TRANSFERUURTJE: 'Recordbod Club Brugge, toptransfer Vertonghen'

1706
TRANSFERUURTJE: 'Recordbod Club Brugge, toptransfer Vertonghen'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge zou de Argentijnse spits Adolfo Gaich dan toch niet opgeven. Volgens TyC Sports heeft de landskampioen aan zijn club San Lorenzo laten weten dat het de aanbieding van CSKA Moskou, zo'n 8.5 miljoen euro + 20% op de mogelijke doorverkoopsom, wil evenaren. De Argentijnen willen wel garanties op papier alvorens hier op in te gaan. De speler zelf heeft voorlopig geen akkoord met CSKA en maandag om 19u lokale tijd zou het bod van de Russen vervallen.

Verder wil Blauw-Zwart ook een nieuwe middenvelder willen aantrekken en daarvoor zou men volgens AD naar de Eredivisie lonken. Zo zou Club zijn zinnen hebben gezet op Joey Veerman (21) van Heerenveen. Er zou alvast contact zijn geweest met zijn makelaar. Aan uitgaande zijde moet men dan weer het vertrek van Krépin Diatta vrezen. Volgens Football 365 zou hij kunnen rekenen op de interesse van minstens zeven Europese ploegen.

Anderlecht moet door de beperkte middelen creatief zijn op de mercato en overweegt daarom enkele ruilconstructies. Zo meldt La Dernière Heure dat RSCA de overbodige Pieter Gerkens wil inzetten om Omar Govea van Zulte Waregem over te nemen. Essevee zou op zich wel wat voelen voor de komst van Gerkens, die in Anderlecht geen toekomst meer heeft. Maar zijn huidige salaris kan een struikelblok vormen voor de West-Vlamingen.

AA Gent zou volgens Het Laatste Nieuws nog minstens twee grote aanwinsten willen aantrekken. Om het middenveld ter versterken lijkt Niklas Dorsch overgenomen te gaan worden van Heidenheim. Daarnaast willen de Buffalo's ook een spits aantrekken met een duidelijke meerwaarde. Ook al zal het daar allicht de nodige miljoenen voor moeten neerleggen. Aan uitgaande zijde mag enkel Jonathan David voor het gewenste bedrag (30 à 35 miljoen) vertrekken, de rest van de sterkhouders blijven normaal gezien op post.

KRC Genk neemt mogelijk afscheid van Neto Borges, die maar niet kan overtuigen in de Luminus Arena. Volgens Bulgaarse media gaat Racing hem wellicht voor 300.000 euro verkopen aan CSKA Sofia. Er zou wel een terugkoopoptie opgenomen worden. Het Duitse Fussballtransfers maakt dan weer melding van de interesse voor Paul Mukairu. Op dit moment komt de twintigjarige aanvaller nog uit voor het Turkse Antalyaspor. Ook Club Brugge zou een oogje hebben op de Nigeriaanse spits.

Beerschot overweegt een voormalig smaakmaker terug te halen naar 't Kiel. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat Jan Van Den Bergh hoog op de verlanglijst staat. De 25-jarige verdediger vertrok vorige zomer van Beerschot naar AA Gent, maar door blessureleed kon hij niet doorbreken in de Ghelamco Arena. In januari werd hij dan ook verhuurd aan OHL. Nu is hij weer terug bij Gent, waar hij mag beschikken.

Met Jacky Hendry lijkt KV Oostende zijn volgende aanwinst beet te hebben. Volgens HLN wordt hij eerstdaags op het oefencomplex verwacht en kan zijn transfer dan afgerond worden. Daar blijft het echter niet bij. Ook Arthur Theate zou na een succesvolle proefperiode een contract gaan tekenen bij KVO.

BUITENLAND
Om het seizoen in de Premier League te kunnen uitdoen werd het contract van Jan Vertonghen met enkele maanden verlengd bij Tottenham Hotspur. Maar daarna vertrekt hij normaal gezien transfervrij naar een andere club. En dat zou wel eens Internazionale kunnen worden. Volgens La Gazzetta dello Sport heeft Inter besloten om tóch voor Vertonghen te gaan. De clubleiding zoekt een ervaren vervanger voor Diego Godin. De onderhandelingen zouden weer zijn opgestart. Ook Fenerbahce en Besiktas tonen interesse, maar lijken weinig kans te maken.

Ook Timothy Castagne zoekt mogelijk andere oorden op. Volgens Le 10 Sports gaat de Rode Duivel zich nu richten op de laatste wedstrijden met Atalanta. Daarna wil hij aan tafel gaan zitten met José Mourinho, Tomas Tuchel en Brendan Rodgers, want Tottenham, PSG en Leicester City willen hem graag aantrekken. Voor Castagne wordt het een belangrijke keuze een jaar voor een EK.

Chelsea blijft hengelen achter de komst van Kai Havertz, maar zal dan wel flink moeten dokken. Bayer Leverkusen wil Havertz omwille van zijn grote waarde voor het elftal niet kwijt. De Duitser heeft een transferwaarde van ongeveer tachtig miljoen euro, maar de club eist dat het geïnteresseerde Chelsea voldoet aan de afgesproken transfersom van zo'n 95 miljoen euro. Bovendien zou Havertz enkel willen verhuizen als de Blues zeker zijn van CL-voetbal.

De Amerikaans Weston McKennie zou deze zomer kunnen vertrekken bij Schalke 04. Sky Deutschland linkt de 21-jarige vooral aan een overstap naar de Premier League, met Liverpool als frontrunner. Ook Everton, Chelsea, Leicester City, Newcastle United en Wolverhampton Wanderers worden genoemd.

LEES OOK: AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Club wacht te lang met het aantrekken van versterking ...

Meest recent

Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

3
3
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

49
49
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

29
29
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

58
58
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

48
48
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

69
69
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

58
58
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

268
268
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

49
49
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

55
55
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

277
277
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

256
256
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

208
208
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

167
167
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

107
107
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

192
192
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

199
199
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

255
255
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

122
122
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

142
142
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

218
218
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

170
170
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

243
243
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

432
432

Meer sportnieuws