Spaanse pers lyrisch over 'kampioenenmaker' Courtois: "Hij stopt alles!"

1900 stemmen
Spaanse pers lyrisch over 'kampioenenmaker' Courtois:

Met nog drie speeldagen te gaan, kan Real Madrid de Spaanse titel alweer ruiken. De Koninklijke kon vrijdag immers opnieuw vier punten uitlopen op FC Barcelona door met 2-0 te winnen van Deportivo Alaves. Thibaut Courtois hield dus opnieuw de nul en dat al voor de vijfde wedstrijd op rij.


Ook vrijdag moest de Rode Duivel weer uitpakken met enkele belangrijke reddingen, vooral zijn save op een poging van Joselu na goed een uur spelen mocht gezien worden. In de Spaanse pers oogst onze landgenoot dan weer opnieuw heel wat lof. "De muur", zo wordt hij bij Mundo Deportivo omschreven. "Stopte absoluut alles en waar hij niet bij kon, belandde op het doelkader."

Het Catalaanse SPORT, dat doorgaans behoorlijk kritisch is voor onze landgenoot, duidde Courtois zelfs aan als de beste man bij Real. Met een beoordeling van 8 op 10 stak hij ver boven zijn ploegmaats uit. "De Belg behoudt zijn goede vorm: hij hield Madrid recht toen Alaves aandrong. Daarmee zet hij zijn weg richting de Trofeo Zamora voort. Dit heeft niets meer te maken met de Courtois die zijn eerste maanden bij Real als een marteling onderging."

Ook bij Marca kan de lofzang niet op. "Dit is spectaculair. De Belg stoomt richting de Trofeo Zamora en zit nu aan 457 minuten zonder een doelpunt weg te geven. Het is lang geleden dat je een keeper zoals Courtois zag in Madrid." Bij AS tot slot, stelt men dat Courtois samen met Benzema 'La Liga in brand zet'. "Als hij in andere wedstrijden nog rekende op een ijzersterke verdediging, was hij dit keer alleen dé redder van Madrid. Hij is momenteel op zijn best."

LEES OOK: 'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Courtois is momenteel de beste doelman ter wereld ...

Meest recent

'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

43
43
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

118
118
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

122
122
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

80
80
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

34
34
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

461
461
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

79
79
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

99
99
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

134
134
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

128
128
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

55
55
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

396
396
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

127
127
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

154
154
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

158
158
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

186
186
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

559
559
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

157
157
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

157
157
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

403
403
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

349
349
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

97
97
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

781
781
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

261
261

Meer sportnieuws