Plan Pro League: geen bezoekende fans, alcoholvrije pintjes

1199 stemmen
Plan Pro League: geen bezoekende fans, alcoholvrije pintjes

Vandaag zat de Nationale Veiligheidsraad opnieuw samen. Één van de grote vragen voor de voetbalfans was uiteraard of het aantal supporters in de stadions zal worden uitgebreid. Dat javascript:;aantal staat vanaf 1 augustus op 800 mensen, maar mits versoepelingen, zouden dat er meer kunnen zijn.


Echter nemen de coronabesmettingen weer toe, en werden er tot op heden geen versoepelingen meer voorgesteld. Desondanks komt de Pro League nu zelf met een bericht dat het werkt aan een voorstel om méér dan 800 toeschouwers toe te laten in de stadions. Het voorstel ligt inmiddels bij de bevoegde instanties, en hoopt men zo snel mogelijk duidelijkheid te krijgen. Dat zou volgende week donderdag al kunnen, wanneer er een nieuwe Veiligheidsraad staat geprogrammeerd.

UPDATE 22u10
Bij de krant Het Nieuwsblad kon men inmiddels al de protocollen van de Pro League inkijken. Bezoekende fans zouden dus niet toegelaten worden en bij de thuisploeg zou de voorkeur gegeven worden aan abonnees. Op de tribunes zouden bubbels gevormd worden van maximum 15 personen, voor kinderen zou dit kunnen uitgebreid worden naar 50 personen. Mondmaskers zouden verplicht worden, zeker tot de fans op hun plaats zitten.

Op de tickets zouden ook aankomst- en vertrektijden staan om lange wachtrijen te voorkomen. Ook staantribunes zouden kunnen open gaan, maar met duidelijke markeringen. De clubs zouden ook aangeraden worden om aan die staantribunes geen alcoholische draken te serveren zodat er minder trafiek is naar de drankstanden en de toiletten. En er moet uiteraard voldoende zeep en ontsmettende handgel voorzien worden.

LEES OOK: Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Is het volgens een goede idee om in augustus al fans toe te laten?

Meest recent

'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

13
13
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

381
381
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

80
80
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

64
64
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

523
523
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

586
586
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

122
122
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

245
245
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

117
117
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

483
483
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

183
183
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

131
131
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

760
760
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

347
347
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

667
667
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

598
598
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

827
827
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

70
70
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

214
214
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

165
165
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

765
765
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

366
366
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

245
245
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

182
182
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

178
178

Meer sportnieuws