'Antwerp aast op onvoorspelbare spits met scorend vermogen'

1843 stemmen
'Antwerp aast op onvoorspelbare spits met scorend vermogen'

Royal Antwerp FC versterkte zich al gevoelig met het oog op het komende voetbalseizoen. Jean Butez, Frank Boya en Birger Verstraete bezorgde The Great Old reeds een kwalitatieve injectie, maar daarmee is de Antwerpse honger nog niet gestild. Volgens buitenlandse media is Godsway Donyoh nadrukkelijk in beeld op de Bosuil, waar hij een back-up moet worden voor aanvalsleider Dieumerci Mbokani. En in deze rol kan Donyoh een meerwaarde betekenen voor coach Ivan Leko.

SCOREN EN LATEN SCOREN 

Godsway Donyoh is een product van de gerenommeerde Ghanese jeugdopleiding Right to Dream, waar ook Gideon Mensah (ex-Zulte Waregem) de basis legde voor zijn voetbalcarrière. Donyoh ging daarna aan de slag bij het grote Manchester City maar in het Etihad Stadium kwam hij geen enkele minuut in actie. Na uitleenbeurten aan Djurgarden en Falkenberg koos Donyoh voor een permanent verblijf bij de Deense talentenfabriek van Nordsjaelland. Vorig seizoen (2018-2019) zette hij zichzelf op de voetbalkaart na een veelbelovende jaargang.



Toen kon Donyoh 10 doelpunten scoren in 28 competitiewedstrijden, en haalde hij de top tien bij de meest regelmatige scorende spitsen van de Deense Superligaen. Dat scorend vermogen koppelde Donyoh ook aan een bepaalde onbaatzuchtigheid voor doel, want de Ghanese centrumspits kon ook 3 assists voorleggen. En ook in dat onderdeel waren er maar vijf centrumspitsen van nog grotere waarde dan Donyoh. Dat uitstekende seizoen kon hij dit jaar evenwel niet bevestigen, want onder de nieuwe Nordsjaelland-coach Flemming Pedersen werd Donyoh slechts sporadisch ingezet.

DE IDEALE BACK-UP VOOR DIEU 

In de heenronde van het huidige seizoen stelde coach Pedersen de centrale aanvaller amper twee keer op in de basis, en dat telkens als linker flankaanvaller. Donyoh werd dan maar uitgeleend aan  Dynamo Dresden uit de 2. Bundesliga, maar ook dat werd geen groot succes. Een blessure gooide roet in het eten en bovendien leek het degradatievoetbal van Dresden niet op het lijf geschreven van de kwieke Ghanees. Bij Nordsjaelland werd een dominante speelwijze gehanteerd en daar kwamen de kwaliteiten van Donsah beter tot uiting. Ook bij Antwerp zal komend seizoen op dergelijke manier gevoetbald worden, of dat wordt althans de bedoeling, en dat spreekt alvast in zijn voordeel.



Donyoh kan daarom een goede aanvulling betekenen bij Antwerp FC, want Zinho Gano keerde na zijn uitleenbeurt terug naar KRC Genk, en dus moét er zeker nog een extra spits worden aangetrokken. Qua volume en métier zal Donyoh niet meteen een basisplaats kunnen opeisen op de Bosuil, maar dat hoeft ook niet als daar nog ene Dieumerci Mbokani rondloopt. Bij een eventuele afwezigheid van de Congolees kan Donyoh wel weer een verfrissing zijn in het aanvallende compartiment. De 25-jarige kan ongetwijfeld potten breken door zijn onvoorspelbaarheid, scorend vermogen en onbaatzuchtigheid voor het doel. 

VERSTERKING AAN SPOTPRIJS 

Na een mislukt seizoen bij Nordsjaelland en Dynamo Dresden wil Godsway Donyoh maar wat graag zijn kwaliteiten bevestigen op het hoogste niveau. Bij Antwerp is er een vacature als back-up voor Dieumerci Mbokani en dat profiel kan Donyoh probleemloos invullen. Bovendien lijkt de Ghanees geen al te dure vogel zijn want zijn marktwaarde wordt op amper 650 duizend euro geschat door het gespecialiseerde Transfermarkt.de. Naar verluidt zou Nordsjaelland ook vrede nemen met een kortingsprijs van 500 duizend euro. Al bij al geen grote investering voor een kapitaalkrachtig Antwerp FC, dat bovendien nood heeft aan minimum één extra centrale aanvaller. 

LEES OOK: Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Moet Antwerp hem halen?

Meest recent

Nieuwe wending bij Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

16
16
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

97
97
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

60
60
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

214
214
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

217
217
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

84
84
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

54
54
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

291
291
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

327
327
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

223
223
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

171
171
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

341
341
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

274
274
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

85
85
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

294
294
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

303
303
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

520
520
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

376
376
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

285
285
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

501
501
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

160
160
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

65
65
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

309
309
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

289
289
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

653
653

Meer sportnieuws