De 11 van Leko: hoe kan Antwerp bekerfinale aanvatten?

913 stemmen
De 11 van Leko: hoe kan Antwerp bekerfinale aanvatten?

Antwerp hoopt begin augustus met een zege in de beker haar status als nieuwe topclub te bevestigen, maar die taak belooft er niet gemakkelijk op te worden. Niet alleen heet de tegenstander Club Brugge, tot overmaat van ramp heeft Ivan Leko slechts de keuze uit een uiterst beperkte kern. Slechts 18 man om precies te zijn.


De Great Old liet namelijk al tal van spelers die einde contract waren vertrekken, terwijl zomeraanwinsten als Jean Butez, Birger Verstraete of Frank Boya niet inzetbaar – net zomin als terugkerende huurlingen zoals Jonathan Bolingi. Bovendien blijft Didier Lamkel Zé voorlopig persona non grata en viel nu ook nog eens Sander Coopman weg. In de hoop dat Faris Haroun en Koji Miyoshi tijdig fit geraken, kan Leko zo over de volgende 18 namen beschikken: Matijas, Lathouwers; Batubinsika, Pius, De Laet, Avadongo, Seck; Buta, Quirynen, De Sart, Haroun, Hongla, Juklerod, Rodrigues; Refaelov, Miyoshi, Benson en Mbokani.

Rekening houdend met zijn geliefkoosde 3-5-2, krijgen we zo op de flanken allicht Buta en Juklerod te zien. Voorin wordt Mbokani waarschijnlijk dan weer gekoppeld aan Benson, Miyoshi of Refaelov, al kan die laatste ook een rijtje later spelen. Daar verwachten we echter een verstevigd middenveld met Haroun, De Sart en Hongla, die eindelijk zijn waarde moet bewijzen. Achterin lijkt alleen De Laet links in het trio een zekerheid, voor de overige twee plaatsen komen Batubinsika, Pius, Avadongo en Seck in aanmerking. Ook onder de lat valt moeilijk te voorspellen wie de voorkeur geniet, vermits beide opties onervaren zijn.

De mogelijke XI: Matijas ; Batubinsika, Seck, De Laet ; Buta, Hongla, Haroun, De Sart, Juklerod ; Refaelov, Mbokani

Bank: Lathouwers, Pius, Avadongo, Quirynen, Rodrigues, Miyoshi, Benson

LEES OOK: Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Maakt dit elftal volgens u een kans?

Meest recent

Garcia houdt adem in: Doku out versus Nieuw-Zeeland?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

0
0
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

176
176
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

388
388
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

194
194
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

70
70
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

27
27
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

64
64
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

325
325
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

42
42
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

403
403
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

626
626
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

113
113
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

94
94
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

285
285
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

117
117
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

44
44
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

85
85
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

198
198
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

36
36
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

217
217
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

48
48
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

411
411
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

531
531
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

424
424

Meer sportnieuws