Waasland-Beveren legt nieuwe bom onder competitiestart

3581 stemmen
Waasland-Beveren legt nieuwe bom onder competitiestart

Voorzitter Peter Croonen hoopte dat de discussie over het competitieformat eindelijk achter de rug was, maar na de uitspraak van het BAS bleek niets minder waar. Alles te herdoen dus voor de Pro League, en dat nog geen maand voor de beoogde start van het nieuwe seizoen. De tijd dringt dus om tot een oplossing te komen, al duurt het in principe twee weken om een nieuwe Algemene Vergadering te beleggen.


Het Laatste Nieuws weet dat het management van de vereniging der profclubs haar 23 leden daarom maandag heeft gevraagd om die procedure uitzonderlijk te ontzien en vrijdag al de stemmen over de formule voor volgend seizoen. Daarvoor is volgens het dagblad wel een akkoord van álle ploegen nodig, dus het is nog maar de vraag of Waasland-Beveren, OH Leuven en/of Beerschot niet dwars zullen liggen.

Per slot van rekening zou de Raad van Bestuur van plan zijn om het verdict van het BAS naast zich neer te leggen en tóch te kiezen voor slechts 16 ploegen in 1A, tot onvrede van de drie bovenstaande clubs. Indien zij werkelijk een stok in de wielen besluiten te steken, kan de bijeenkomst naar verluidt pas ten vroegst op 26 juli doorgaan. In dat scenario komt de competitiestart dus stevig in het gedrang.

UPDATE 18u30
Onze woorden zijn nog niet koud, of we kunnen al een streep trekken door ieder greintje hoop op een snelle afloop. Volgens La Dernière Heure liet Waasland-Beveren immers reeds weten niet akkoord te gaan met het voorstel om een vervroegde stemming te houden. De krant meldt daarom dat een nieuwe Algemene Vergadering ten vroegste op 27 juli kan plaatsvinden, amper 13 dagen voor de voorziene competitiestart op 8 augustus. Die komt ook volgens LDH dus steeds meer in gevaar.

LEES OOK: STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken
122

Logisch van Waasland-Beveren?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

71
71
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

7
7
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

494
494
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

24
24
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

338
338
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

65
65
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

398
398
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

322
322
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

224
224
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

200
200
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

42
42
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

143
143
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

324
324
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

567
567
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

430
430
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

398
398
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

185
185
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

113
113
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

122
122
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

625
625
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

140
140
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

138
138
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

97
97
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

93
93
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

191
191

Meer sportnieuws