Plan Pro League: geen bezoekende fans, alcoholvrije pintjes

1199 stemmen
Plan Pro League: geen bezoekende fans, alcoholvrije pintjes

Vandaag zat de Nationale Veiligheidsraad opnieuw samen. Één van de grote vragen voor de voetbalfans was uiteraard of het aantal supporters in de stadions zal worden uitgebreid. Dat javascript:;aantal staat vanaf 1 augustus op 800 mensen, maar mits versoepelingen, zouden dat er meer kunnen zijn.


Echter nemen de coronabesmettingen weer toe, en werden er tot op heden geen versoepelingen meer voorgesteld. Desondanks komt de Pro League nu zelf met een bericht dat het werkt aan een voorstel om méér dan 800 toeschouwers toe te laten in de stadions. Het voorstel ligt inmiddels bij de bevoegde instanties, en hoopt men zo snel mogelijk duidelijkheid te krijgen. Dat zou volgende week donderdag al kunnen, wanneer er een nieuwe Veiligheidsraad staat geprogrammeerd.

UPDATE 22u10
Bij de krant Het Nieuwsblad kon men inmiddels al de protocollen van de Pro League inkijken. Bezoekende fans zouden dus niet toegelaten worden en bij de thuisploeg zou de voorkeur gegeven worden aan abonnees. Op de tribunes zouden bubbels gevormd worden van maximum 15 personen, voor kinderen zou dit kunnen uitgebreid worden naar 50 personen. Mondmaskers zouden verplicht worden, zeker tot de fans op hun plaats zitten.

Op de tickets zouden ook aankomst- en vertrektijden staan om lange wachtrijen te voorkomen. Ook staantribunes zouden kunnen open gaan, maar met duidelijke markeringen. De clubs zouden ook aangeraden worden om aan die staantribunes geen alcoholische draken te serveren zodat er minder trafiek is naar de drankstanden en de toiletten. En er moet uiteraard voldoende zeep en ontsmettende handgel voorzien worden.

LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Is het volgens een goede idee om in augustus al fans toe te laten?

Meest recent

L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

15
15
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

78
78
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

273
273
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

103
103
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

166
166
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

177
177
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

94
94
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

366
366
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

330
330
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

345
345
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

696
696
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

177
177
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

186
186
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

361
361
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1695
1695
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

161
161
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

153
153
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

88
88
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

50
50
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

220
220
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

312
312
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

30
30
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

228
228
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

28
28

Meer sportnieuws