Rashford in voetsporen van grootheden met fraaie onderscheiding

door
Rashford in voetsporen van grootheden met fraaie onderscheiding

Marcus Rashford zit in een goede periode bij Manchester United, in de laatste vijf wedstrijden was hij goed voor twee doelpunten en drie assists. Maar het is vooral naast het veld dat de 22-jarige indruk maakt. En al zijn werk voor het goede doel ziet hij nu beloond worden met een fraaie onderscheiding.


Tijdens de lockdown-periode zette Rashford zich in voor verschillende projecten om de zwaarst getroffenen te helpen. Omdat de scholen gesloten waren, vielen ook gratis maaltijd weg voor heel wat minderbedeelde kinderen. Daarom zette hij een campagne op en zamelde hij meer dan 120 miljoen pond om de getroffenen toch aan volwaardige maaltijden te helpen. Ook richtte hij zich met een open brief naar het Engelse parlement om deze groep kinderen beter te helpen.

Daarnaast startte hij een andere inzamelactie op om daklozen onder meer aan kerstcadeaus te helpen. Maar hij hield het niet alleen bij financiële inspanningen. Zo begon Rashford met het leren van gebarentaal. Op die manier zou hij kunnen jureren op een gedichtenwedstrijd in een school voor dove kinderen. De jonge spits vormt dus een groot voorbeeld voor heel wat van zijn collega's en al die goede daden ziet hij nu beloond worden.

Zo kreeg Rashford deze week een eredoctoraat van de universiteit van Manchester, de hoogst mogelijke onderscheiding die deze instelling kan uitdelen. Hij is meteen de jongste ooit die deze titel krijgt. En hij treedt er mee in de voetsporen van grootheden zoals Sir Alex Ferguson en Sir Bobby Charlton. "Ik ben zeer vereerd. Dit is een mooie dag voor mij en mijn familie", reageerde hij nederig.

LEES OOK: Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Voor zo'n werk alleen al zou Rashford een salarisverhoging moeten krijgen ...

Meest recent

Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

16
16
Van der Elst verbluft door prestatie RSCA-smaakmaker

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

70
70
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

104
104
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

181
181
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

109
109
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

36
36
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

98
98
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

31
31
Van der Elst onthult pijnlijk verhaal over Club-speler

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

166
166
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

187
187
Van der Elst waarschuwt Club: "Dan is Union nu al kampioen"

Club Brugge heeft vorig weekend weer wat terrein verloren in de titelstrijd. Terwijl Union vrij ...

227
227
Roestige Roméo? Chelsea-trainer oordeelt over Laviao

Ook dit seizoen werd voor Roméo Lavia weer getekend door blessureleed. Stilaan lijkt onze ...

71
71
'Arsenal casht: pikante zomertransfer voor Trossard'

Leandro Trossard vertolkt nog steeds een belangrijke rol bij Arsenal, ook al hadden velen verwacht ...

79
79
Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de Champions' ...

493
493
WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

57
57
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

188
188
Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

265
265
Rode Duivels en knaltransfer voor Mandela Keita?

Op het einde van de maand trekken de Rode Duivels op stage naar de Verenigde Staten om er te ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswendingen Ajax en Essevee, toptransfer De Cat'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

236
236
KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

563
563
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

383
383
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

440
440
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

341
341
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

669
669
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

123
123

Meer sportnieuws