Pro League hakt 2 belangrijke knopen rond format door

door
Pro League hakt 2 belangrijke knopen rond format door

De Raad van Bestuur van de Pro League bindt de strijd aan tegen het BAS. Dat is de conclusie nadat maandag de eerste twee belangrijke knopen werden doorgehakt met het oog op het competitieformat voor volgend seizoen.


Voorzitter Peter Croonen maakte zopas immers bekend dat op de volgende Algemene Vergadering opnieuw hetzelfde voorstel zal worden voorgelegd dat op 15 mei een meerderheid van de stemmen haalde. Dat wil zeggen dat 1A beperkt blijft tot 16 ploegen, waardoor Waasland-Beveren dus degradeert en OH Leuven en Beerschot het tweede luik van hun promotiefinale nog moeten afwerken. Voorts werd meteen ook een datum vastgelegd voor die nieuwe zitting waarop de 23 profclubs opnieuw hun stem zullen moeten uitbrengen over de heikele kwestie ten gevolge van de coronacrisis, met name 31 juli.

Amper twee dagen voor de promotiefinale en iets meer dan een week voor de geplande start van het nieuwe seizoen, al heeft dat vooral te maken met het feit dat Waasland-Beveren de poging om een vervroegde bijeenkomst te organiseren eerder op de dag nog blokkeerde. Croonen beseft dat de Waaslanders nog naar de rechtbank zullen stappen indien zijn voorstel het haalt, maar stelt dat dit bij elke uitkomst het geval zou zijn en hoopt dat de competitie gewoon zoals voorzien op 8 augustus van start kan gaan. Verder gaat de Genkse preses ervan uit dat een betere argumentatie genoeg moet zijn om het dossier dit keer waterdicht te maken.

LEES OOK: 'Club doet het wéér: nationaal transferrecord aan diggelen'

Zal dit voorstel het opnieuw halen?

Meest recent

Garcia met rug tegen muur gezet: "Anders breekt hel los"

De Rode Duivels hebben maandagavond nood aan een gunstig resultaat op Wales om hun kansen op het ...

3
3
'Gesprekken lopen: monstertransfer voor Malick Fofana'

De Rode Duivels kunnen maandagavond maar best winnen op het veld van Wales en daarvoor rekent men ...

28
28
'Club doet het wéér: nationaal transferrecord aan diggelen'

Club Brugge wist het nationale transferrecord de voorbije seizoenen meermaals op scherp te zetten. ...

102
102
De Bruyne geïrriteerd: spanning met Vanaken laait op

Kevin De Bruyne oogde geërgerd — en dat had alles te maken met de rolverdeling met Hans ...

175
175
Rode Duivel compleet overbodig: "Hij zal níét spelen"

Rudi Garcia heeft niet zijn beste dagen als Belgisch bondscoach achter de rug. Tijdens het duel ...

194
194
'Tijd tikt genadeloos: Union gooit trainersplan om'

Binnen een weekje trekt de Champions League zich weer op gang. Union SG maakt zich dan op voor een ...

81
81
Wales-België: Garcia voert cruciale wissels door in basiself

De Rode Duivels kunnen maandagavond een grote stap richting het WK-ticket zetten mits een zege op ...

141
141
Nainggolan haalt weer uit: "Zijn excuses aanvaard ik nooit"

Tegen Wales kunnen de Rode Duivels zich geen misstap veroorloven als ze de kwalificatie voor het WK ...

203
203
'DAZN komt met verbazende zet na JPL-problemen'

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over DAZN in ons land. De streamingdienst won opnieuw de ...

437
437
Messi ziet in Belgisch talent 'Future of the Game'

Jarenlang hebben Lionel Messi en Cristiano Ronaldo het mondiale voetbal gedomineerd, maar hun ...

91
91
'AC Milan bezorgt Saelemaekers zeer mooie troost'

Vrijdag was Alexis Saelemaekers één van de verrassingen in de basiself van de Rode ...

63
63
Pijnlijke avond Grieken, Kroatië worstelt met voetbaldwerg

Zondagavond stonden er nog de nodige kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026 op het programma. ...

64
64
Wilmots trekt harde conclusie: "Daar horen Duivels nu thuis"

De Rode Duivels moeten maandag vol aan de bak tegen Wales als ze niet nog willen bibberen om het WK ...

192
192
Defour geeft hint over terugkeer als trainer

De voorbije jaren stonden toch enkele veelbelovende Belgische trainers. Sébastien Pocognoli ...

79
79
'Verrassend gerucht: alsnog toptransfer Stroeykens'

Anderlecht heeft er een zeer woelige transferzomer opzitten. Ook in de wintermercato lijkt er nog ...

321
321
'Nieuwe klap Union: Pocognoli neemt twéé sleutelpionnen mee'

Het ging Union dit seizoen tot dusver voor de wind, want na tien speeldagen staat het aan de leiding ...

725
725
Garcia steekt zich niet weg: "Zit niet in ons DNA"

Morgen is het D-day voor de Rode Duivels. Ze moeten winnen van Wales, dan kan het WK België ...

42
42
Courtois ziet 'ongeziene weelde' bij Duivels: "Is mooi"

Thibaut Courtois start morgen uiteraard onder de lat bij de Rode Duivels. De doelman van Real Madrid ...

115
115
Garcia sneert naar media: "Mocht hem niet selecteren"

Rudi Garcia kreeg de volle laag na het 0-0-gelijkspel tegen Noord-Macedonië. De Belgen kregen ...

219
219
Nederland kan WK ruiken, sensatie in Faeröer

Vanavond stonden er al een aantal kwalificatiematchen voor het WK 2026 op het programma. Zo kwamen ...

137
137
Courtois voert de druk op: "Makkelijke matchen zijn voorbij"

Thibaut Courtois mocht vandaag de pers toespreken. Zo had hij al meer werk dan in zijn afgelopen ...

26
26
STVV pakt uit met historisch nieuws

STVV is een van de beter geleide clubs in de Jupiler Pro League. Financieel hebben ze er hun zaakjes ...

81
81
Wissels bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

De Rode Duivels vertoeven momenteel in Cardiff, waar ze maandagavond het belangrijke ...

222
222
Gigantische optater Union: Bayat torpedeert trainersplan

Union SG is druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer nu Sébastien Pocognoli is gevallen voor ...

214
214
Internationaal debuut Stankovic eindigt in pijnlijk ontslag

Aleksandar Stankovic zag zijn sterke start bij Club Brugge deze week beloond worden met zijn eerste ...

406
406

Meer sportnieuws