Rashford in voetsporen van grootheden met fraaie onderscheiding

door
Rashford in voetsporen van grootheden met fraaie onderscheiding

Marcus Rashford zit in een goede periode bij Manchester United, in de laatste vijf wedstrijden was hij goed voor twee doelpunten en drie assists. Maar het is vooral naast het veld dat de 22-jarige indruk maakt. En al zijn werk voor het goede doel ziet hij nu beloond worden met een fraaie onderscheiding.


Tijdens de lockdown-periode zette Rashford zich in voor verschillende projecten om de zwaarst getroffenen te helpen. Omdat de scholen gesloten waren, vielen ook gratis maaltijd weg voor heel wat minderbedeelde kinderen. Daarom zette hij een campagne op en zamelde hij meer dan 120 miljoen pond om de getroffenen toch aan volwaardige maaltijden te helpen. Ook richtte hij zich met een open brief naar het Engelse parlement om deze groep kinderen beter te helpen.

Daarnaast startte hij een andere inzamelactie op om daklozen onder meer aan kerstcadeaus te helpen. Maar hij hield het niet alleen bij financiële inspanningen. Zo begon Rashford met het leren van gebarentaal. Op die manier zou hij kunnen jureren op een gedichtenwedstrijd in een school voor dove kinderen. De jonge spits vormt dus een groot voorbeeld voor heel wat van zijn collega's en al die goede daden ziet hij nu beloond worden.

Zo kreeg Rashford deze week een eredoctoraat van de universiteit van Manchester, de hoogst mogelijke onderscheiding die deze instelling kan uitdelen. Hij is meteen de jongste ooit die deze titel krijgt. En hij treedt er mee in de voetsporen van grootheden zoals Sir Alex Ferguson en Sir Bobby Charlton. "Ik ben zeer vereerd. Dit is een mooie dag voor mij en mijn familie", reageerde hij nederig.

LEES OOK: 'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

Voor zo'n werk alleen al zou Rashford een salarisverhoging moeten krijgen ...

Meest recent

Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

5
5
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

64
64
Standard hoort hard verdicht Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

40
40
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

20
20
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

170
170
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

101
101
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

249
249
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

179
179
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

349
349
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

180
180
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

347
347
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

191
191
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

343
343
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

41
41
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

111
111
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

209
209
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

176
176
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

161
161
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

670
670
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

208
208
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

501
501
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

431
431
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

610
610
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

228
228
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

446
446

Meer sportnieuws