Rashford in voetsporen van grootheden met fraaie onderscheiding

103
Rashford in voetsporen van grootheden met fraaie onderscheiding

Marcus Rashford zit in een goede periode bij Manchester United, in de laatste vijf wedstrijden was hij goed voor twee doelpunten en drie assists. Maar het is vooral naast het veld dat de 22-jarige indruk maakt. En al zijn werk voor het goede doel ziet hij nu beloond worden met een fraaie onderscheiding.


Tijdens de lockdown-periode zette Rashford zich in voor verschillende projecten om de zwaarst getroffenen te helpen. Omdat de scholen gesloten waren, vielen ook gratis maaltijd weg voor heel wat minderbedeelde kinderen. Daarom zette hij een campagne op en zamelde hij meer dan 120 miljoen pond om de getroffenen toch aan volwaardige maaltijden te helpen. Ook richtte hij zich met een open brief naar het Engelse parlement om deze groep kinderen beter te helpen.

Daarnaast startte hij een andere inzamelactie op om daklozen onder meer aan kerstcadeaus te helpen. Maar hij hield het niet alleen bij financiële inspanningen. Zo begon Rashford met het leren van gebarentaal. Op die manier zou hij kunnen jureren op een gedichtenwedstrijd in een school voor dove kinderen. De jonge spits vormt dus een groot voorbeeld voor heel wat van zijn collega's en al die goede daden ziet hij nu beloond worden.

Zo kreeg Rashford deze week een eredoctoraat van de universiteit van Manchester, de hoogst mogelijke onderscheiding die deze instelling kan uitdelen. Hij is meteen de jongste ooit die deze titel krijgt. En hij treedt er mee in de voetsporen van grootheden zoals Sir Alex Ferguson en Sir Bobby Charlton. "Ik ben zeer vereerd. Dit is een mooie dag voor mij en mijn familie", reageerde hij nederig.

LEES OOK: 'Kompany vloekt: Engelsen brengen droomtransfer in gevaar'

Voor zo'n werk alleen al zou Rashford een salarisverhoging moeten krijgen ...

Meest recent

Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

5
5
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

21
21
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

12
12
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

37
37
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

50
50
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

32
32
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

146
146
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

74
74
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

112
112
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

33
33
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

165
165
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

23
23
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

177
177
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

153
153
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

48
48
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

113
113
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

245
245
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

173
173
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

195
195
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

335
335
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

621
621
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

176
176
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

319
319
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

111
111
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

96
96

Meer sportnieuws