Overbodig Anderlecht-duo grijpt nieuwe kans

door
Overbodig Anderlecht-duo grijpt nieuwe kans

RSC Anderlecht heeft de rug gerecht na de oefennederlaag tegen Charleroi. In twee wedstrijdjes van telkens een uur namen de Brusselaars zaterdag de maat van STVV, in totaal werd het 3-0. En bij momenten liet Paars-Wit een sterke indruk achter.

De wedstrijd werd opnieuw niet uitgezonden, maar RSCA voorzag dit keer wel tekstupdates en deelde daags nadien ook een samenvatting. Volgens La Dernière Heure was vooral de beginfase van Anderlecht erg goed. Zo werd STVV bij de keel gegrepen met een hoge pressing, waar de Kanaries amper een antwoord op hadden. "Het was indrukwekkend om te zien", liet een speler van de Truienaars weten aan de Waalse krant.

STVV kon dan ook amper kansen creëren en slaagde er niet in om de bal in de ploeg te houden. In het tweede uur zou de pressing wel iets minder zijn geweest. Logisch ook, want coach Frank Vercauteren experimenteerde toen op enkele posities. Bovendien kwamen ook bepaalde spelers in actie die een duidelijk gebrek aan wedstrijdritme hebben. Maar op het eerste uur kan Anderlecht zeker verder bouwen.

UPDATE 09u50

Anderlecht liet dus een goeie indruk na in zijn dubbele partij tegen Sint-Truiden. En dat deden niet enkel de zogeheten sterkhouders, maar ook spelers waar heel wat twijfel over bestaat bij Paars-Wit. Zo schrijft Het Nieuwsblad dat ook Ognjen Vranjes (die mogelijk wel een nieuwe kans krijgt) en Adrien Trebel zich lieten opmerken tegen STVV. Of dat, zeker voor laatstgenoemde, genoeg zal blijken om Kompany & co te verleiden tot een nieuwe kans straks in competitie, is echter maar de vraag.

LEES OOK: Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

Krijgen ze straks ook in competitie hun kans?

Meest recent

Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

22
22
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

81
81
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

38
38
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

22
22
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

13
13
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

100
100
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

206
206
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

358
358
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

163
163
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

139
139
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

141
141
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

77
77
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

63
63
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

335
335
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

55
55
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

83
83
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

56
56
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

177
177
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

57
57
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

95
95
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

47
47
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

203
203
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

258
258
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

241
241

Meer sportnieuws