TRANSFERUURTJE: 'Recordbod Club Brugge, toptransfer Vertonghen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Recordbod Club Brugge, toptransfer Vertonghen'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge zou de Argentijnse spits Adolfo Gaich dan toch niet opgeven. Volgens TyC Sports heeft de landskampioen aan zijn club San Lorenzo laten weten dat het de aanbieding van CSKA Moskou, zo'n 8.5 miljoen euro + 20% op de mogelijke doorverkoopsom, wil evenaren. De Argentijnen willen wel garanties op papier alvorens hier op in te gaan. De speler zelf heeft voorlopig geen akkoord met CSKA en maandag om 19u lokale tijd zou het bod van de Russen vervallen.

Verder wil Blauw-Zwart ook een nieuwe middenvelder willen aantrekken en daarvoor zou men volgens AD naar de Eredivisie lonken. Zo zou Club zijn zinnen hebben gezet op Joey Veerman (21) van Heerenveen. Er zou alvast contact zijn geweest met zijn makelaar. Aan uitgaande zijde moet men dan weer het vertrek van Krépin Diatta vrezen. Volgens Football 365 zou hij kunnen rekenen op de interesse van minstens zeven Europese ploegen.

Anderlecht moet door de beperkte middelen creatief zijn op de mercato en overweegt daarom enkele ruilconstructies. Zo meldt La Dernière Heure dat RSCA de overbodige Pieter Gerkens wil inzetten om Omar Govea van Zulte Waregem over te nemen. Essevee zou op zich wel wat voelen voor de komst van Gerkens, die in Anderlecht geen toekomst meer heeft. Maar zijn huidige salaris kan een struikelblok vormen voor de West-Vlamingen.

AA Gent zou volgens Het Laatste Nieuws nog minstens twee grote aanwinsten willen aantrekken. Om het middenveld ter versterken lijkt Niklas Dorsch overgenomen te gaan worden van Heidenheim. Daarnaast willen de Buffalo's ook een spits aantrekken met een duidelijke meerwaarde. Ook al zal het daar allicht de nodige miljoenen voor moeten neerleggen. Aan uitgaande zijde mag enkel Jonathan David voor het gewenste bedrag (30 à 35 miljoen) vertrekken, de rest van de sterkhouders blijven normaal gezien op post.

KRC Genk neemt mogelijk afscheid van Neto Borges, die maar niet kan overtuigen in de Luminus Arena. Volgens Bulgaarse media gaat Racing hem wellicht voor 300.000 euro verkopen aan CSKA Sofia. Er zou wel een terugkoopoptie opgenomen worden. Het Duitse Fussballtransfers maakt dan weer melding van de interesse voor Paul Mukairu. Op dit moment komt de twintigjarige aanvaller nog uit voor het Turkse Antalyaspor. Ook Club Brugge zou een oogje hebben op de Nigeriaanse spits.

Beerschot overweegt een voormalig smaakmaker terug te halen naar 't Kiel. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat Jan Van Den Bergh hoog op de verlanglijst staat. De 25-jarige verdediger vertrok vorige zomer van Beerschot naar AA Gent, maar door blessureleed kon hij niet doorbreken in de Ghelamco Arena. In januari werd hij dan ook verhuurd aan OHL. Nu is hij weer terug bij Gent, waar hij mag beschikken.

Met Jacky Hendry lijkt KV Oostende zijn volgende aanwinst beet te hebben. Volgens HLN wordt hij eerstdaags op het oefencomplex verwacht en kan zijn transfer dan afgerond worden. Daar blijft het echter niet bij. Ook Arthur Theate zou na een succesvolle proefperiode een contract gaan tekenen bij KVO.

BUITENLAND
Om het seizoen in de Premier League te kunnen uitdoen werd het contract van Jan Vertonghen met enkele maanden verlengd bij Tottenham Hotspur. Maar daarna vertrekt hij normaal gezien transfervrij naar een andere club. En dat zou wel eens Internazionale kunnen worden. Volgens La Gazzetta dello Sport heeft Inter besloten om tóch voor Vertonghen te gaan. De clubleiding zoekt een ervaren vervanger voor Diego Godin. De onderhandelingen zouden weer zijn opgestart. Ook Fenerbahce en Besiktas tonen interesse, maar lijken weinig kans te maken.

Ook Timothy Castagne zoekt mogelijk andere oorden op. Volgens Le 10 Sports gaat de Rode Duivel zich nu richten op de laatste wedstrijden met Atalanta. Daarna wil hij aan tafel gaan zitten met José Mourinho, Tomas Tuchel en Brendan Rodgers, want Tottenham, PSG en Leicester City willen hem graag aantrekken. Voor Castagne wordt het een belangrijke keuze een jaar voor een EK.

Chelsea blijft hengelen achter de komst van Kai Havertz, maar zal dan wel flink moeten dokken. Bayer Leverkusen wil Havertz omwille van zijn grote waarde voor het elftal niet kwijt. De Duitser heeft een transferwaarde van ongeveer tachtig miljoen euro, maar de club eist dat het geïnteresseerde Chelsea voldoet aan de afgesproken transfersom van zo'n 95 miljoen euro. Bovendien zou Havertz enkel willen verhuizen als de Blues zeker zijn van CL-voetbal.

De Amerikaans Weston McKennie zou deze zomer kunnen vertrekken bij Schalke 04. Sky Deutschland linkt de 21-jarige vooral aan een overstap naar de Premier League, met Liverpool als frontrunner. Ook Everton, Chelsea, Leicester City, Newcastle United en Wolverhampton Wanderers worden genoemd.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

Club wacht te lang met het aantrekken van versterking ...

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

43
43
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

29
29
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

51
51
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

64
64
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

95
95
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

27
27
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

75
75
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

264
264
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

113
113
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

188
188
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

50
50
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

194
194
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

90
90
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

29
29
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

88
88
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

349
349
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

235
235
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

331
331
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

305
305
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

443
443
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

374
374

Meer sportnieuws