Nieuwe attractie op de Bosuil: de kwelduivel van Ronaldo

956
Nieuwe attractie op de Bosuil: de kwelduivel van Ronaldo

Royal Antwerp FC toonde zich de voorbije weken erg bedrijvig op de transfermarkt door het aantrekken van Jean Butez (Moeskroen), Birger Verstraete (1. FC Köln) en Frank Boya (Moeskroen). Maar de meest langverwachte transfer – en tevens meest onbekende –  is toch die van de Iraanse doelman Alireza Beiranvand. In België kennen we bitter weinig over diens kwaliteiten, en zonder de juiste context te kennen kan zijn komst bijgevolg omschreven worden als een erg vreemde transfer. Toch lijkt Beiranvand wel een gokje waard.


LUCIANO & MOGI

Alireza Beiranvand wordt al wekenlang verwacht op de Bosuil, maar door de corona-omstandigheden en wegens problemen met zijn visum moesten beide partijen érg veel geduld uitoefenen. Vorige dinsdag zou de 27-jarige Iraniër uiteindelijk gearriveerd zijn op Belgische bodem maar hij kan ook nog een tijdje in quarantaine gehouden worden – logisch in deze vreemde tijden. Daarom kunnen er ook nog geen concrete afspraken gemaakt worden rond zijn fysieke testen én de finale afronding van zijn arbeidscontract bij The Great Old.



Oorspronkelijk zag het er nochtans naar uit dat Beiranvand op weg was naar KRC Genk in plaats van Antwerp. De Limburgers waren in januari bereid om de opstapclausule te lichten in het contract van Beiranvand bij Persepolis (die naar verluidt 800 duizend euro bedraagt), maar Luciano D'Onofrio stak hen alsnog de loef af. Het was ex-Iraans bondscoach Marc Wilmots die Beiranvand tipte bij de Italo-Belg, en dat was eigenlijk niet erg vreemd omdat Wilmots in die periode genoemd werd als mogelijke coach bij Antwerp. Ook de beruchte Frans-Iraanse spelersmakelaar Mogi Bayat zou zijn aandeel hebben gehad bij het faciliteren van deze deal.

REVELATIE OP WK 2018 

De Iraanse regio is niet bepaald een trekpleister voor Belgische en andere buitenlandse scouts, en daarom is het erg vreemd dat Antwerp zich waagt aan een transfer van Beiranvand die overigens al 27 lentes telt. Maar de doelman maakte al grote naam en faam in zijn thuisland, en tevens ver daarbuiten. Vooral op het WK 2018 in Rusland gooide de doelman erg grote ogen door een indrukwekkend Wereldkampioenschap af te werken. Door die goede prestaties oversteeg de reputatie van Beiranvand de nationale Iraanse landsgrenzen. 



De kleine voetbalnatie van Iran werd toen ingedeeld in een loodzware groep met Spanje, Portugal en Marokko maar stootte ei zo na door richting de knock-outfase. Tegen Marokko werd gewonnen en Portugal werd op een gelijkspel gehouden waar Beiranvand zelfs de grote held was door een penalty te stoppen van Cristiano Ronaldo. De toekomstige doelman van Antwerp presteerde indrukwekkend in alle drie de groepswedstrijden en stopte in de groepsfase maar liefst 80% van de 10 geïncasseerde doelpogingen.

PRIJZEN BIJ DE VLEET

Op het WK 2018 zette Beiranvand zich op de mondiale voetbalkaart maar in zijn thuisland Iran genoot hij al langer een enorme vermaardheid. In 2017 werd hij bijvoorbeeld genomineerd voor de FIFA Football Awards, en dat als eerste Iraanse voetballer ooit in de geschiedenis. Beiranvand staat ook al jaren te boek als de beste doelman uit de nationale Persian Gulf Pro League want tussen 2014 en 2019 kaapte hij telkens de titel weg als Speler van het Jaar. In het seizoen 2017-2018 hield Beiranvand zelfs 23 keer zijn netten schoon op 27 competitiewedstrijden. Met die knappe reeks eindigde hij toen als tweede doelman ter wereld met de meeste clean sheets op de teller.



Foto Instagram: alireza_beiranvsnd

Alsof het allemaal nog niet genoeg was voor 31-voudige international, won hij onlangs nog een nieuwe prestigieuze individuele trofee. En het was er ook ééntje die kon tellen. Op 1 april 2020 werd massaal gestemd op de beste speler uit het Aziatische voetbalcontinent die ooit actief was in de lange geschiedenis van alle gespeelde Wereldbekers. Iran wordt door de Wereldvoetbalbond ingedeeld onder Azië en aldus kon er ook gestemd worden op Beiranvand. De doelman kaapte maar liefst 66% van de stemmen weg, waardoor hij de fiere winnaar werd van alweer een vooraanstaande verkiezing.

MIGNOLET EN VAN CROMBRUGGE

Aan zijn vergaarde trofeeën te merken lijkt Beiranvand wel degelijk een topdoelman te zijn, al kon hij dat grotendeels enkel bewijzen in de Persian Gulf Pro League. Het wordt daarom afwachten hoe hij zich zal aanpassen aan de Westerse voetbalcultuur, maar voorlopig zijn alle voortekens hem gunstig gezind. Ex-Iraans bondscoach Marc Wilmots stak eerder de loftrompet op over Beiranvand, en hij noemde de Iraniër een van de beste doelmannen waarmee hij gewerkt heeft. Sterker nog, Wilmots plaatst Beiranvand zelfs in het rijtje van Simon Mignolet en Hendrik Van Crombrugge.



Foto Instagram: alireza_beiranvsnd

Een straffe uitspraak van Wilmots, maar op het niveau van de Persian Gulf Pro League lijkt daar enige waarheid in te zitten. Tijdens de voorbije vier seizoenen kon Beiranvand namelijk 81% van zijn geïncasseerde doelpogingen redden en dat gemiddelde ligt in de buurt van Simon Mignolet (83%) en Hendrik Van Crombrugge (78%) in de Jupiler Pro League. Jean Butez, de nieuwe Antwerpse concurrent voor Beiranvand, redde 68% van zijn mogelijke doelreddingen. Al moet gezegd dat er bij Moeskroen flink wat meer werk op te rapen viel dan bij Club Brugge en Anderlecht.

UITWORP ZOALS NEUER

De statistieken vergelijken tussen de Gulf Pro League en de Jupiler Pro League is echter onbegonnen werk omdat er tussen beide competities een wereld van verschil gaapt. Maar als Beiranvand er jaarlijks uitgeroepen werd tot Speler van het Jaar, én hij grote ogen gooide op het WK 2018, dan zal de Iraniër ongetwijfeld wel iets in zijn mars hebben. Een attribuut waarmee Beiranvand indruk maakt is zijn lange ingooi, waarmee hij vaak vergeleken wordt met de Duitser Manuel Neuer die eenzelfde lange worp in zich heeft. Tijdens de Aziatische Champions League werd bij Beiranvand zelfs een uitgooi gemeten van maar liefst 60 meter ver. Door zijn grote gestalte (hij meet 1m94) is Beiranvand een heerser in het luchtruim en staat hij bekend om zijn spectaculaire reddingen. Ondanks zijn bijna dubbele meter bezit Beiranvand grote atletische kwaliteiten en wordt hij geroemd om zijn snelle reflexen. 



Het mag duidelijk zijn dat de strijd om de Antwerpse nummer één geen walk in the park zal worden voor Jean Butez, die als vanzelfsprekend wordt genoemd als de natuurlijke opvolger van de vertrokken Sinan Bolat. Alireza Beiranvand heeft nog alles te bewijzen in Europa, maar Luciano D'Onofrio koopt zelden een kat in de zak – ook al betreft het een 27-jarige Iraanse doelman. Er mag ook niet worden vergeten dat KRC Genk in januari aasde op Beiranvand, en de Genkse scouting vergaarde het laatste decennnia veel lof over hun expertise en inschattingsvermogen. Het kan de Antwerpse keuze voor Beiranvand alleen onderbouwen en versterken. En wie weet trekt Beiranvand zijn fantastische prestaties van in Iran en op het WK 2018 gewoon door in de Belgische competitie? Dan heeft de Bosuil er ongetwijfeld een attractie bij. 

LEES OOK: Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp
308

Wie zal het pleit om de Antwerpse nummer één winnen?

Meest recent

Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

11
11
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

9
9
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

11
11
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

9
9
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

177
177
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

118
118
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

59
59
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

176
176
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

56
56
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

Standard had lange tijd uitzicht op een punt tegen AA Gent, maar ging toch onderuit. De Rouches zijn ...

53
53
Na zeperd tegen Union SG: "Veranderen onze aanpak niet"

Union SG is voorlopig te sterk voor heel wat ploegen in de Jupiler Pro League. Lommel SK kreeg er ...

17
17
Thibaut Courtois krijgt plots te maken met rake klappen

Thibaut Courtois kennen we vooral als één van de beste doelmannen van zijn generatie, ...

44
44
Verschueren geeft update over stadionplannen van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt momenteel in een stadion van 21.000 zitplaatsen. Dat is te klein voor de ...

324
324
'AA Gent weigerde topschutter Jupiler Pro League'

Bij AA Gent kennen ze voorlopig een bijzonder goed seizoen. De Buffalo’s haalden ook een ...

273
273
Opvolger Vanaken? 'Club in transferstrijd van 20 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal wordt in de komende drie weken even stilgelegd voor een ...

643
643
Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

RSC Anderlecht wil de extra lange interland-periode met een goed gevoel inzetten. En dus moeten de ...

300
300
'Dilemma voor Kompany: transferdeal van 40 miljoen'

Bayern München heeft de interland-break ingezet met een klinkende 7-0-overwinning tegen Union ...

64
64
Club casht zwaar in 2027: víj́f sterkhouders nu al grof wild

Net geen 100 miljoen euro. Zoveel verdiende Club Brugge afgelopen zomer met de verkoop van spelers. ...

371
371
Drama voor AA Gent: keihard verdict Ngom bekend

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

239
239
TU: 'Real maakt Courtois-statement; pittige Lukaku-uitspraak'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

149
149
Marc Coucke duikt naakt op en doet zelfs Amerika ontploffen

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

53
53
Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Standard Luik leek op weg naar een gelijkspel tegen leider KAA Gent, maar een kleine tien minuten ...

96
96
Lavia ontketent Chelsea-oorlog: legende reageert furieus

Romeo Lavia was goed aan het seizoen begonnen. De middenvelder is blessurevrij, begon in de basis ...

135
135
Frustratie loopt erg hoog op: Euvrard briest op ref

Standard Luik ging onderuit tegen KAA Gent na een kopbaldoelpunt van Christian Burgess. De Rouches ...

163
163
KAA Gent-goudhaantje staat op: trots op eerste selectie

KAA Gent won met 2-1 van Standard Luik. De Buffalo’s zijn uitstekend aan het seizoen begonnen ...

124
124

Meer sportnieuws