Spaanse pers lyrisch over 'kampioenenmaker' Courtois: "Hij stopt alles!"

door
Spaanse pers lyrisch over 'kampioenenmaker' Courtois:

Met nog drie speeldagen te gaan, kan Real Madrid de Spaanse titel alweer ruiken. De Koninklijke kon vrijdag immers opnieuw vier punten uitlopen op FC Barcelona door met 2-0 te winnen van Deportivo Alaves. Thibaut Courtois hield dus opnieuw de nul en dat al voor de vijfde wedstrijd op rij.


Ook vrijdag moest de Rode Duivel weer uitpakken met enkele belangrijke reddingen, vooral zijn save op een poging van Joselu na goed een uur spelen mocht gezien worden. In de Spaanse pers oogst onze landgenoot dan weer opnieuw heel wat lof. "De muur", zo wordt hij bij Mundo Deportivo omschreven. "Stopte absoluut alles en waar hij niet bij kon, belandde op het doelkader."

Het Catalaanse SPORT, dat doorgaans behoorlijk kritisch is voor onze landgenoot, duidde Courtois zelfs aan als de beste man bij Real. Met een beoordeling van 8 op 10 stak hij ver boven zijn ploegmaats uit. "De Belg behoudt zijn goede vorm: hij hield Madrid recht toen Alaves aandrong. Daarmee zet hij zijn weg richting de Trofeo Zamora voort. Dit heeft niets meer te maken met de Courtois die zijn eerste maanden bij Real als een marteling onderging."

Ook bij Marca kan de lofzang niet op. "Dit is spectaculair. De Belg stoomt richting de Trofeo Zamora en zit nu aan 457 minuten zonder een doelpunt weg te geven. Het is lang geleden dat je een keeper zoals Courtois zag in Madrid." Bij AS tot slot, stelt men dat Courtois samen met Benzema 'La Liga in brand zet'. "Als hij in andere wedstrijden nog rekende op een ijzersterke verdediging, was hij dit keer alleen dé redder van Madrid. Hij is momenteel op zijn best."

LEES OOK: 'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Courtois is momenteel de beste doelman ter wereld ...

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

92
92
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

82
82
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

99
99
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

291
291
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

413
413
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

154
154
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

135
135
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

326
326
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

103
103
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

102
102
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

247
247
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

121
121
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

73
73
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

92
92
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

45
45
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

187
187
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

184
184
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

273
273
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

374
374
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

258
258
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

206
206

Meer sportnieuws