Barça houdt titelstrijd levend na nieuwe mijlpaal Messi

door
Barça houdt titelstrijd levend na nieuwe mijlpaal Messi

In Spanje blijft de titelstrijd dan toch nog een beetje spannend. FC Barcelona wist zaterdagavond immers terug te naderen tot op één punt van leider Real Madrid, dat weliswaar nog een wedstrijd tegoed heeft. De Catalanen wonnen met 0-1 op het veld van Real Valladolid na een nieuwe mijlpaal voor Lionel Messi, Antoine Griezmann werd dan weer de anti-held van de avond.


Valladolid liet de Catalanen voetballen en dat leidde tot veel balbezit voor de uitploeg, maar weinig kansen. Toen Barça eenmaal een mogelijkheid kreeg was echter gelijk raak ook: Lionel Messi verzorgde het voorbereidende werk en Arturo Vidal knalde zijn werkgever naar een 0-1 voorsprong.

Voor Messi was het zijn 20ste assist van het seizoen, dat was niemand in La Liga gelukt sinds Xavi in 2009. Bovendien zit hij aan al minstens 20 goals én 20 assists. Dat was nog maar één speler deze eeuw gelukt in de Europese topcompetities: Thierry Henry in 2003 bij Arsenal.

Hoe straf de cijfers van Messi waren, des te teleurstellend was de prestatie van Griezmann. Vlak na de 0-1 kreeg hij een uitgelezen kans om de voorsprong te verdubbelen, maar de wereldkampioen miste onbegrijpelijk voor een leeg doel. Om het nog pijnlijker te maken werd Griezmann tijdens de rust ook nog eens gewisseld voor Luis Suarez.

Het spel van Barça werd er echter niet beter op: de grootmacht liet maar heel weinig zien in de tweede helft, waardoor het spannend bleef. Valladolid bleek echter niet bij machte om de gelijkmaker nog te maken en zo blijft de titelstrijd dus nog eventjes in leven.

LEES OOK: 'Barça slaat toe: spectaculaire comeback helemaal rond'

Gelooft u dat Barça nog kampioen kan worden?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

22
22
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

99
99
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

148
148
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

32
32
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

182
182
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

98
98
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

101
101
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

76
76
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

184
184
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

77
77
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

136
136
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1198
1198
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

65
65
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

77
77
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

525
525
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

240
240
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

139
139
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1061
1061
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

399
399
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

894
894

Meer sportnieuws