TU: 'Club en Gent werken aan nieuwe spits, enorm prijskaartje KDB'

567
TU: 'Club en Gent werken aan nieuwe spits, enorm prijskaartje KDB'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge heeft het contract van Eder Balanta verlengd tot 2024. Ook Ethan Horvarth tekent mogelijk een nieuwe overeenkomst. Ondertussen blijft Blauw-Zwart op zoek naar een nieuwe spits. Blauw-Zwart behoudt een waterkans op Adolfo Gaich, zijn management bevestigde immers dat er nog geen overeenkomst is met CSKA. Ook Jordan Attah Kadiri blijft in beeld, al liet zijn trainer bij Östersunds verstaan nog niets van Club te hebben vernomen.

RSC Anderlecht zou zijn zinnen hebben gezet op Crysencio Summerville, een talentvolle winger van Feyenoord. Dat meldt Voetbal International, waar Paars-Wit tussen Wolverhampton, Rangers en RB Salzburg in een rijtje aan geïnteresseerd prijkt. Ondertussen deed RSCA ook zaken met een andere Nederlandse club. Zo werd Thierry Lutonda op huurbasis bij RKC Waalwijk gestald.

AA Gent is op zoek naar een nieuwe aanvaller en de Buffalo's zouden onder meer lonken naar een spits uit de Russische competitie. Het gaat om Eldor Shomurodov, international bij Oezbekistan. Dat is een 25-jarige aanvaller die uitkomt voor Rostov, waar hij afgelopen seizoen goed was voor 11 goals en 7 assists in 25 competitiewedstrijden. Gent deed volgens media in Rusland zelfs al een bod van vijf miljoen euro, maar dat is vooralsnog niet hoog genoeg.

Diverse Mexicaanse bronnen melden dat KRC Genk zijn zinnen heeft gezet op linksback Gerardo Arteaga. Deze 21-jarige Mexicaan komt momenteel in eigen land uit voor Santos Laguna, waar hij doorgaans een vaste basisplaats heeft. Inmiddels schopte hij het ook tot de nationale A-ploeg. Arteaga heeft wel nog een contract dat loopt tot 2023, er zal dus een bepaalde transfersom betaald moeten worden voor zijn overgang.

Lommel SK zou volgens Franse media Ishak Boussouf gaan vastleggen. De achttienjarige middenvelder komt over van ES Setif en tekent weldra voor vijf jaar bij de club uit Eerste Klasse B. Opvallend:de Limburgse club zou hem meteen gaan uitlenen aan. KV Kortrijk, zodat hij toch op het hoogste niveau zou kunnen spelen.

Sporting Charleroi heeft de uitleenbeurt van Frank Tsadjout officieel bekendgemaakt via de clubkanalen. De Kameroener zal voor één extra seizoen worden gehuurd van AC Milan. Daarnaast hebben de Zebra's ook een aankoopoptie op Tsadjout bedongen bij de Rossoneri.

BUITENLAND
Kevin De Bruyne blijft vooralsnog smaakmaker van Manchester City, maar daar zou een Europese schorsing van twee jaar wel eens verandering in kunnen brengen. Diverse topclubs zouden alvast belangstelling tonen in de spelmaker. De Bruyne, die een marktwaarde heeft van 120 miljoen euro, zou volgens HLN over vijf jaar tijd echter zo’n 300 miljoen euro kosten, lonen inclusief. Een bedrag dat een overgang momenteel flink in de weg lijkt te staan.

Chelsea haalde al enkele topaanwinsten in huis, maar de honger op de Stamford Bridge is nog niet gestild. De Londense club hoopt om zo snel mogelijk Jorginho te kunnen verkopen aan Juventus, zodat Kai Havertz betaalbaarder wordt. Dat stelt het medium The Mirror. De Duitser moet zo'n 100 miljoen euro kosten, maar de verkoop van Jorginho zou 50 miljoen opbrengen.

Real Madrid wil deze zomer meewerken aan een transfer van Luka Jovic. Volgens de Spaanse sportkrant Marca is de grootmacht nu al uitgekeken op de spits. Een jaar geleden betaalde Real naar verluidt zestig miljoen euro voor de aanvaller van Eintracht Frankfurt, maar met twee competitietreffers beleefde hij geen lekker seizoen. De Serviër haalde het nieuws vooral door zijn negatieve houding. AC Milan zou naar verluidt een uitweg willen bieden. Ook James Rodriguez mag beschikken, Manchester United zou de Colombiaan willen overnemen.

Baptiste Guillaume heeft een nieuwe club in Frankrijk gevonden. Zo was hij afgelopen seizoen op huurbasis actief bij Valenciennes. Daar heeft hij klaarblijkelijk een goeie indruk nagelaten (hoewel hij amper 2 keer wist te scoren in 21 wedstrijden), want de club schotelde Guillaume een contract van drie seizoenen voor. Hij maakt transfervrij de overstap.

LEES OOK: 'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Wie heeft momenteel het meeste nood aan een extra spits?

Meest recent

Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

11
11
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

96
96
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

51
51
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

101
101
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

170
170
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

102
102
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

90
90
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

399
399
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

122
122
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

86
86
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

105
105
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

29
29
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

75
75
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

288
288
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

40
40
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

53
53
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

23
23
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

119
119
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

58
58
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

225
225
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

77
77
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

220
220
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

32
32
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

90
90
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1100
1100

Meer sportnieuws