Rashford in voetsporen van grootheden met fraaie onderscheiding

103
Rashford in voetsporen van grootheden met fraaie onderscheiding

Marcus Rashford zit in een goede periode bij Manchester United, in de laatste vijf wedstrijden was hij goed voor twee doelpunten en drie assists. Maar het is vooral naast het veld dat de 22-jarige indruk maakt. En al zijn werk voor het goede doel ziet hij nu beloond worden met een fraaie onderscheiding.


Tijdens de lockdown-periode zette Rashford zich in voor verschillende projecten om de zwaarst getroffenen te helpen. Omdat de scholen gesloten waren, vielen ook gratis maaltijd weg voor heel wat minderbedeelde kinderen. Daarom zette hij een campagne op en zamelde hij meer dan 120 miljoen pond om de getroffenen toch aan volwaardige maaltijden te helpen. Ook richtte hij zich met een open brief naar het Engelse parlement om deze groep kinderen beter te helpen.

Daarnaast startte hij een andere inzamelactie op om daklozen onder meer aan kerstcadeaus te helpen. Maar hij hield het niet alleen bij financiële inspanningen. Zo begon Rashford met het leren van gebarentaal. Op die manier zou hij kunnen jureren op een gedichtenwedstrijd in een school voor dove kinderen. De jonge spits vormt dus een groot voorbeeld voor heel wat van zijn collega's en al die goede daden ziet hij nu beloond worden.

Zo kreeg Rashford deze week een eredoctoraat van de universiteit van Manchester, de hoogst mogelijke onderscheiding die deze instelling kan uitdelen. Hij is meteen de jongste ooit die deze titel krijgt. En hij treedt er mee in de voetsporen van grootheden zoals Sir Alex Ferguson en Sir Bobby Charlton. "Ik ben zeer vereerd. Dit is een mooie dag voor mij en mijn familie", reageerde hij nederig.

LEES OOK: Ruime zege United: Engelse pers pakt Tielemans onder de loep

Voor zo'n werk alleen al zou Rashford een salarisverhoging moeten krijgen ...

Meest recent

'Plottwist bij AA Gent: Dean blijft alsnog op post'

Met de kwalificatie voor de Conference League en een vlekkeloze negen op negen mag AA Gent ...

38
38
'Extreme make-over RSCA: race tegen de klok voor Sibierski'

Ondanks het tot dusver geslaagde parcours in Europa, heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart ...

302
302
'De Condé op dreef: Genk op zucht van opvolger El Ouahdi'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, dat op het punt staat om stevig te cashen op Lucca Brughmans. ...

119
119
Verheyen in shock: brutale 'diefstal' treft analist hard

Gert Verheyen trok er voor Zondag matchdag samen met Carl Dircksens op uit langs de Belgische ...

137
137
Club Brugge aanvaardt schorsing Forbs, AA Gent in beroep

In een nochtans vrij faire Slag om Vlaanderen werden zondag toch twee rode kaarten uitgedeeld. Erik ...

479
479
'Anderlecht all-in: ex-Rode Duivel en Noorse sensatie'

Ondanks de vele investeringen tot dusver blijkt het huiswerk van RSC Anderlecht niet afgerond. Om de ...

628
628
Ruben Van Gucht ziet unieke kans genadeloos in rook opgaan

Ruben Van Gucht leek eerder al bijna naast een opvallend avontuur te grijpen. Zijn deelname aan een ...

20
20
‘Mandela Keita staat alsnog voor ferme stap hogerop’

Mandela Keita maakte in het verleden furore bij Royal Antwerp FC, maar nu is de middenvelder een ...

167
167
KBVB voert veranderingen door na ontslagronde

De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft na het WK achter de schermen orde op zaken gesteld. ...

71
71
N’Diaye weg: Anderlecht wil bekende naam als vervanger

RSC Anderlecht is nog niet klaar op de zomermercato. Uitgaand werd de deal van Moussa N’Diaye ...

394
394
‘Anderlecht zweet: Bertaccini-dossier botst op muur’

Het is nog zweten geblazen voor Anderlecht tijdens de laatste dagen van de zomerse transferperiode. ...

311
311
Westerlo gaat hard: nog knappe dubbelslag binnen

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato, dat laat Het Laatste Nieuws weten. De Kemphanen zijn ...

50
50
Antwerp verkoopt op de valreep wéér smaakmaker

Royal Antwerp FC moet elke transferperiode spelers verkopen om het hoofd boven water te houden. Dat ...

294
294
‘Standard rondt twee transfers af: oude bekende keert terug’

De zomermercato zit er nog niet op voor Marc Wilmots. De sportieve baas van Standard is tijdens deze ...

385
385
‘Dubbeldeal KRC Genk: details Lucca Brughmans onthuld’

Het is nog druk in de kantoren van KRC Genk op het slot van de zomermercato. De Limburgers staan op ...

430
430
‘KV Kortrijk dicht bij Anderlecht-product: sterkhouder weg’

Er staat nog heel wat te bewegen bij KV Kortrijk tijdens de slotdagen van de zomermercato. De Kerels ...

233
233
STVV pakt plots uit met toptalent uit Premier League

Sint-Truiden VV is wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar pakte onder Frederic De Meyer ...

75
75
KRC Genk shopt in JPL: leider komt defensie versterken

KRC Genk heeft vlak na de uitgaande transfer van Zakaria El Ouahdi naar HSV ook meteen een inkomende ...

200
200
‘Straffe wending Malick Fofana: verrassing wint strijd’

De strijd om Malick Fofana deze zomer was volledig losgebarsten. De buitenspeler maakte afgelopen ...

154
154
TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

426
426
KRC Genk vangt miljoenen: El Ouahdi legt HSV-keuze uit

Zakaria El Ouahdi werd de afgelopen zomermercato’s telkens in verband gebracht met een ...

138
138
KV Kortrijk grijpt in en pakt uit met jeugdinternational

KV Kortrijk heeft op het slot van de zomermercato nog uitgepakt. Op de officiële kanalen werd ...

49
49
‘Exit KV Mechelen: grote geld kaapt toptalent weg’

KV Mechelen ziet op het slot van de zomermercato nog een toptalent vertrekken. Malinwa hoopt dit ...

268
268
‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Lucas Stassin kende een topseizoen bij Saint-Etienne, maar dit seizoen lijkt de aanvaller genoegen ...

109
109
Europees rampscenario Union: burgemeester verbiedt match

Union SG mag Europees niet in het Joseph Mariën-stadion aantreden. De afgelopen seizoenen ging ...

511
511

Meer sportnieuws