TU: 'Club en Gent werken aan nieuwe spits, enorm prijskaartje KDB'

door
TU: 'Club en Gent werken aan nieuwe spits, enorm prijskaartje KDB'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge heeft het contract van Eder Balanta verlengd tot 2024. Ook Ethan Horvarth tekent mogelijk een nieuwe overeenkomst. Ondertussen blijft Blauw-Zwart op zoek naar een nieuwe spits. Blauw-Zwart behoudt een waterkans op Adolfo Gaich, zijn management bevestigde immers dat er nog geen overeenkomst is met CSKA. Ook Jordan Attah Kadiri blijft in beeld, al liet zijn trainer bij Östersunds verstaan nog niets van Club te hebben vernomen.

RSC Anderlecht zou zijn zinnen hebben gezet op Crysencio Summerville, een talentvolle winger van Feyenoord. Dat meldt Voetbal International, waar Paars-Wit tussen Wolverhampton, Rangers en RB Salzburg in een rijtje aan geïnteresseerd prijkt. Ondertussen deed RSCA ook zaken met een andere Nederlandse club. Zo werd Thierry Lutonda op huurbasis bij RKC Waalwijk gestald.

AA Gent is op zoek naar een nieuwe aanvaller en de Buffalo's zouden onder meer lonken naar een spits uit de Russische competitie. Het gaat om Eldor Shomurodov, international bij Oezbekistan. Dat is een 25-jarige aanvaller die uitkomt voor Rostov, waar hij afgelopen seizoen goed was voor 11 goals en 7 assists in 25 competitiewedstrijden. Gent deed volgens media in Rusland zelfs al een bod van vijf miljoen euro, maar dat is vooralsnog niet hoog genoeg.

Diverse Mexicaanse bronnen melden dat KRC Genk zijn zinnen heeft gezet op linksback Gerardo Arteaga. Deze 21-jarige Mexicaan komt momenteel in eigen land uit voor Santos Laguna, waar hij doorgaans een vaste basisplaats heeft. Inmiddels schopte hij het ook tot de nationale A-ploeg. Arteaga heeft wel nog een contract dat loopt tot 2023, er zal dus een bepaalde transfersom betaald moeten worden voor zijn overgang.

Lommel SK zou volgens Franse media Ishak Boussouf gaan vastleggen. De achttienjarige middenvelder komt over van ES Setif en tekent weldra voor vijf jaar bij de club uit Eerste Klasse B. Opvallend:de Limburgse club zou hem meteen gaan uitlenen aan. KV Kortrijk, zodat hij toch op het hoogste niveau zou kunnen spelen.

Sporting Charleroi heeft de uitleenbeurt van Frank Tsadjout officieel bekendgemaakt via de clubkanalen. De Kameroener zal voor één extra seizoen worden gehuurd van AC Milan. Daarnaast hebben de Zebra's ook een aankoopoptie op Tsadjout bedongen bij de Rossoneri.

BUITENLAND
Kevin De Bruyne blijft vooralsnog smaakmaker van Manchester City, maar daar zou een Europese schorsing van twee jaar wel eens verandering in kunnen brengen. Diverse topclubs zouden alvast belangstelling tonen in de spelmaker. De Bruyne, die een marktwaarde heeft van 120 miljoen euro, zou volgens HLN over vijf jaar tijd echter zo’n 300 miljoen euro kosten, lonen inclusief. Een bedrag dat een overgang momenteel flink in de weg lijkt te staan.

Chelsea haalde al enkele topaanwinsten in huis, maar de honger op de Stamford Bridge is nog niet gestild. De Londense club hoopt om zo snel mogelijk Jorginho te kunnen verkopen aan Juventus, zodat Kai Havertz betaalbaarder wordt. Dat stelt het medium The Mirror. De Duitser moet zo'n 100 miljoen euro kosten, maar de verkoop van Jorginho zou 50 miljoen opbrengen.

Real Madrid wil deze zomer meewerken aan een transfer van Luka Jovic. Volgens de Spaanse sportkrant Marca is de grootmacht nu al uitgekeken op de spits. Een jaar geleden betaalde Real naar verluidt zestig miljoen euro voor de aanvaller van Eintracht Frankfurt, maar met twee competitietreffers beleefde hij geen lekker seizoen. De Serviër haalde het nieuws vooral door zijn negatieve houding. AC Milan zou naar verluidt een uitweg willen bieden. Ook James Rodriguez mag beschikken, Manchester United zou de Colombiaan willen overnemen.

Baptiste Guillaume heeft een nieuwe club in Frankrijk gevonden. Zo was hij afgelopen seizoen op huurbasis actief bij Valenciennes. Daar heeft hij klaarblijkelijk een goeie indruk nagelaten (hoewel hij amper 2 keer wist te scoren in 21 wedstrijden), want de club schotelde Guillaume een contract van drie seizoenen voor. Hij maakt transfervrij de overstap.

LEES OOK: 'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Wie heeft momenteel het meeste nood aan een extra spits?

Meest recent

Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

5
5
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

17
17
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

249
249
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

220
220
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

99
99
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

357
357
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

383
383
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

57
57
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

276
276
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

525
525
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

169
169
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

203
203
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

295
295
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

299
299
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

359
359
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

537
537
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

180
180
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

300
300
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

496
496
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

383
383
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

198
198
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

439
439
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

342
342
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

198
198
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

733
733

Meer sportnieuws