Waasland-Beveren legt nieuwe bom onder competitiestart

3581
Waasland-Beveren legt nieuwe bom onder competitiestart

Voorzitter Peter Croonen hoopte dat de discussie over het competitieformat eindelijk achter de rug was, maar na de uitspraak van het BAS bleek niets minder waar. Alles te herdoen dus voor de Pro League, en dat nog geen maand voor de beoogde start van het nieuwe seizoen. De tijd dringt dus om tot een oplossing te komen, al duurt het in principe twee weken om een nieuwe Algemene Vergadering te beleggen.


Het Laatste Nieuws weet dat het management van de vereniging der profclubs haar 23 leden daarom maandag heeft gevraagd om die procedure uitzonderlijk te ontzien en vrijdag al de stemmen over de formule voor volgend seizoen. Daarvoor is volgens het dagblad wel een akkoord van álle ploegen nodig, dus het is nog maar de vraag of Waasland-Beveren, OH Leuven en/of Beerschot niet dwars zullen liggen.

Per slot van rekening zou de Raad van Bestuur van plan zijn om het verdict van het BAS naast zich neer te leggen en tóch te kiezen voor slechts 16 ploegen in 1A, tot onvrede van de drie bovenstaande clubs. Indien zij werkelijk een stok in de wielen besluiten te steken, kan de bijeenkomst naar verluidt pas ten vroegst op 26 juli doorgaan. In dat scenario komt de competitiestart dus stevig in het gedrang.

UPDATE 18u30
Onze woorden zijn nog niet koud, of we kunnen al een streep trekken door ieder greintje hoop op een snelle afloop. Volgens La Dernière Heure liet Waasland-Beveren immers reeds weten niet akkoord te gaan met het voorstel om een vervroegde stemming te houden. De krant meldt daarom dat een nieuwe Algemene Vergadering ten vroegste op 27 juli kan plaatsvinden, amper 13 dagen voor de voorziene competitiestart op 8 augustus. Die komt ook volgens LDH dus steeds meer in gevaar.

LEES OOK: Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

Logisch van Waasland-Beveren?

Meest recent

Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

13
13
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

5
5
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

13
13
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

15
15
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

143
143
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

67
67
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

36
36
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

23
23
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

17
17
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

61
61
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

143
143
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

44
44
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

34
34
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

110
110
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

57
57
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

102
102
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

54
54
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

48
48
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

130
130
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

110
110
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

214
214
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

205
205

Meer sportnieuws