Waasland-Beveren legt nieuwe bom onder competitiestart

door
Waasland-Beveren legt nieuwe bom onder competitiestart

Voorzitter Peter Croonen hoopte dat de discussie over het competitieformat eindelijk achter de rug was, maar na de uitspraak van het BAS bleek niets minder waar. Alles te herdoen dus voor de Pro League, en dat nog geen maand voor de beoogde start van het nieuwe seizoen. De tijd dringt dus om tot een oplossing te komen, al duurt het in principe twee weken om een nieuwe Algemene Vergadering te beleggen.


Het Laatste Nieuws weet dat het management van de vereniging der profclubs haar 23 leden daarom maandag heeft gevraagd om die procedure uitzonderlijk te ontzien en vrijdag al de stemmen over de formule voor volgend seizoen. Daarvoor is volgens het dagblad wel een akkoord van álle ploegen nodig, dus het is nog maar de vraag of Waasland-Beveren, OH Leuven en/of Beerschot niet dwars zullen liggen.

Per slot van rekening zou de Raad van Bestuur van plan zijn om het verdict van het BAS naast zich neer te leggen en tóch te kiezen voor slechts 16 ploegen in 1A, tot onvrede van de drie bovenstaande clubs. Indien zij werkelijk een stok in de wielen besluiten te steken, kan de bijeenkomst naar verluidt pas ten vroegst op 26 juli doorgaan. In dat scenario komt de competitiestart dus stevig in het gedrang.

UPDATE 18u30
Onze woorden zijn nog niet koud, of we kunnen al een streep trekken door ieder greintje hoop op een snelle afloop. Volgens La Dernière Heure liet Waasland-Beveren immers reeds weten niet akkoord te gaan met het voorstel om een vervroegde stemming te houden. De krant meldt daarom dat een nieuwe Algemene Vergadering ten vroegste op 27 juli kan plaatsvinden, amper 13 dagen voor de voorziene competitiestart op 8 augustus. Die komt ook volgens LDH dus steeds meer in gevaar.

LEES OOK: KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

🚀

Logisch van Waasland-Beveren?

Meest recent

'Anderlecht dumpt flop: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

27
27
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

158
158
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

20
20
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

150
150
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

160
160
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

306
306
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

78
78
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

223
223
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

265
265
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

156
156
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

268
268
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

608
608
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

202
202
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

30
30
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

465
465
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

226
226
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

447
447
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

63
63
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

93
93
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

299
299
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

287
287
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

134
134

Meer sportnieuws