Overbodig Anderlecht-duo grijpt nieuwe kans

door
Overbodig Anderlecht-duo grijpt nieuwe kans

RSC Anderlecht heeft de rug gerecht na de oefennederlaag tegen Charleroi. In twee wedstrijdjes van telkens een uur namen de Brusselaars zaterdag de maat van STVV, in totaal werd het 3-0. En bij momenten liet Paars-Wit een sterke indruk achter.

De wedstrijd werd opnieuw niet uitgezonden, maar RSCA voorzag dit keer wel tekstupdates en deelde daags nadien ook een samenvatting. Volgens La Dernière Heure was vooral de beginfase van Anderlecht erg goed. Zo werd STVV bij de keel gegrepen met een hoge pressing, waar de Kanaries amper een antwoord op hadden. "Het was indrukwekkend om te zien", liet een speler van de Truienaars weten aan de Waalse krant.

STVV kon dan ook amper kansen creëren en slaagde er niet in om de bal in de ploeg te houden. In het tweede uur zou de pressing wel iets minder zijn geweest. Logisch ook, want coach Frank Vercauteren experimenteerde toen op enkele posities. Bovendien kwamen ook bepaalde spelers in actie die een duidelijk gebrek aan wedstrijdritme hebben. Maar op het eerste uur kan Anderlecht zeker verder bouwen.

UPDATE 09u50

Anderlecht liet dus een goeie indruk na in zijn dubbele partij tegen Sint-Truiden. En dat deden niet enkel de zogeheten sterkhouders, maar ook spelers waar heel wat twijfel over bestaat bij Paars-Wit. Zo schrijft Het Nieuwsblad dat ook Ognjen Vranjes (die mogelijk wel een nieuwe kans krijgt) en Adrien Trebel zich lieten opmerken tegen STVV. Of dat, zeker voor laatstgenoemde, genoeg zal blijken om Kompany & co te verleiden tot een nieuwe kans straks in competitie, is echter maar de vraag.

LEES OOK: Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

Krijgen ze straks ook in competitie hun kans?

Meest recent

'Leko gaat all-in: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

30
30
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

98
98
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

142
142
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

24
24
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

188
188
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

244
244
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

80
80
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

154
154
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

118
118
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

296
296
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

71
71
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

147
147
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

187
187
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

203
203
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

95
95
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

87
87
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

237
237
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

297
297
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

168
168
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

232
232
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

191
191
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

32
32
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

259
259
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

367
367

Meer sportnieuws