Waasland-Beveren legt nieuwe bom onder competitiestart

door
Waasland-Beveren legt nieuwe bom onder competitiestart

Voorzitter Peter Croonen hoopte dat de discussie over het competitieformat eindelijk achter de rug was, maar na de uitspraak van het BAS bleek niets minder waar. Alles te herdoen dus voor de Pro League, en dat nog geen maand voor de beoogde start van het nieuwe seizoen. De tijd dringt dus om tot een oplossing te komen, al duurt het in principe twee weken om een nieuwe Algemene Vergadering te beleggen.


Het Laatste Nieuws weet dat het management van de vereniging der profclubs haar 23 leden daarom maandag heeft gevraagd om die procedure uitzonderlijk te ontzien en vrijdag al de stemmen over de formule voor volgend seizoen. Daarvoor is volgens het dagblad wel een akkoord van álle ploegen nodig, dus het is nog maar de vraag of Waasland-Beveren, OH Leuven en/of Beerschot niet dwars zullen liggen.

Per slot van rekening zou de Raad van Bestuur van plan zijn om het verdict van het BAS naast zich neer te leggen en tóch te kiezen voor slechts 16 ploegen in 1A, tot onvrede van de drie bovenstaande clubs. Indien zij werkelijk een stok in de wielen besluiten te steken, kan de bijeenkomst naar verluidt pas ten vroegst op 26 juli doorgaan. In dat scenario komt de competitiestart dus stevig in het gedrang.

UPDATE 18u30
Onze woorden zijn nog niet koud, of we kunnen al een streep trekken door ieder greintje hoop op een snelle afloop. Volgens La Dernière Heure liet Waasland-Beveren immers reeds weten niet akkoord te gaan met het voorstel om een vervroegde stemming te houden. De krant meldt daarom dat een nieuwe Algemene Vergadering ten vroegste op 27 juli kan plaatsvinden, amper 13 dagen voor de voorziene competitiestart op 8 augustus. Die komt ook volgens LDH dus steeds meer in gevaar.

LEES OOK: Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Logisch van Waasland-Beveren?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

116
116
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

176
176
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

126
126
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

68
68
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

27
27
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1165
1165
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

188
188
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

221
221
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

303
303
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

33
33
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

154
154
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

733
733
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

38
38
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

41
41
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

185
185
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

103
103
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

128
128
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

119
119
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

122
122
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

133
133
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

326
326
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

333
333
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

186
186

Meer sportnieuws