TU: 'Club moet portefeuille bovenhalen, Coutinho sleutel voor Barça'

door
TU: 'Club moet portefeuille bovenhalen, Coutinho sleutel voor Barça'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het medium Football Ghana bevestigt dat Club Brugge het dossier van Nana Ampomah weer op tafel heeft gelegd. Maar er zal wel een aardig bedrag betaald moeten worden. Door de degradatie uit de Bundesliga moet Fortuna Düsseldorf weliswaar verschillende spelers verkopen, maar korting zal Blauw-Zwart zeker niet krijgen. De club zou zoveel mogelijk van het oorspronkelijke transferbedrag van 4 miljoen euro willen recupereren. Bovendien zou er concurrentie heersen van het Turkse Besiktas.

Afgelopen week geraakte bekend dat de het Nederlandse talent Crysencio Summerville op de verlanglijst van RSC Anderlecht staat. Toch dreigen de Brusselaars naast het net te vissen. Volgens Vital Football zou Feyenoord immers van plan zijn om zijn contract te verlengen. De bedoeling is dat hij volgend seizoen doorstroomt naar de eerste ploeg bij de Rotterdammers, waardoor een transfer niet langer aan de orde lijkt.

Braziliaanse media weten dat de negentienjarige centrale verdediger Jackson Porozo zijn aflopende contract bij Santos, waar hij deel uitmaakt van de U20, niet gaat openbreken. Getafe kreeg de speler aangeboden, maar er zou ondertussen al een Belgisch aanbod op tafel liggen. Het is niet bekend over welke club het gaat.

KV Oostende zoekt nog naar een pak versterking, maar twee spelers zullen komend seizoen alvast niet voor de club uitkomen. De afgelopen dagen mochten Riffi Mandanda en Visa Shala hun talent laten zien aan de hand van een proefperiode, maar zij konden de technische staf niet overtuigen. Volgens Het Laatste Nieuws werden beiden ondertussen doorgestuurd.

BUITENLAND
FC Barcelona zou een persoonlijk akkoord hebben met Lautaro Martinez, maar moet wel nog een overeenkomst vinden met Internazionale. Volgens Corriere della Sera zouden de Italianen nog steeds 90 miljoen euro verlangen en dat bedrag is vooralsnog te hoog voor Barça. Bij The Daily Mail stelt men dan ook dat de sleutel in handen van Philippe Coutinho ligt. Ofwel wordt hij opgenomen in de deal om de prijs te drukken. Ofwel wordt hij verkocht en kan men die inkomsten gebruiken om de komst van Lautaro te bekostigen.

Het is nog niet precies duidelijk waar de toekomst van Thiago Alcantara ligt. De Spaanse middenvelder heeft nog één jaar contract bij Bayern München en zal deze zomer een belangrijke knoop moeten doorhakken. Een aantal Europese grootmachten houden zijn situatie in Beieren dan ook goed in gaten. Volgens BILD hebben Liverpool, Manchester City en Juventus de 29-jarige spelmaker op de korrel.

Edinson Cavani en Thomas Meunier zijn al vertrokken bij Paris Saint-Germain en eind augustus geeft Thiago Silva er de brui aan in het Parc des Princes. Presnel Kimpembe blijft echter langer aan de Parijzenaars verbonden. Dat maakte de grootmacht zaterdagavond bekend via de officiële kanalen. Het contract van de centrumverdediger wordt opengebroken en verlengd tot medio 2024.

Zowel Chelsea als Internazionale haalden al flink uit tijdens de zomermercato maar de aankoopwoede van beide clubs is duidelijk nog niet gestild. Volgens Le10 Sports azen de ploegen op Saïd Benrahma van Championship-club Brentford. Op dit moment ligt Chelsea in pole positie want The Blues zouden reeds de onderhandelingen hebben aangevat met Brentford.

LEES OOK: 'Club en Anderlecht vechten transferstrijd uit in Bundesliga'

Club moet dringend een tandje bij steken op de mercato ...

Meest recent

'Club en Anderlecht vechten transferstrijd uit in Bundesliga'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

2
2
Overmars voelt de druk: Antwerp gaat all-in

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

16
16
KRC Genk maakt indruk: dromen zoals negen jaar geleden?

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

22
22
‘Anderlecht stuurt Mourinho wandelen tot na het WK 2026’

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

38
38
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

316
316
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

55
55
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

33
33
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

105
105
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

376
376
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

191
191
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

444
444
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

166
166
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

215
215
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

37
37
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

52
52
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

650
650
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

792
792
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

135
135
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

310
310
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

388
388
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

466
466
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

413
413
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

406
406
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

634
634
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

414
414

Meer sportnieuws