TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat stevig toe, Real wil uitpakken'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat stevig toe, Real wil uitpakken'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De soap rond Adolfo Gaich blijft maar duren. Maandag werd een streep getrokken onder zijn transfer naar CSKA Moskou door het uitblijven van een akkoord. Zijn makelaars zouden nu terug openstaan voor aanbiedingen van andere Europese clubs, zoals Club Brugge. Het is echter niet duidelijk of Blauw-Zwart nog zin heeft om in dit spelletje mee te gaan. Bovendien zou zijn management eerder op ploegen in Spanje en Italië mikken. Indien club naast Gaich grijpt, haalt het normaal gezien elders een nieuwe spits. Ruud Vormer liet dan weer verstaan dat hij zijn carrière in Brugge wil afsluiten.

RSC Anderlecht rondde de terugkeer van Derrick Lukassen af, die een seizoen extra gehuurd werd van PSV Eindhoven. En volgens La Dernière Heure is ook de overgang van Bogdan Mykhaylichenko helemaal rond. RSCA zou zo'n 500.000 euro betalen voor de 23-jarige linksback. Argentijnse bronnen meldden dan weer dat RSCA een voorstel deed aan Lucas Biglia, maar dat lijkt onwaarschijnlijk. De club liet verder weten dat een ruildeal tussen Omar Govea en Pieter Gerkens niet aan de orde is.

Met Alireza Beiranvand heeft Antwerp FC eindelijk zijn extra doelman beet. De Iraniër is inmiddels geland in ons land. Hij zal wel enkele dagen in quarantaine moeten blijven alvorens zijn medische proeven afgelegd kunnen worden. Indien achter de rug zijn, tekent de international allicht een meerjarig contract en kan hij de concurrentiestrijd met Jean Butez aangaan.

Nordin Jackers lijkt KRC Genk definitief te gaan inruilen voor een eersteklasser. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat er verregaande gesprekken worden gevoerd met KV Oostende. De Kustploeg is volop aan het bouwen aan een nieuw team en heeft onder meer nog een doelman nodig. Ook Cercle zou op de loer liggen. Daarnaast zou Genk ook afscheid nemen van Zinho Gano, die volgens de geruchtenmolen op weg is naar KV Mechelen.

STVV kan nog de nodige versterking gebruiken en de Kanaries zijn momenteel op stage in Horst in Nederland. Daar testen ze een opvallende speler. Het Belang van Limburg weet dat Sandy Walsh een kans krijgt om trainer Kevin Muscat te overtuigen. De Nederlander is een vrije speler nadat zijn avontuur bij Zulte Waregem ten einde liep.

De onderhandelingen tussen Zulte Waregem en Laurens De Bock sleepten enige tijd aan, maar volgens Het Nieuwsblad is er nu toch schot in de zaak gekomen. De oud-linksachter van Club Brugge heeft bij Leeds geen toekomst meer en mag dus vertrekken. Essevee wil de transfer van De Bock eerstdaags afronden.

Volgens Het Laatste Nieuws hoopt Cercle Brugge op een akkoord met stadsgenoot Club Brugge over de definitieve transfer van Guillaume Hubert. De doelman werd vorige seizoen al gehuurd en Cercle zou hem nu permanent willen overnemen. Maar momenteel zou het prijskaartje wat duur uitvallen. Zoals gezegd vormt Jackers een alternatief.

Buitenlandse media weten dat Moeskroen concrete interesse heeft in Matias Silvestre, een 35-jarige centrale verdediger die zonder club zit. Zijn laatste avontuur was bij Livorno, eerder speelde de Argentijn ook voor Internazionale en AC Milan.

BUITENLAND
Real Madrid blijft hoog inzetten op de komst van Kylian Mbappé. Deze zomer mag dan wel nog te vroeg zijn, maar volgens Marca rekenen ze er bij Los Blancos op dat de Fransman volgend jaar de overstap maakt. Loze woorden zijn dat alvast niet: Mbappé is nu 21 jaar oud en ligt tot medio 2022 vast in het Parc des Princes. De superster van PSG zou wel zo'n 180 miljoen euro moeten kosten.

Volgens La Gazzetta dello Sport hebben het bestuur van Inter en Barcelona afgesproken om na het seizoen de onderhandelingen omtrent Lautaro Martinez pas opnieuw te starten. Beide clubs zijn zowel in eigen land als Europees nog actief en willen eerst die opdrachten tot een goed einde brengen. Volgens de krant zou Internazionale enkele spelers plus een geldbedrag willen ontvangen voor het Argentijns goudhaantje.

Chelsea FC zou opnieuw stevig willen uitpakken. Zo stelt The Mirror dat de Londense club zich wil versterken met Jan Oblak. De sluitpost van Atlético Madrid zou met rood zijn omcirkeld als opvolger van Kepa Arrizabalaga. Volgens het Britse medium zal Chelsea geen meer dan 100 miljoen euro presenteren aan Atlético, maar hoopt men een akkoord te bereiken door ruilspelers in de deal te betrekken.

Liverpool FC heeft een uitstekend seizoen achter de rug en pakte met overwacht de Engelse titel, voor het eerst in 30 jaar tijd. Ondanks dat succes dreigen toch enkele spelers te vertrekken op Anfield. Onder andere Dejan Lovren zou mogen beschikken. Volgens Goal zijn verschillende clubs geïnteresseerd in de centrale verdediger, waaronder twee competitiegenoten. Ook Zenit Sint-Petersburg en AS Roma worden genoemd.

LEES OOK: Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Denkt u dat Mbappe volgend seizoen bij Real speelt?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

79
79
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

72
72
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

94
94
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

279
279
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

377
377
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

151
151
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

131
131
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

315
315
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

101
101
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

100
100
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

236
236
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

120
120
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

71
71
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

91
91
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

44
44
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

185
185
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

179
179
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

373
373
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

256
256
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

204
204

Meer sportnieuws