Anderlecht verrast met formeel statement over toekomst Gerkens

1158 stemmen
Anderlecht verrast met formeel statement over toekomst Gerkens

Anderlecht moet deze zomer met een beperkt budget op zoek naar versterking, en dus onderzoekt sportief directeur Peter Verbeke ook enkele creatieve pistes. Zo werd eerder op de dag gewag gemaakt van vermeende interesse in Zulte Waregem-middenvelder Omar Govea, die betrokken zou worden in een ruildeal voor Pieter Gerkens.


Een bron dichtbij de club laat onze redactie nu echter weten dat er langs Paars-Witte kant geen belangstelling is in zulk een constructie. De 24-jarige Mexicaan zou in tegenstelling tot de eerdere berichtgevingen namelijk niet op het verlanglijstje staan in het Lotto Park. Of langs uitgaande zijde Gerkens effectief mag beschikken, werd voorlopig dan weer nog niet bevestigd.

UPDATE 19u40
Hoewel zijn naam zowat overal tussen de lijst van potentiële vertrekkers circuleert, wordt nu aan onze redactie formeel bevestigd dat Gerkens deze zomer door Anderlecht níét naar de uitgang wordt geduwd. Integendeel: de polyvalente middenvelder zou zelfs niet in aanmerking komen voor een transfer, waardoor te betwijfelen valt of een nieuwe versterking in de as wel werkelijk nog een prioriteit is. Tenslotte kan ook Marco Kana nog een rijtje opschuiven.

Daarnaast is het de vraag of de Brusselaars dan werk zullen maken van een nieuw contract, al dan niet aan verminderde voorwaarden, voor de 25-jarige ex-jeugdinternational. Diens huidige verbintenis loopt per slot van rekening volgende zomer al af. Gerkens zelf zou naar verluidt wel weer wat vaker aan spelen willen toekomen, afwachten dus of hij de komende weken en maanden een plek in de rotatie van Frank Vercauteren en Vincent Kompany kan afdwingen.

LEES OOK: Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Heeft Gerkens nog een toekomst in Anderlecht?

Meest recent

AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

7
7
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

64
64
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

28
28
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

137
137
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

53
53
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

20
20
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

99
99
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

393
393
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

130
130
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

47
47
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

254
254
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

194
194
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

111
111
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

162
162
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

428
428
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

71
71
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

485
485
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

120
120
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

315
315
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

325
325
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

198
198
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

492
492
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

517
517
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

495
495
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

114
114

Meer sportnieuws