'Recordjager Courtois kan Atletico-fans zwijgen opleggen'

door
'Recordjager Courtois kan Atletico-fans zwijgen opleggen'

In de Spaanse Primera Division krijgt Real Madrid vrijdagavond het bezoek van Deportivo Alaves. Omdat uitdager FC Barcelona eerder deze week kon naderen tot op één punt, is een overwinning noodzakelijk voor de Koninklijke. En daarvoor rekent men onder meer op een Thibaut Courtois in bloedvorm.


De Rode Duivel kende een matige start van het seizoen, maar heeft zich de voorbije maanden op indrukwekkende wijze herpakt. Momenteel zit hij al aan 17 clean-sheets in La Liga. Als het hem in de vier resterende duels lukt om nog twee keer de nul te houden, evenaart hij het legendarische clubrecord dat Paco Buyo neerzette in 1987. Met wedstrijden tegen laagvliegers als Alaves en Leganes voor de boeg, moet dat er zeker inzitten.

Daarnaast is Courtois goed op weg om de Trofeo Zamora, de prijs voor beste doelman in La Liga, te winnen. En bij The Daily Mail wijst men erop dat onze landgenoot op die manier zoete wraak kan nemen op Atletico Madrid. De voorbije vier seizoenen was het telkens Atletico-doelman Jan Oblak die met deze trofee aan de haal ging. Indien hij nog één keer won, kon hij het legendarische record van Victor Valdes (vijf keer op rij) evenaren. Maar daar lijkt Courtois dus een stokje voor te steken.

De Limburger was zelf drie seizoenen op huurbasis actief bij Los Rojiblancos en boekte daar de nodige successen. Maar bij zijn transfer naar Real, werd hij door de Atletico-aanhang met pek en veren overgoten. Er werd zelfs met speelgoedratten naar hem gegooid. Door Oblak van zijn record te houden, zou hij die supporters op gepaste wijze het zwijgen opleggen.

LEES OOK: 'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Wie vindt u de beste doelman?

Meest recent

Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

49
49
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

60
60
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

392
392
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

40
40
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

60
60
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

171
171
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

96
96
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

296
296
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

138
138
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

174
174
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

132
132
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

199
199
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

233
233
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

163
163
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

174
174
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

42
42
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

312
312
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

559
559
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

341
341
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

181
181
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

66
66
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

168
168
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

135
135
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

481
481
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

161
161

Meer sportnieuws