Plan Pro League: geen bezoekende fans, alcoholvrije pintjes

door
Plan Pro League: geen bezoekende fans, alcoholvrije pintjes

Vandaag zat de Nationale Veiligheidsraad opnieuw samen. Één van de grote vragen voor de voetbalfans was uiteraard of het aantal supporters in de stadions zal worden uitgebreid. Dat javascript:;aantal staat vanaf 1 augustus op 800 mensen, maar mits versoepelingen, zouden dat er meer kunnen zijn.


Echter nemen de coronabesmettingen weer toe, en werden er tot op heden geen versoepelingen meer voorgesteld. Desondanks komt de Pro League nu zelf met een bericht dat het werkt aan een voorstel om méér dan 800 toeschouwers toe te laten in de stadions. Het voorstel ligt inmiddels bij de bevoegde instanties, en hoopt men zo snel mogelijk duidelijkheid te krijgen. Dat zou volgende week donderdag al kunnen, wanneer er een nieuwe Veiligheidsraad staat geprogrammeerd.

UPDATE 22u10
Bij de krant Het Nieuwsblad kon men inmiddels al de protocollen van de Pro League inkijken. Bezoekende fans zouden dus niet toegelaten worden en bij de thuisploeg zou de voorkeur gegeven worden aan abonnees. Op de tribunes zouden bubbels gevormd worden van maximum 15 personen, voor kinderen zou dit kunnen uitgebreid worden naar 50 personen. Mondmaskers zouden verplicht worden, zeker tot de fans op hun plaats zitten.

Op de tickets zouden ook aankomst- en vertrektijden staan om lange wachtrijen te voorkomen. Ook staantribunes zouden kunnen open gaan, maar met duidelijke markeringen. De clubs zouden ook aangeraden worden om aan die staantribunes geen alcoholische draken te serveren zodat er minder trafiek is naar de drankstanden en de toiletten. En er moet uiteraard voldoende zeep en ontsmettende handgel voorzien worden.

LEES OOK: "Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

Is het volgens een goede idee om in augustus al fans toe te laten?

Meest recent

Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

13
13
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

31
31
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

71
71
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

95
95
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

257
257
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

132
132
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

380
380
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

192
192
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

272
272
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

74
74
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

131
131
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

239
239
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

66
66
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

79
79
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

637
637
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

110
110
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

92
92
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

287
287
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

224
224
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

398
398
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

198
198
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

46
46
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

155
155
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

215
215
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

49
49

Meer sportnieuws