'Antwerp aast op onvoorspelbare spits met scorend vermogen'

1843
'Antwerp aast op onvoorspelbare spits met scorend vermogen'

Royal Antwerp FC versterkte zich al gevoelig met het oog op het komende voetbalseizoen. Jean Butez, Frank Boya en Birger Verstraete bezorgde The Great Old reeds een kwalitatieve injectie, maar daarmee is de Antwerpse honger nog niet gestild. Volgens buitenlandse media is Godsway Donyoh nadrukkelijk in beeld op de Bosuil, waar hij een back-up moet worden voor aanvalsleider Dieumerci Mbokani. En in deze rol kan Donyoh een meerwaarde betekenen voor coach Ivan Leko.

SCOREN EN LATEN SCOREN 

Godsway Donyoh is een product van de gerenommeerde Ghanese jeugdopleiding Right to Dream, waar ook Gideon Mensah (ex-Zulte Waregem) de basis legde voor zijn voetbalcarrière. Donyoh ging daarna aan de slag bij het grote Manchester City maar in het Etihad Stadium kwam hij geen enkele minuut in actie. Na uitleenbeurten aan Djurgarden en Falkenberg koos Donyoh voor een permanent verblijf bij de Deense talentenfabriek van Nordsjaelland. Vorig seizoen (2018-2019) zette hij zichzelf op de voetbalkaart na een veelbelovende jaargang.



Toen kon Donyoh 10 doelpunten scoren in 28 competitiewedstrijden, en haalde hij de top tien bij de meest regelmatige scorende spitsen van de Deense Superligaen. Dat scorend vermogen koppelde Donyoh ook aan een bepaalde onbaatzuchtigheid voor doel, want de Ghanese centrumspits kon ook 3 assists voorleggen. En ook in dat onderdeel waren er maar vijf centrumspitsen van nog grotere waarde dan Donyoh. Dat uitstekende seizoen kon hij dit jaar evenwel niet bevestigen, want onder de nieuwe Nordsjaelland-coach Flemming Pedersen werd Donyoh slechts sporadisch ingezet.

DE IDEALE BACK-UP VOOR DIEU 

In de heenronde van het huidige seizoen stelde coach Pedersen de centrale aanvaller amper twee keer op in de basis, en dat telkens als linker flankaanvaller. Donyoh werd dan maar uitgeleend aan  Dynamo Dresden uit de 2. Bundesliga, maar ook dat werd geen groot succes. Een blessure gooide roet in het eten en bovendien leek het degradatievoetbal van Dresden niet op het lijf geschreven van de kwieke Ghanees. Bij Nordsjaelland werd een dominante speelwijze gehanteerd en daar kwamen de kwaliteiten van Donsah beter tot uiting. Ook bij Antwerp zal komend seizoen op dergelijke manier gevoetbald worden, of dat wordt althans de bedoeling, en dat spreekt alvast in zijn voordeel.



Donyoh kan daarom een goede aanvulling betekenen bij Antwerp FC, want Zinho Gano keerde na zijn uitleenbeurt terug naar KRC Genk, en dus moét er zeker nog een extra spits worden aangetrokken. Qua volume en métier zal Donyoh niet meteen een basisplaats kunnen opeisen op de Bosuil, maar dat hoeft ook niet als daar nog ene Dieumerci Mbokani rondloopt. Bij een eventuele afwezigheid van de Congolees kan Donyoh wel weer een verfrissing zijn in het aanvallende compartiment. De 25-jarige kan ongetwijfeld potten breken door zijn onvoorspelbaarheid, scorend vermogen en onbaatzuchtigheid voor het doel. 

VERSTERKING AAN SPOTPRIJS 

Na een mislukt seizoen bij Nordsjaelland en Dynamo Dresden wil Godsway Donyoh maar wat graag zijn kwaliteiten bevestigen op het hoogste niveau. Bij Antwerp is er een vacature als back-up voor Dieumerci Mbokani en dat profiel kan Donyoh probleemloos invullen. Bovendien lijkt de Ghanees geen al te dure vogel zijn want zijn marktwaarde wordt op amper 650 duizend euro geschat door het gespecialiseerde Transfermarkt.de. Naar verluidt zou Nordsjaelland ook vrede nemen met een kortingsprijs van 500 duizend euro. Al bij al geen grote investering voor een kapitaalkrachtig Antwerp FC, dat bovendien nood heeft aan minimum één extra centrale aanvaller. 

Moet Antwerp hem halen?

Meest recent

Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

0
0
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

19
19
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

8
8
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

18
18
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

33
33
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

36
36
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

42
42
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

78
78
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

202
202
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

53
53
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

130
130
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

104
104
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

372
372
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

151
151
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

219
219
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

105
105
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

404
404
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

159
159
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

331
331
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

234
234
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

190
190
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

161
161
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

135
135
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

230
230
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

314
314

Meer sportnieuws