Spanje, Italië, Engeland en ook Duitsland. Al voor mijn transfer naar PSG wilde ik de overstap naar Duitsland of Engeland maken. De keuze voor Dortmund was er een van het hart. Ik ben intussen al 28 en zocht een club met mijn mentaliteit", gaat Meunier daarna nog even verder, om te eindigen met een kwinkslag die ze in Jan Breydel graag zullen horen. "Ik zie Dortmund als het verlengde van Club Brugge: ambitieus, authentiek en nuchter op een prettige manier."

LEES OOK: Club NXT schrijft geschiedenis: knalprestatie en finale YL

Ziet u Meunier ooit nog terugkomen naar Club Brugge?

Meest recent

Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

11
11
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

40
40
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

101
101
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

63
63
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

112
112
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

164
164
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

137
137
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

129
129
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

25
25
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

170
170
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

345
345
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

289
289
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

159
159
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

54
54
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

149
149
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

120
120
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

452
452
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

149
149
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

285
285
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

56
56
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

72
72
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

403
403
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

101
101
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

405
405

Meer sportnieuws