'Anderlecht wil Gerkens inzetten voor smaakmaker JPL'

door
'Anderlecht wil Gerkens inzetten voor smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste zege van de oefencampagne beet en haalde het zaterdag in totaal met 3-0 van STVV in twee mini-duels van 60 minuten. Ondertussen blijft er achter de schermen aan de spelersselectie gesleuteld worden. Zo willen de Brusselaars onder meer een extra middenvelder aantrekken.


Zoals geweten zijn de middelen in het Lotto Park vrij beperkt en dus moet men creatief zijn in de aanwervingstrategie. Omdat men huurdeals zoveel mogelijk wil vermijden zijn transfervrije spelers een optie, maar ook ruilconstructies kunnen een alternatief zijn. RSCA heeft immers nog een pak spelers die het van de hand wil doen. Op deze manier zou Paars-Wit nu een smaakmaker uit de eigen competitie willen aantrekken. Zo meldt La Dernière Heure dat Anderlecht de overbodige Pieter Gerkens wil inzetten om Omar Govea van Zulte Waregem over te nemen.

De Mexicaan wisselde de voorbije seizoenen bij Antwerp en Essevee goede met mindere momenten af, maar blijft op zijn 24ste een pak potentieel hebben. Peter Verbeke, sportieve baas van RSCA, zou alvast een grote fan zijn en naar verluidt probeerde hij hem destijds ook al naar AA Gent te halen. Er zouden wel nog kapers op de kust zijn, onder meer het Mexicaanse Chivas ligt op de loer.

Zulte Waregem zou op zich wel wat voelen voor de komst van Gerkens, die in Anderlecht geen toekomst meer heeft. Maar zijn huidige salaris kan een struikelblok vormen voor de West-Vlamingen. Er zal dus nog op verschillende niveaus onderhandeld moeten worden alvorens de deal rond geraakt.

LEES OOK: Zulte Waregem slaat toe met ex-speler van Anderlecht

Wie zou de beste zaak doen?

Meest recent

Nainggolan haalt weer uit: "Zijn excuses aanvaard ik nooit"

Tegen Wales kunnen de Rode Duivels zich geen misstap veroorloven als ze de kwalificatie voor het WK ...

36
36
'DAZN komt met verbazende zet na JPL-problemen'

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over DAZN in ons land. De streamingdienst won opnieuw de ...

45
45
Messi ziet in Belgisch talent 'Future of the Game'

Jarenlang hebben Lionel Messi en Cristiano Ronaldo het mondiale voetbal gedomineerd, maar hun ...

35
35
'AC Milan bezorgt Saelemaekers zeer mooie troost'

Vrijdag was Alexis Saelemaekers één van de verrassingen in de basiself van de Rode ...

32
32
Pijnlijke avond Grieken, Kroatië worstelt met voetbaldwerg

Zondagavond stonden er nog de nodige kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026 op het programma. ...

34
34
Wilmots trekt harde conclusie: "Daar horen Duivels nu thuis"

De Rode Duivels moeten maandag vol aan de bak tegen Wales als ze niet nog willen bibberen om het WK ...

86
86
Defour geeft hint over terugkeer als trainer

De voorbije jaren stonden toch enkele veelbelovende Belgische trainers. Sébastien Pocognoli ...

50
50
'Verrassend gerucht: alsnog toptransfer Stroeykens'

Anderlecht heeft er een zeer woelige transferzomer opzitten. Ook in de wintermercato lijkt er nog ...

214
214
'Nieuwe klap Union: Pocognoli neemt twéé sleutelpionnen mee'

Het ging Union dit seizoen tot dusver voor de wind, want na tien speeldagen staat het aan de leiding ...

319
319
Garcia steekt zich niet weg: "Zit niet in ons DNA"

Morgen is het D-day voor de Rode Duivels. Ze moeten winnen van Wales, dan kan het WK België ...

36
36
Courtois ziet 'ongeziene weelde' bij Duivels: "Is mooi"

Thibaut Courtois start morgen uiteraard onder de lat bij de Rode Duivels. De doelman van Real Madrid ...

100
100
Garcia sneert naar media: "Mocht hem niet selecteren"

Rudi Garcia kreeg de volle laag na het 0-0-gelijkspel tegen Noord-Macedonië. De Belgen kregen ...

181
181
Nederland kan WK ruiken, sensatie in Faeröer

Vanavond stonden er al een aantal kwalificatiematchen voor het WK 2026 op het programma. Zo kwamen ...

123
123
Courtois voert de druk op: "Makkelijke matchen zijn voorbij"

Thibaut Courtois mocht vandaag de pers toespreken. Zo had hij al meer werk dan in zijn afgelopen ...

24
24
STVV pakt uit met historisch nieuws

STVV is een van de beter geleide clubs in de Jupiler Pro League. Financieel hebben ze er hun zaakjes ...

73
73
Wissels bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

De Rode Duivels vertoeven momenteel in Cardiff, waar ze maandagavond het belangrijke ...

208
208
Gigantische optater Union: Bayat torpedeert trainersplan

Union SG is druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer nu Sébastien Pocognoli is gevallen voor ...

201
201
Internationaal debuut Stankovic eindigt in pijnlijk ontslag

Aleksandar Stankovic zag zijn sterke start bij Club Brugge deze week beloond worden met zijn eerste ...

365
365
Kompany volgende bondscoach? Bellamy doet boekje open

De Rode Duivels staan maandagavond voor een cruciaal WK-kwalificatieduel op het veld van Wales. Bij ...

227
227
Vanheusden emotioneel na blessurehel: "Papa's grootste fan"

Voor Zinho Vanheusden is zijn leven voorlopig een onwaarschijnlijke emotionele rollercoaster ...

111
111
Bizarre keuze Garcia: "Is hij mee als hulptrainer?"

Rudi Garcia heeft niet zijn beste dagen als Belgisch bondscoach achter de rug. Tijdens het duel ...

183
183
Anderlecht, Gent, Union, ... ? 'Dit is de grootste rivaal van Club'

Club Brugge is veruit de meest succesvolle club van het voorbij decennium in het Belgische voetbal. ...

708
708
Spectaculaire terugkeer: Zidane zet zinnen op droomjob

Zinedine Zidane was bijzonder succesvol als hoofdcoach van Real Madrid. Sinds zijn vertrek bij de ...

94
94
'Club en Union knokken: nieuwe aanvaller in vizier'

Club Brugge en Union SG zijn de voorbije seizoenen uitgegroeid tot grote rivalen op sportief ...

514
514
Fred Vanderbiest pakt stevig uit: "Eén keer in vijf jaar!"

Fred Vanderbiest is uitstekend begonnen aan zijn 'T1-loopbaan' bij KV Mechelen. Malinwa kampeert al ...

122
122

Meer sportnieuws