'Anderlecht scout potentiële publiekslieveling met trukendoos'

door
'Anderlecht scout potentiële publiekslieveling met trukendoos'

Met een nieuwe huurtransfer van Derrick Luckassen hoopt RSC Anderlecht binnenkort een derde zomerversterking vast te leggen. Maar daarmee is de koophonger echter niet gestild bij Sporting. Volgens de Poolse journalist Marek Wawrzynowski stuurde Anderlecht vorige week een scout naar de wedstrijd tussen Lech Poznan en Legia Warschau om Kamil Jozwiak aan het werk te zien. En de 22-jarige heeft alvast veelbelovende kwaliteiten te bieden.

CONFORM DE ANDERLECHT-HUISSTIJL

Op Neerpede werd een verlanglijstje genoteerd waarbij vijf specifieke profielen werden geschetst. Volgens La Capitale wil RSCA er graag nog twee centrale verdedigers bij, samen met een linksback, een extra middenvelder en een linker flankaanvaller. Dat laatste profiel is Kamil Jozwiak op het lijf geschreven en dat geldt ook voor zijn attractieve speelstijl. De kleine Poolse international is een erg energieke winger die alomtegenwoordig is in zowat elke wedstrijd.



De (vernieuwde) scouting van Anderlecht leverde wederom uitstekend werk af want Jozwiak blijkt een echte topper te zijn in de Poolse Ekstraklasa. Bij Lech Poznan verbeterden zijn statistieken op jaarlijkse basis: momenteel pakt hij uit met zeven doelpunten en vier assists in de competitie. Maar bovenal springt Jozwiak in het oog door verschillende andere meerwaardes die hij zijn team aanlevert. Zijn kwaliteiten liggen vooral op het offensieve vlak en hij bezit alle capaciteiten om op het handen te worden gedragen door het immer kritische Anderlecht-publiek dat houdt van 'mooie' voetballers.

DRIBBELENDE PUBLIEKSLIEVELING

Door zijn snelheid en technisch vermogen draaft Jozwiak dit seizoen zonder grote problemen de linkerflank af. Op zijn positie is de 22-jarige één van de beste linkerflank aanvallers die de Ekstraklasa te bieden heeft. Bij het aantal geslaagde offensieve duels per wedstrijd prijkt hij op een fraaie tweede plaats, en procentueel gezien is hij zelfs de meest efficiënte flankspeler bij het aantal offensieve acties. Deze twee belangrijke maatstaven bewijzen de grote meerwaarde van Jozwiak als flankaanvaller, en ook zijn gewichtigheid op de Poolse voetbalcompetitie.



En daar stoppen de lofzangen niet voor de 1 meter 76 grote Jozwiak. Op het vlak van progressieve rushes met de bal aan de voet, alsook aanvallende acceleraties behoort hij tot de top tien onder de spelers op zijn positie. Die aanvallende ingesteldheid kan Jozwiak ten volle uitbuiten door veel maar geslaagde dribbels te plegen. In de ganse Ekstraklasa komt enkel Jakub Błaszczykowski (Wisla Krakau, ex-Borussia Dortmund) enigszins nog in zijn buurt qua aantal en efficiëntie in de dribbels. Bij zijn acties veert het publiek van Lech Poznan vaak recht op de tribunes, want een gedurfd trucje of showtje is Jozwiak niet vreemd (zie onderaan dit artikel).

EK 2020

Nadat de prestaties en statistieken van Kamil Jozwiak jaarlijks toenemen, lijkt de 22-jarige zijn plafond te hebben bereikt in de Poolse Ekstraklasa. Naast Anderlecht hebben ook Freiburg, Werder Bremen, Augsburg, Southampton en zelfs Manchester United zijn naam genoteerd in hun scoutingboekje. Met een marktwaarde van 2,7 miljoen euro lijkt Jozwiak financieel nog haalbaar voor Sporting, maar Peter Verbeke en zijn sportieve cel zullen maar beter niet te lang meer wachten want de concurrentie is dus groot. 

Tijdens de voorbije wintermercato verkoos Jozwiak om Lech Poznan nog niet te verlaten om zijn selectiekansen op het EK 2020 niet te hypothekeren. Het lijkt meer waarschijnlijk dat de Pool meer speelgelegenheid zal krijgen in de Jupiler Pro League dan de hoger aangeschreven Bundesliga of Premier League. En dat zou misschien weleens de doorslag kunnen geven voor Peter Verbeke & Co.

LEES OOK: Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

Is dit het type waar de Anderlecht-fans op wachten?

Meest recent

Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

2
2
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

4
4
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

81
81
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

161
161
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

65
65
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

38
38
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

127
127
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

92
92
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

38
38
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

121
121
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

15
15
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

383
383
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

144
144
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

45
45
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

46
46
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

111
111
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

245
245
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

342
342
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

613
613
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

268
268
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

254
254
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

216
216
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

162
162
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

521
521
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

303
303

Meer sportnieuws