TRANSFERUURTJE: 'Recordbod Club Brugge, toptransfer Vertonghen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Recordbod Club Brugge, toptransfer Vertonghen'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge zou de Argentijnse spits Adolfo Gaich dan toch niet opgeven. Volgens TyC Sports heeft de landskampioen aan zijn club San Lorenzo laten weten dat het de aanbieding van CSKA Moskou, zo'n 8.5 miljoen euro + 20% op de mogelijke doorverkoopsom, wil evenaren. De Argentijnen willen wel garanties op papier alvorens hier op in te gaan. De speler zelf heeft voorlopig geen akkoord met CSKA en maandag om 19u lokale tijd zou het bod van de Russen vervallen.

Verder wil Blauw-Zwart ook een nieuwe middenvelder willen aantrekken en daarvoor zou men volgens AD naar de Eredivisie lonken. Zo zou Club zijn zinnen hebben gezet op Joey Veerman (21) van Heerenveen. Er zou alvast contact zijn geweest met zijn makelaar. Aan uitgaande zijde moet men dan weer het vertrek van Krépin Diatta vrezen. Volgens Football 365 zou hij kunnen rekenen op de interesse van minstens zeven Europese ploegen.

Anderlecht moet door de beperkte middelen creatief zijn op de mercato en overweegt daarom enkele ruilconstructies. Zo meldt La Dernière Heure dat RSCA de overbodige Pieter Gerkens wil inzetten om Omar Govea van Zulte Waregem over te nemen. Essevee zou op zich wel wat voelen voor de komst van Gerkens, die in Anderlecht geen toekomst meer heeft. Maar zijn huidige salaris kan een struikelblok vormen voor de West-Vlamingen.

AA Gent zou volgens Het Laatste Nieuws nog minstens twee grote aanwinsten willen aantrekken. Om het middenveld ter versterken lijkt Niklas Dorsch overgenomen te gaan worden van Heidenheim. Daarnaast willen de Buffalo's ook een spits aantrekken met een duidelijke meerwaarde. Ook al zal het daar allicht de nodige miljoenen voor moeten neerleggen. Aan uitgaande zijde mag enkel Jonathan David voor het gewenste bedrag (30 à 35 miljoen) vertrekken, de rest van de sterkhouders blijven normaal gezien op post.

KRC Genk neemt mogelijk afscheid van Neto Borges, die maar niet kan overtuigen in de Luminus Arena. Volgens Bulgaarse media gaat Racing hem wellicht voor 300.000 euro verkopen aan CSKA Sofia. Er zou wel een terugkoopoptie opgenomen worden. Het Duitse Fussballtransfers maakt dan weer melding van de interesse voor Paul Mukairu. Op dit moment komt de twintigjarige aanvaller nog uit voor het Turkse Antalyaspor. Ook Club Brugge zou een oogje hebben op de Nigeriaanse spits.

Beerschot overweegt een voormalig smaakmaker terug te halen naar 't Kiel. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat Jan Van Den Bergh hoog op de verlanglijst staat. De 25-jarige verdediger vertrok vorige zomer van Beerschot naar AA Gent, maar door blessureleed kon hij niet doorbreken in de Ghelamco Arena. In januari werd hij dan ook verhuurd aan OHL. Nu is hij weer terug bij Gent, waar hij mag beschikken.

Met Jacky Hendry lijkt KV Oostende zijn volgende aanwinst beet te hebben. Volgens HLN wordt hij eerstdaags op het oefencomplex verwacht en kan zijn transfer dan afgerond worden. Daar blijft het echter niet bij. Ook Arthur Theate zou na een succesvolle proefperiode een contract gaan tekenen bij KVO.

BUITENLAND
Om het seizoen in de Premier League te kunnen uitdoen werd het contract van Jan Vertonghen met enkele maanden verlengd bij Tottenham Hotspur. Maar daarna vertrekt hij normaal gezien transfervrij naar een andere club. En dat zou wel eens Internazionale kunnen worden. Volgens La Gazzetta dello Sport heeft Inter besloten om tóch voor Vertonghen te gaan. De clubleiding zoekt een ervaren vervanger voor Diego Godin. De onderhandelingen zouden weer zijn opgestart. Ook Fenerbahce en Besiktas tonen interesse, maar lijken weinig kans te maken.

Ook Timothy Castagne zoekt mogelijk andere oorden op. Volgens Le 10 Sports gaat de Rode Duivel zich nu richten op de laatste wedstrijden met Atalanta. Daarna wil hij aan tafel gaan zitten met José Mourinho, Tomas Tuchel en Brendan Rodgers, want Tottenham, PSG en Leicester City willen hem graag aantrekken. Voor Castagne wordt het een belangrijke keuze een jaar voor een EK.

Chelsea blijft hengelen achter de komst van Kai Havertz, maar zal dan wel flink moeten dokken. Bayer Leverkusen wil Havertz omwille van zijn grote waarde voor het elftal niet kwijt. De Duitser heeft een transferwaarde van ongeveer tachtig miljoen euro, maar de club eist dat het geïnteresseerde Chelsea voldoet aan de afgesproken transfersom van zo'n 95 miljoen euro. Bovendien zou Havertz enkel willen verhuizen als de Blues zeker zijn van CL-voetbal.

De Amerikaans Weston McKennie zou deze zomer kunnen vertrekken bij Schalke 04. Sky Deutschland linkt de 21-jarige vooral aan een overstap naar de Premier League, met Liverpool als frontrunner. Ook Everton, Chelsea, Leicester City, Newcastle United en Wolverhampton Wanderers worden genoemd.

LEES OOK: 'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Club wacht te lang met het aantrekken van versterking ...

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

28
28
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

9
9
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

23
23
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

124
124
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

193
193
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

152
152
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

239
239
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

72
72
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

168
168
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

164
164
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

915
915
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

79
79
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

110
110
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

331
331
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

141
141
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

468
468
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

48
48
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

197
197
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

232
232
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

268
268
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

171
171
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

207
207
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

411
411
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

701
701

Meer sportnieuws