Juve blijft op titelkoers ondanks puntenverlies in spektakelstuk

door
Juve blijft op titelkoers ondanks puntenverlies in spektakelstuk

In de Italiaanse Serie A blijft Juventus in pole-positie om met de Scudetto aan de haal te gaan. Na een spektakelstuk op het veld van Sassuolo mocht de Oude Dame woensdagavond wel blij zijn met een puntje: 3-3. Door nieuw puntenverlies van SS Lazio lijkt het indrukwekkende Atalanta de enige ploeg die Ronaldo en co nog van de titel kunnen houden, al moet een kloof van zeven punten normaal gezien volstaan.


Juve had in de laatste duels telkens steken laten vallen, waardoor stuntploeg Atalanta weer genaderd was tot op zes punten. Er moest dus gewonnen worden en dat was ook te merken in de beginfase. Matthijs de Ligt kwam na een kopbal uit een corner al bijna tot scoren, twee minuten later was het alsnog raak. Wederom werd het gevaar gesticht na een hoekschop van Miralem Pjanic: Danilo schoot van afstand de bal tegen de touwen.

Na twaalf minuten was de droomstart van de grootmacht compleet. Weer tekende de naar FC Barcelona vertrekkende Pjanic voor de assist, dit keer haalde Gonzalo Higuain de trekker over. Toch kon men niet rustig achterover leunen: voormalig Anderlecht-speler Filip Djuricic bracht de spanning terug met de fraaie aansluitingstreffer na een half uur.

GROTE KANSEN, GEEN WINNAAR
In het begin van de tweede helft ging het brutale Sassuolo erop en erover. Domenico Berardi (zie video onderaan) en Francesco Caputo zorgden voor een stunt door de nummer acht van de Serie A op voorsprong te brengen. Maar na een corner zorgde Alex Sandro voor de gelijkmaker. Na de 3-3 kon het duel nog beide kanten op, beide ploegen kregen grote kansen maar scoren lukte niet meer. Juventus heeft nog een gat naar Atalanta van zeven punten. Lazio lijkt dan weer uitgeteld, de Romeinen bleven op 0-0 steken op het veld Udinese en tellen acht punten minder dan Juve. In de Serie A staan nog vijf speeldagen op het programma.

Berardi zorgde voor één van de hoogtepunten met een heerlijke vrije trap:

LEES OOK: 'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

Juventus geeft dit niet meer uit handen ...

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

222
222
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

69
69
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

177
177
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

72
72
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

627
627
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

800
800
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

295
295
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

177
177
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

63
63
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

209
209
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

139
139
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

407
407
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

30
30
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

190
190
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

214
214
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

77
77
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

122
122
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

301
301
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

210
210
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

25
25
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

137
137
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

530
530
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

125
125
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

768
768

Meer sportnieuws