Blunders Van Dijk en Alisson bezorgen Arsenal de zege

door
Blunders Van Dijk en Alisson bezorgen Arsenal de zege

Kampioen Liverpool FC heeft woensdagavond schipbreuk geleden op het veld van Arsenal. De Reds kwamen nochtans al snel op voorsprong via Sadio Mané. Maar een zeldzame blunder van Virgil van Dijk zette de complete ommekeer in voor de Gunners, die ondanks het aantrekkelijke voetbal van de laatste weken op negende stek blijven bengelen.


Liverpool kende de beste start en had in de openingsfase het meeste balbezit. Na twintig minuten zetten ze dit om in een goal: Roberto Firmino stuurde de mee opgekomen Andy Robertson weg, die met een knappe voorzet kwam. De attente Sadio Mané kon van dichtbij binnentikken voor zijn zeventiende goal deze Premier League. Robertson noteerde alweer zijn tiende assist van het seizoen.

Een ruime tien minuten laten had Van Dijk een zeldzaam slippertje: de Nederlander oogde wat nonchalant toen hij de bal kreeg en liet zich makkelijk aftroeven door Reiss Nelson, die de bal bij de voeten wegtikte. Hiermee bediende hij Alexandre Lacazette, die Alisson omspeelde en scoorde. Van Dijk claimde nog dat de jonge aanvaller een overtreding maakte bij de balverovering, maar daar was geen sprake van.

Liverpool zag er aangeslagen uit en ging even later weer in de fout, met voor Arsenal dezelfde hoofdrolspelers. Dit keer leverde Allison de bal in, waarna Lacazette balbezit kreeg. Hij bediende op zijn beurt Nelson, die rustig bleef en koel in de linkerhoek afrondde. De tweede helft was weinig spectaculair; door de vele wissels en een aantal gele kaarten kwam het tempo steeds lager te liggen. In de 70e minuut kreeg Mohamed Salah nog een behoorlijke kopkans, maar hij kon niet scoren en zo bleef het bij 2-1.

Door de overwinning wippen The Gunners weer over Burnley naar de negende plaats. De kloof met de top zes bedraagt weliswaar slechts drie punten, maar Arsenal heeft wel nog maar twee duels te gaan. Liverpool kan de kaap van de 100 punten dan weer vergeten.

De pijnlijke blunder van Van Dijk:

Ook Alisson maakte geen beste beurt:

LEES OOK: Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

Met zijn huidige selectie had Arsenal veel beter moeten doen ...

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

29
29
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

45
45
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

75
75
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

66
66
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

48
48
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

49
49
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

83
83
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

186
186
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

156
156
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

138
138
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

67
67
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

65
65
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

130
130
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

184
184
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

270
270
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

155
155
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

205
205
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

387
387
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

69
69
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

122
122
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

519
519
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

132
132
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

137
137
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

282
282

Meer sportnieuws