TU: 'Club en Gent werken aan nieuwe spits, enorm prijskaartje KDB'

door
TU: 'Club en Gent werken aan nieuwe spits, enorm prijskaartje KDB'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge heeft het contract van Eder Balanta verlengd tot 2024. Ook Ethan Horvarth tekent mogelijk een nieuwe overeenkomst. Ondertussen blijft Blauw-Zwart op zoek naar een nieuwe spits. Blauw-Zwart behoudt een waterkans op Adolfo Gaich, zijn management bevestigde immers dat er nog geen overeenkomst is met CSKA. Ook Jordan Attah Kadiri blijft in beeld, al liet zijn trainer bij Östersunds verstaan nog niets van Club te hebben vernomen.

RSC Anderlecht zou zijn zinnen hebben gezet op Crysencio Summerville, een talentvolle winger van Feyenoord. Dat meldt Voetbal International, waar Paars-Wit tussen Wolverhampton, Rangers en RB Salzburg in een rijtje aan geïnteresseerd prijkt. Ondertussen deed RSCA ook zaken met een andere Nederlandse club. Zo werd Thierry Lutonda op huurbasis bij RKC Waalwijk gestald.

AA Gent is op zoek naar een nieuwe aanvaller en de Buffalo's zouden onder meer lonken naar een spits uit de Russische competitie. Het gaat om Eldor Shomurodov, international bij Oezbekistan. Dat is een 25-jarige aanvaller die uitkomt voor Rostov, waar hij afgelopen seizoen goed was voor 11 goals en 7 assists in 25 competitiewedstrijden. Gent deed volgens media in Rusland zelfs al een bod van vijf miljoen euro, maar dat is vooralsnog niet hoog genoeg.

Diverse Mexicaanse bronnen melden dat KRC Genk zijn zinnen heeft gezet op linksback Gerardo Arteaga. Deze 21-jarige Mexicaan komt momenteel in eigen land uit voor Santos Laguna, waar hij doorgaans een vaste basisplaats heeft. Inmiddels schopte hij het ook tot de nationale A-ploeg. Arteaga heeft wel nog een contract dat loopt tot 2023, er zal dus een bepaalde transfersom betaald moeten worden voor zijn overgang.

Lommel SK zou volgens Franse media Ishak Boussouf gaan vastleggen. De achttienjarige middenvelder komt over van ES Setif en tekent weldra voor vijf jaar bij de club uit Eerste Klasse B. Opvallend:de Limburgse club zou hem meteen gaan uitlenen aan. KV Kortrijk, zodat hij toch op het hoogste niveau zou kunnen spelen.

Sporting Charleroi heeft de uitleenbeurt van Frank Tsadjout officieel bekendgemaakt via de clubkanalen. De Kameroener zal voor één extra seizoen worden gehuurd van AC Milan. Daarnaast hebben de Zebra's ook een aankoopoptie op Tsadjout bedongen bij de Rossoneri.

BUITENLAND
Kevin De Bruyne blijft vooralsnog smaakmaker van Manchester City, maar daar zou een Europese schorsing van twee jaar wel eens verandering in kunnen brengen. Diverse topclubs zouden alvast belangstelling tonen in de spelmaker. De Bruyne, die een marktwaarde heeft van 120 miljoen euro, zou volgens HLN over vijf jaar tijd echter zo’n 300 miljoen euro kosten, lonen inclusief. Een bedrag dat een overgang momenteel flink in de weg lijkt te staan.

Chelsea haalde al enkele topaanwinsten in huis, maar de honger op de Stamford Bridge is nog niet gestild. De Londense club hoopt om zo snel mogelijk Jorginho te kunnen verkopen aan Juventus, zodat Kai Havertz betaalbaarder wordt. Dat stelt het medium The Mirror. De Duitser moet zo'n 100 miljoen euro kosten, maar de verkoop van Jorginho zou 50 miljoen opbrengen.

Real Madrid wil deze zomer meewerken aan een transfer van Luka Jovic. Volgens de Spaanse sportkrant Marca is de grootmacht nu al uitgekeken op de spits. Een jaar geleden betaalde Real naar verluidt zestig miljoen euro voor de aanvaller van Eintracht Frankfurt, maar met twee competitietreffers beleefde hij geen lekker seizoen. De Serviër haalde het nieuws vooral door zijn negatieve houding. AC Milan zou naar verluidt een uitweg willen bieden. Ook James Rodriguez mag beschikken, Manchester United zou de Colombiaan willen overnemen.

Baptiste Guillaume heeft een nieuwe club in Frankrijk gevonden. Zo was hij afgelopen seizoen op huurbasis actief bij Valenciennes. Daar heeft hij klaarblijkelijk een goeie indruk nagelaten (hoewel hij amper 2 keer wist te scoren in 21 wedstrijden), want de club schotelde Guillaume een contract van drie seizoenen voor. Hij maakt transfervrij de overstap.

LEES OOK: 'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Wie heeft momenteel het meeste nood aan een extra spits?

Meest recent

'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

0
0
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

136
136
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

189
189
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

45
45
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

74
74
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

34
34
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

57
57
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

285
285
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

41
41
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

36
36
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

98
98
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

98
98
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

148
148
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

36
36
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

146
146
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

346
346
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

111
111
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

199
199
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

52
52
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

52
52
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

224
224
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

365
365
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

152
152
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

410
410
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

182
182

Meer sportnieuws