Kompany herkent zichzelf in RSCA-jonkie met 'bovengemiddelde intelligentie'

469 stemmen
Kompany herkent zichzelf in RSCA-jonkie met 'bovengemiddelde intelligentie'

RSC Anderlecht stond zaterdagmiddag voor zijn tweede oefenopdracht van de campagne en nam het op tegen STVV. Oorspronkelijk werd aangenomen dat het om een wedstrijd met twee helften van 60 minuten ging. Maar uiteindelijk werden het twee aparte wedstrijden van telkens een uur.

Het eerste duel wist Paars-Wit alvast te winnen na een own-goal van Jorge Teixeira en een doelpunt van Vincent Kompany. In het tweede luik van deze oefenmatch werden compleet andere ploegen tussen de lijnen gebracht. Bij Anderlecht mocht bijvoorbeeld nieuwkomer Timon Wellenreuther opdraven, ook Adrien Trebel en Ognjen Vranjes kregen speelminuten.

Daarnaast gaf Kompany zijn aanvoerdersband door aan een verrassende naam: zo mocht Marco Kana aantreden als kapitein van Paars-Wit. Een duidelijk signaal van vertrouwen richting de nog steeds maar 17-jarige verdediger, die bestempeld wordt als één van de grootste talenten op Neerpede.

UPDATE 14/07

Marco Kana was dus afgelopen weekend een verrassende aanvoerder bij Anderlecht, maar daar had Vincent Kompany volgens Het Laatste Nieuws een duidelijke reden voor. Hij wil namelijk dat de verdediger, in wie hij zichzelf herkent, meer verantwoordelijkheid neemt. Een verplichting wanneer je de kapiteinsband draagt.

Het lijkt een gewaagde zet, maar volgens de krant staat Kana al veel langer bekend als een leiderstype, die over een ‘bovengemiddelde intelligentie beschikt’. Enkel durfde hij zich tot nog toe nog niet die rol aanmeten bij de grote jongens. En daar lijkt Kompany dus dringend verandering in te willen brengen.

LEES OOK: ‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Goeie zet van Kompany?

Meest recent

'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

262
262
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

293
293
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

81
81
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

527
527
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

351
351
Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Met Vincent Janssen heeft de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers van de ...

85
85
Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

35
35
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

532
532
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

677
677
'Arsenal wil titel verlengen: monstersom voor PL-smaakmaker'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

177
177
‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Anderlecht zoekt deze zomer extra creativiteit en is daarbij op een opvallend spoor beland. Het ...

723
723
'Plots nieuwe opening voor transfer De Ketelaere naar PSG'

Hij genoot de voorbije dagen van een welverdiende vakantie in het gezelschap van onder meer Kevin De ...

72
72
Godts spreekt klare taal over mogelijke transfer

Het bleek uiteindelijk net niet genoeg voor een plaats in de WK-selectie van de Rode Duivels, maar ...

87
87
'Standard troeft Essevee af voor nieuwste aanwinst'

Iets meer dan een week voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League zijn de meeste ...

174
174
De Bruyne en De Ketelaere laten internet ontploffen

Kevin De Bruyne geniet momenteel van een vakantie op Ibiza, maar de Rode Duivel zorgt ook naast het ...

89
89
'Hasi blijft Belgisch gaan en klopt nu ook aan bij Union'

Besnik Hasi werd in februari op straat gezet bij Anderlecht omdat de resultaten tegenvielen, maar ...

112
112
Grote verrassing: Pro League en DAZN samen verder tot 2030

Het vorige seizoen was bijzonder tumultueus voor de Belgische voetbalclubs én ...

278
278
Anderlecht heeft aanwinst beet: coach bevestigt transfer

Anderlecht zit met de volle focus bij zijn terugwedstrijd van donderdagavond tegen Hammarby in de ...

494
494
Standard is toptalent definitief kwijt

Standard droomt volgend seizoen van een Europees ticket en heeft daarvoor deze zomer al de nodige ...

101
101
Leko haalt keihard uit naar concurrenten: "Dat is raar"

Binnen twee dagen gaat het Belgische voetbalseizoen officieel van start met de Supercup. Die wordt ...

418
418
Alarmbellen gaan af: Genk slikt wéér pandoering

Een dikke week voor de start van de competitie lijken ze bij KRC Genk met zorgen te zitten. De ...

422
422
Bruno doet oproep aan de fans van Anderlecht

Het is morgen al een cruciaal duel voor RSC Anderlecht. Er moét gewonnen worden van Hammarby, ...

346
346
Lokeren rondt zeer lucratieve transfer officieel af

Net zoals elke Belgische club leeft ook Sporting Lokeren van de transfergelden van uitgaande ...

112
112
Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

255
255
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

205
205

Meer sportnieuws