Atalanta boos over penalty's: "Moeten we onze handen afhakken?"

door
Atalanta boos over penalty's:

Atalanta Bergamo speelde gisteren een goede partij tegen Juventus, maar kreeg twee strafschoppen tegen wegens hands en daarom werd het uiteindelijk 2-2. Trainer Gian Piero Gasperini is behoorlijk boos op de arbitrage.

In gesprek met DAZN zegt hij namelijk op cynische toon: "Dit zijn de regels. Nou goed, dit zijn de regels die hoe dan ook boven alle regels in Italië staan. Wat zouden we anders moeten doen? Onze armen eraf snijden? Je kan hooguit je armen voor je lichaam doen."

In de 55e minuut van de wedstrijd kwam de bal tegen de elleboog van Marten de Roon en in de slotfase was Luis Muriel de pineut, Gonzalo Higuaín schoot de bal tegen zijn hand... "Het is natuurlijk niet de eerste keer dat een strafschop voor een dergelijke situatie wordt gegeven. Dat is dit seizoen al veel teams overkomen. Maar het is van de gekke. De interpretatie van hands in Italië verschilt ten opzichte van andere landen. Daar worden zulke strafschoppen niet gegeven."

Gasperini is trots op zijn spelers: "Het was een geweldige prestatie tegen de koploper van de Serie A. Ik had de jongens van tevoren verteld dat ze dit moesten beschouwen als een wedstrijd in de Champions League. Dit soort teams (Paris Saint-Germain, red.) gaan we in augustus treffen. We hebben alles op de manier gedaan zoals we het voor ogen hadden. Nogmaals, ik ben zeer blij met de prestatie en zeer teleurgesteld dat we hier niet hebben gewonnen. Tot de laatste minuut stonden we voor en hadden we alles gedaan om hier een overwinning te verdienen. Kwalificatie voor de Champions League was opnieuw onze ultieme doelstelling."

Hij sluit af: "De tweede of derde plaats is uiteindelijk alleen een kwestie van prestige, maar de doelstelling blijft hetzelfde. We zijn het seizoen sterk gestart en daarna koste de Champions League ons natuurlijk energie. De echte punten lieten we in de duels met Lazio, Juventus en Inter liggen, maar de landstitel is en was nooit ons doel."

LEES OOK: Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

Eens met hem?

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

22
22
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

19
19
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

35
35
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

175
175
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

79
79
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

113
113
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

194
194
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

122
122
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

82
82
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

96
96
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

273
273
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

904
904
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

98
98
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

80
80
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

91
91
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

349
349
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

485
485
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

398
398
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

728
728
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

212
212
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

270
270
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

544
544
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

376
376
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

289
289

Meer sportnieuws