TRANSFERUURTJE: 'City wil Vertonghen, Anderlecht werkt aan volgende aanwinst'

door
TRANSFERUURTJE: 'City wil Vertonghen, Anderlecht werkt aan volgende aanwinst'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht zijn ze goed op weg om hun transferhuiswerk af te ronden. Met de Oekraïense linksachter Bogdan Mykhaylichenko strijkt wellicht snel een vierde aanwinst neer en Paars-Wit zou ook al werk maken van een volgende transfer. Het zou nog snel een extra flankaanvaller willen vastleggen, die idealiter op beide flanken uit de voeten kan. 



Met de komst van Mykhaylichenko heeft Anderlecht er wel een optie bij op de linksachter en dat betekent dat Elias Cobbaut bij een goed bod mag vertrekken. De 22-jarige verdediger zou dan wel een stevige som moeten opleveren. Anderlecht zou maar liefst 10 miljoen euro eisen voor de eenmalige Rode Duivel.

De voorbije dagen werd ook gespeculeerd over een mogelijke terugkeer van Lucas Biglia, maar dat is momenteel niet aan de orde. De 34-jarige is financieel niet haalbaar - zijn jaarsalaris bij AC Milan bedraagt 6 miljoen euro - en bovendien beschikt Anderlecht al over voldoende opties op zijn positie, zeker nu Marco Kana op het middenveld uitgespeeld wordt.



Club Brugge wacht dan weer af wat er met onder meer Krépin Diatta staat te gebeuren. De Senegalees blijft zeer gegeerd en Hertha BSC zou nog altijd één van de voornaamste kandidaten zijn om hem over te nemen. De Duitsers zouden wel nog niet echt concreet zijn voor de flankaanvaller, die Club de jackpot moet opleveren. 

In Argentinië weet men dat Club wel nog steeds in de running is om Adolfo Gaich binnen te halen. De spits wil deze zomer naar Europa vertrekken en San Lorenzo lijkt deze keer ook mee te gaan werken aan een transfer. Club is echter lang niet de enige gegadigde, want ook CSKA Moskou blijft in de running en twee Spaanse teams zouden ook in de dans gesprongen zijn.



Club is mogelijk ook nog geïnteresseerd in een Argentijnse verdediger. In lokale media verschijnen immers berichten dat Nicolas Demartini, een 20-jarige verdediger van CA Temperly, zou Brugse interesse genieten. Het zou ook kunnen gaan om Cercle, wellicht met de hulp van AS Monaco. Ook Bologna ziet zijn komst zitten.

KV Oostende kende dinsdag een zeer drukke transferdag. De kustploeg deed zaken met Club Brugge door Guillaume Hubert binnen te halen en legde nog twee spelers vast. De 19-jarige verdediger Frederik Jäkel wordt voor twee jaar gehuurd van RB Leipzig, terwijl ook de Schot Jack Hendry tekende. Hij wordt voor één jaar gehuurd van Celtic met aankoopoptie.



Lommel pakte dinsdag uit met een straffe transfer. Het stelde immers Manfred Ugalde voor als nieuwe speler. De 18-jarige spits geldt als één van de grootste talenten van Costa Rica en werd ook lange tijd aan Club gelinkt. Ugalde tekende voor vijf jaar in Lommel. 

Ook een Nieuw-Zeelands talent strijkt mogelijk in België neer. De 19-jarige Liberato Cacace, een linksachter van Wellington Phoenix, zou interesse genieten uit ons land en uit Nederland. Zijn club zou bereid zijn mee te werken aan een transfer.

BUITENLAND



Jan Vertonghen heeft nog geen nieuwe club voor volgend seizoen, maar de Rode Duivel zou wel op zeer fraaie interesse van Manchester City kunnen rekenen. Pep Guardiola is wel gecharmeerd van Vertonghen en hij zou bovendien een goedkope, meteen inzetbare aanwinst voor de korte termijn in de getergde defensie kunnen vormen.

PSG legde deze zomer al Mauro Icardi definitief vast, maar zou op nog een stevige offensieve transfer azen. De Franse kampioen zou zijn zinnen gezet hebben op Marcus Rashford. De 22-jarige Engelsman is weer in goede doen bij Manchester United, dat hem liefst niet wil laten vertrekken. PSG zal daarom minstens 100 miljoen euro op tafel moeten leggen om de onderhandelingen op te kunnen starten.

LEES OOK: Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Zou Vertonghen een aanwinst zijn voor City?

Meest recent

Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

42
42
'Openda weg bij Juventus: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

27
27
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

68
68
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

171
171
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

44
44
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

191
191
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

122
122
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

117
117
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

321
321
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

149
149
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

266
266
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

143
143
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

181
181
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

343
343
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

472
472
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

105
105
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

408
408
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

42
42
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

323
323
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

52
52
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

690
690
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

201
201
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

204
204
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

65
65
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

84
84

Meer sportnieuws