Atalanta boos over penalty's: "Moeten we onze handen afhakken?"

door
Atalanta boos over penalty's:

Atalanta Bergamo speelde gisteren een goede partij tegen Juventus, maar kreeg twee strafschoppen tegen wegens hands en daarom werd het uiteindelijk 2-2. Trainer Gian Piero Gasperini is behoorlijk boos op de arbitrage.

In gesprek met DAZN zegt hij namelijk op cynische toon: "Dit zijn de regels. Nou goed, dit zijn de regels die hoe dan ook boven alle regels in Italië staan. Wat zouden we anders moeten doen? Onze armen eraf snijden? Je kan hooguit je armen voor je lichaam doen."

In de 55e minuut van de wedstrijd kwam de bal tegen de elleboog van Marten de Roon en in de slotfase was Luis Muriel de pineut, Gonzalo Higuaín schoot de bal tegen zijn hand... "Het is natuurlijk niet de eerste keer dat een strafschop voor een dergelijke situatie wordt gegeven. Dat is dit seizoen al veel teams overkomen. Maar het is van de gekke. De interpretatie van hands in Italië verschilt ten opzichte van andere landen. Daar worden zulke strafschoppen niet gegeven."

Gasperini is trots op zijn spelers: "Het was een geweldige prestatie tegen de koploper van de Serie A. Ik had de jongens van tevoren verteld dat ze dit moesten beschouwen als een wedstrijd in de Champions League. Dit soort teams (Paris Saint-Germain, red.) gaan we in augustus treffen. We hebben alles op de manier gedaan zoals we het voor ogen hadden. Nogmaals, ik ben zeer blij met de prestatie en zeer teleurgesteld dat we hier niet hebben gewonnen. Tot de laatste minuut stonden we voor en hadden we alles gedaan om hier een overwinning te verdienen. Kwalificatie voor de Champions League was opnieuw onze ultieme doelstelling."

Hij sluit af: "De tweede of derde plaats is uiteindelijk alleen een kwestie van prestige, maar de doelstelling blijft hetzelfde. We zijn het seizoen sterk gestart en daarna koste de Champions League ons natuurlijk energie. De echte punten lieten we in de duels met Lazio, Juventus en Inter liggen, maar de landstitel is en was nooit ons doel."

LEES OOK: 'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Eens met hem?

Meest recent

Nieuw Italiaans drama zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

32
32
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

110
110
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

59
59
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

57
57
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

100
100
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

145
145
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

73
73
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

73
73
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

76
76
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

522
522
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

28
28
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

63
63
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

180
180
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

196
196
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

63
63
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

77
77
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

251
251
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

207
207
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

71
71
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

307
307
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

497
497
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

209
209
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

176
176
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

601
601
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

119
119

Meer sportnieuws