Rashford in voetsporen van grootheden met fraaie onderscheiding

103
Rashford in voetsporen van grootheden met fraaie onderscheiding

Marcus Rashford zit in een goede periode bij Manchester United, in de laatste vijf wedstrijden was hij goed voor twee doelpunten en drie assists. Maar het is vooral naast het veld dat de 22-jarige indruk maakt. En al zijn werk voor het goede doel ziet hij nu beloond worden met een fraaie onderscheiding.


Tijdens de lockdown-periode zette Rashford zich in voor verschillende projecten om de zwaarst getroffenen te helpen. Omdat de scholen gesloten waren, vielen ook gratis maaltijd weg voor heel wat minderbedeelde kinderen. Daarom zette hij een campagne op en zamelde hij meer dan 120 miljoen pond om de getroffenen toch aan volwaardige maaltijden te helpen. Ook richtte hij zich met een open brief naar het Engelse parlement om deze groep kinderen beter te helpen.

Daarnaast startte hij een andere inzamelactie op om daklozen onder meer aan kerstcadeaus te helpen. Maar hij hield het niet alleen bij financiële inspanningen. Zo begon Rashford met het leren van gebarentaal. Op die manier zou hij kunnen jureren op een gedichtenwedstrijd in een school voor dove kinderen. De jonge spits vormt dus een groot voorbeeld voor heel wat van zijn collega's en al die goede daden ziet hij nu beloond worden.

Zo kreeg Rashford deze week een eredoctoraat van de universiteit van Manchester, de hoogst mogelijke onderscheiding die deze instelling kan uitdelen. Hij is meteen de jongste ooit die deze titel krijgt. En hij treedt er mee in de voetsporen van grootheden zoals Sir Alex Ferguson en Sir Bobby Charlton. "Ik ben zeer vereerd. Dit is een mooie dag voor mij en mijn familie", reageerde hij nederig.

LEES OOK: United-insiders doen boekje open: collectieve verbazing over Lammens

Voor zo'n werk alleen al zou Rashford een salarisverhoging moeten krijgen ...

Meest recent

Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

3
3
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

23
23
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

57
57
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

236
236
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

206
206
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

151
151
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

73
73
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

34
34
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

22
22
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

21
21
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

42
42
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

84
84
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

37
37
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

137
137
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

88
88
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

86
86
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

178
178
Fernandez-Pardo debuteert, Newcastle pakt laat punt

In de Premier League speelde Newcastle in eigen huis tegen Bournemouth. Het was uitkijken of ...

49
49
Ajax - PSV: Jordi Cruijff all-in met groot risico

Om 20u ontvangt Ajax PSV in de eigen ArenA. Het is een cruciaal duel voor de Amsterdammers, want de ...

45
45
Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

Royal Antwerp FC zorgde voor een grote stunt door Arthur Vermeeren terug te halen. De 21-jarige ...

168
168
Kerkhofs & Verheye leveren stuntwerk op en naast het veld

Sporting Hasselt is niet alleen op het veld aan een opvallende campagne bezig. Ook naast de lijnen ...

58
58
Hautekiet eerlijk: "Of Lazio concreet was voor mij?"

Bij Standard vertrokken er uiteindelijk geen sterkhouders meer, ook al waren er nog de nodige ...

39
39
Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

RSC Anderlecht staat voor een tweede grote test in de Jupiler Pro League. Zondag wacht immers KRC ...

298
298
Club meldt groot nieuws vlak voor start Champions League

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

427
427
Cercle gewaarschuwd: Friis geeft mening over swingend Gent

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

180
180

Meer sportnieuws