Kompany herkent zichzelf in RSCA-jonkie met 'bovengemiddelde intelligentie'

door
Kompany herkent zichzelf in RSCA-jonkie met 'bovengemiddelde intelligentie'

RSC Anderlecht stond zaterdagmiddag voor zijn tweede oefenopdracht van de campagne en nam het op tegen STVV. Oorspronkelijk werd aangenomen dat het om een wedstrijd met twee helften van 60 minuten ging. Maar uiteindelijk werden het twee aparte wedstrijden van telkens een uur.

Het eerste duel wist Paars-Wit alvast te winnen na een own-goal van Jorge Teixeira en een doelpunt van Vincent Kompany. In het tweede luik van deze oefenmatch werden compleet andere ploegen tussen de lijnen gebracht. Bij Anderlecht mocht bijvoorbeeld nieuwkomer Timon Wellenreuther opdraven, ook Adrien Trebel en Ognjen Vranjes kregen speelminuten.

Daarnaast gaf Kompany zijn aanvoerdersband door aan een verrassende naam: zo mocht Marco Kana aantreden als kapitein van Paars-Wit. Een duidelijk signaal van vertrouwen richting de nog steeds maar 17-jarige verdediger, die bestempeld wordt als één van de grootste talenten op Neerpede.

UPDATE 14/07

Marco Kana was dus afgelopen weekend een verrassende aanvoerder bij Anderlecht, maar daar had Vincent Kompany volgens Het Laatste Nieuws een duidelijke reden voor. Hij wil namelijk dat de verdediger, in wie hij zichzelf herkent, meer verantwoordelijkheid neemt. Een verplichting wanneer je de kapiteinsband draagt.

Het lijkt een gewaagde zet, maar volgens de krant staat Kana al veel langer bekend als een leiderstype, die over een ‘bovengemiddelde intelligentie beschikt’. Enkel durfde hij zich tot nog toe nog niet die rol aanmeten bij de grote jongens. En daar lijkt Kompany dus dringend verandering in te willen brengen.

LEES OOK: 'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

Goeie zet van Kompany?

Meest recent

Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

16
16
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

45
45
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

213
213
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

303
303
Charai maakt brandhout van zijn team: "Echt slecht"

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

18
18
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

253
253
Akin verrast: "Hij wilde niet meer spelen voor Beerschot"

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

83
83
Vranken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

82
82
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

163
163
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

87
87
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

51
51
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

215
215
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

120
120
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

172
172
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

229
229
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

314
314
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

18
18
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

417
417
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

56
56
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

198
198
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

319
319
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

69
69
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

209
209
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

267
267
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

144
144

Meer sportnieuws