'Recordjager Courtois kan Atletico-fans zwijgen opleggen'

629 stemmen
'Recordjager Courtois kan Atletico-fans zwijgen opleggen'

In de Spaanse Primera Division krijgt Real Madrid vrijdagavond het bezoek van Deportivo Alaves. Omdat uitdager FC Barcelona eerder deze week kon naderen tot op één punt, is een overwinning noodzakelijk voor de Koninklijke. En daarvoor rekent men onder meer op een Thibaut Courtois in bloedvorm.


De Rode Duivel kende een matige start van het seizoen, maar heeft zich de voorbije maanden op indrukwekkende wijze herpakt. Momenteel zit hij al aan 17 clean-sheets in La Liga. Als het hem in de vier resterende duels lukt om nog twee keer de nul te houden, evenaart hij het legendarische clubrecord dat Paco Buyo neerzette in 1987. Met wedstrijden tegen laagvliegers als Alaves en Leganes voor de boeg, moet dat er zeker inzitten.

Daarnaast is Courtois goed op weg om de Trofeo Zamora, de prijs voor beste doelman in La Liga, te winnen. En bij The Daily Mail wijst men erop dat onze landgenoot op die manier zoete wraak kan nemen op Atletico Madrid. De voorbije vier seizoenen was het telkens Atletico-doelman Jan Oblak die met deze trofee aan de haal ging. Indien hij nog één keer won, kon hij het legendarische record van Victor Valdes (vijf keer op rij) evenaren. Maar daar lijkt Courtois dus een stokje voor te steken.

De Limburger was zelf drie seizoenen op huurbasis actief bij Los Rojiblancos en boekte daar de nodige successen. Maar bij zijn transfer naar Real, werd hij door de Atletico-aanhang met pek en veren overgoten. Er werd zelfs met speelgoedratten naar hem gegooid. Door Oblak van zijn record te houden, zou hij die supporters op gepaste wijze het zwijgen opleggen.

LEES OOK: Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

🚀

Wie vindt u de beste doelman?

Meest recent

'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

18
18
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

23
23
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

41
41
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

204
204
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

132
132
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

402
402
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

405
405
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

123
123
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

74
74
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

223
223
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

118
118
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

79
79
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

309
309
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

241
241
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

99
99
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

99
99
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

266
266
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

166
166
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

406
406
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

141
141
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

95
95
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

219
219
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

36
36
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

540
540
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

89
89

Meer sportnieuws