Atalanta boos over penalty's: "Moeten we onze handen afhakken?"

183 stemmen
Atalanta boos over penalty's:

Atalanta Bergamo speelde gisteren een goede partij tegen Juventus, maar kreeg twee strafschoppen tegen wegens hands en daarom werd het uiteindelijk 2-2. Trainer Gian Piero Gasperini is behoorlijk boos op de arbitrage.

In gesprek met DAZN zegt hij namelijk op cynische toon: "Dit zijn de regels. Nou goed, dit zijn de regels die hoe dan ook boven alle regels in Italië staan. Wat zouden we anders moeten doen? Onze armen eraf snijden? Je kan hooguit je armen voor je lichaam doen."

In de 55e minuut van de wedstrijd kwam de bal tegen de elleboog van Marten de Roon en in de slotfase was Luis Muriel de pineut, Gonzalo Higuaín schoot de bal tegen zijn hand... "Het is natuurlijk niet de eerste keer dat een strafschop voor een dergelijke situatie wordt gegeven. Dat is dit seizoen al veel teams overkomen. Maar het is van de gekke. De interpretatie van hands in Italië verschilt ten opzichte van andere landen. Daar worden zulke strafschoppen niet gegeven."

Gasperini is trots op zijn spelers: "Het was een geweldige prestatie tegen de koploper van de Serie A. Ik had de jongens van tevoren verteld dat ze dit moesten beschouwen als een wedstrijd in de Champions League. Dit soort teams (Paris Saint-Germain, red.) gaan we in augustus treffen. We hebben alles op de manier gedaan zoals we het voor ogen hadden. Nogmaals, ik ben zeer blij met de prestatie en zeer teleurgesteld dat we hier niet hebben gewonnen. Tot de laatste minuut stonden we voor en hadden we alles gedaan om hier een overwinning te verdienen. Kwalificatie voor de Champions League was opnieuw onze ultieme doelstelling."

Hij sluit af: "De tweede of derde plaats is uiteindelijk alleen een kwestie van prestige, maar de doelstelling blijft hetzelfde. We zijn het seizoen sterk gestart en daarna koste de Champions League ons natuurlijk energie. De echte punten lieten we in de duels met Lazio, Juventus en Inter liggen, maar de landstitel is en was nooit ons doel."

LEES OOK: 'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Eens met hem?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

16
16
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

49
49
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

34
34
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

152
152
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

97
97
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

184
184
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

98
98
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

129
129
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

104
104
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

784
784
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1066
1066
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

74
74
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

531
531
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

166
166
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

634
634
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

164
164
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

154
154
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

357
357
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

214
214
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

223
223
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

257
257
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

796
796
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

518
518

Meer sportnieuws