Barça houdt titelstrijd levend na nieuwe mijlpaal Messi

door
Barça houdt titelstrijd levend na nieuwe mijlpaal Messi

In Spanje blijft de titelstrijd dan toch nog een beetje spannend. FC Barcelona wist zaterdagavond immers terug te naderen tot op één punt van leider Real Madrid, dat weliswaar nog een wedstrijd tegoed heeft. De Catalanen wonnen met 0-1 op het veld van Real Valladolid na een nieuwe mijlpaal voor Lionel Messi, Antoine Griezmann werd dan weer de anti-held van de avond.


Valladolid liet de Catalanen voetballen en dat leidde tot veel balbezit voor de uitploeg, maar weinig kansen. Toen Barça eenmaal een mogelijkheid kreeg was echter gelijk raak ook: Lionel Messi verzorgde het voorbereidende werk en Arturo Vidal knalde zijn werkgever naar een 0-1 voorsprong.

Voor Messi was het zijn 20ste assist van het seizoen, dat was niemand in La Liga gelukt sinds Xavi in 2009. Bovendien zit hij aan al minstens 20 goals én 20 assists. Dat was nog maar één speler deze eeuw gelukt in de Europese topcompetities: Thierry Henry in 2003 bij Arsenal.

Hoe straf de cijfers van Messi waren, des te teleurstellend was de prestatie van Griezmann. Vlak na de 0-1 kreeg hij een uitgelezen kans om de voorsprong te verdubbelen, maar de wereldkampioen miste onbegrijpelijk voor een leeg doel. Om het nog pijnlijker te maken werd Griezmann tijdens de rust ook nog eens gewisseld voor Luis Suarez.

Het spel van Barça werd er echter niet beter op: de grootmacht liet maar heel weinig zien in de tweede helft, waardoor het spannend bleef. Valladolid bleek echter niet bij machte om de gelijkmaker nog te maken en zo blijft de titelstrijd dus nog eventjes in leven.

LEES OOK: 'Rashford geeft groen licht voor ophefmakende transfer'

🔥 Populair bij onze lezers

Nieuwe wending: Jashari beslist over Club Brugge-terugkeer
Nieuwe wending: Jashari beslist over Club Brugge-terugkeer

Gelooft u dat Barça nog kampioen kan worden?

Meest recent

Romano meldt volgende transfer voor Jonge Duivel

De transfermolen begint in de grote competities alsmaar meer op gang te komen en dat betekent dat er ...

3
3
'Union jubelt: oplossing voor uitzichtloze situatie'

Binnen minder dan een week gaat het seizoen van landskampioen Union al officieel van start, maar er ...

24
24
'Club Brugge verrast compleet met vergeten international'

Club Brugge lijkt dicht bij zijn derde aanwinst van de zomer te staan. Het had nog dringend nood aan ...

424
424
'Ronaldo flirt met shocktransfer naar Italië’

Cristiano Ronaldo blijft ook op zijn 40ste van onschatbare waarde voor zowel Al-Nassr als de ...

205
205
'Rode Duivel maakt Bundesliga gek met toptransfer'

De voorbije jaren drukten alsmaar meer Belgen hun stempel in de Bundesliga. Vincent Kompany loodste ...

99
99
'Transfer Meijer klapt: Feyenoord pikt andere Belg op'

Feyenoord moest vorig seizoen vrede nemen met een derde plaats in de Eredivisie, waardoor het nog ...

89
89
'Na Forbs volgt nóg een topaanwinst bij Club Brugge'

In aanloop naar de supercup van komende zondag, blijft Club Brugge zich roeren op de ...

832
832
Dolberg én Simic weg? Anderlecht maakt statement

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een vruchtbare transferperiode aan inkomende zijde. Maar het ...

434
434
'Emi Martinez laat bommetje vallen in Premier League'

De zomermercato van 2025 leverde al enkele spectaculaire toptransfers op, maar de meeste doelmannen ...

107
107
‘Vandenhaute woest: Club 'steelt' droomtransfer’

Wouter Vandenhaute had grootse plannen en gooide vorig seizoen stevig geld tegen de transfer van een ...

1328
1328
Poolse wals bij Dender: derde zomeraanwinst binnen

Binnen minder dan twee weken trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer van start. ...

133
133
'Renard doet schokkende onthulling bij Anderlecht'

Olivier Renard is bezig aan zijn eerste tussenseizoen als sportief directeur bij RSC Anderlecht en ...

437
437
'Kompany zet Bayern in lichterlaaie: 100 miljoen klaar'

De spelers van Bayern München genieten momenteel van een welverdiende vakantie na een lang en ...

155
155
'Club Brugge keert kar: nieuwe twist in Jashari-soap'

Dé soap van de transferzomer is in ons land ongetwijfeld de flirt van Ardon Jashari met AC ...

1230
1230
'Witte rook: AA Gent heeft tweede zomeraanwinst te pakken'

Ivan Leko en de fans moesten even op hun honger blijven zitten, maar nu lijkt AA Gent eindelijk weer ...

325
325
Ine Beyen duikt op met bekende oud-voetballer

Het leven van onze BV's staat hier vaak in de schijnwerpers, in Nederland is dat nog een tikkeltje ...

837
837
'Anderlecht vindt oplossing voor overbodige miscast'

Vooral centraal achterin kan Besnik Hasi gerust nog wat vers bloed gebruiken, maar RSC Anderlecht ...

320
320
'Overmars droomt van hereniging met oude Ajax-ster'

De voorbije weken viel er weinig transfernieuws te rapen op de Bosuil, maar dat blijkt louter stilte ...

298
298
'AA Gent richt pijlen op oude bekende: Cercle op de loer'

AA Gent haalde met Wilfred Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar nu ...

423
423
'Done deal: Club Brugge heeft nieuwe flankaanvaller beet'

In de onderhandelingen met Inter omtrent Aleksander Stankovic zit er momenteel weinig schot in de ...

1050
1050
'Renard vangt bot: toptarget stuurt Anderlecht wandelen'

Om de brede kern uit te dunnen, en liefst nog wat centen in het laatje te brengen, maakt RSC ...

523
523
'Kink in de kabel: Club Brugge loopt blauwtje in Milaan'

Tot nader order blijft Ardon Jashari gewoon op post bij Club Brugge, waar de Speler van het Jaar ...

1073
1073
‘Toptransfer gaat aan neus van RSCA & Club voorbij’

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn grote rivalen van elkaar, maar soms kijken ze elkaar ook in de ...

178
178
Cercle Brugge wankelt nú al na nieuwe uppercut

Cercle Brugge was afgelopen seizoen plots degradatiekandidaat na het schitterende seizoen daarvoor. ...

233
233
‘Plots kapingen Bakayoko: exacte transfersom onthuld’

Johan Bakayoko is op weg naar uitgang bij PSV. Ondanks een minder seizoen in Nederland staat de ...

85
85

Meer sportnieuws