'Finale tussen Beerschot en OHL wordt sowieso gespeeld'

door
'Finale tussen Beerschot en OHL wordt sowieso gespeeld'

Het BAS liet de degradatie van Waasland-Beveren woensdag nietig verklaren en dus heerst er momenteel heel wat onduidelijkheid naar de start van komend seizoen toe. De Pro League hoopt naar het verluidt om het BAS alsnog op andere gedachten te brengen. Maar er wordt ook al geopperd om het competitieformat aan te passen.


Zo speculeert men opnieuw over het plan om naar een competitie met 18 ploegen te gaan. In dat geval zou W-B gewoon in 1A blijven en mogen ook Beerschot VA en OH Leuven, de tweede periodekampioenen in 1B, aantreden in de Jupiler Pro League. Maar daar zou KVC Westerlo dan weer een stokje kunnen voor steken. De Kemphanen stonden immers bovenaan het algemene klassement in 1B. In eerste instantie werd ook afgesproken dat wanneer de promotiefinale niet kon doorgaan, Westerlo alsnog zou promoveren. De club bekijkt nu haar mogelijkheden om eventueel juridische stappen te ondernemen.

Volgens analist Eric Van Meir is het dan ook duidelijk: welk scenario het ook zal worden, de 1B-finale tussen OHL en Beerschot zal sowieso plaatsvinden. "Als we naar een competitie met 18 gaan, zal Westerlo zeggen dat de finale gespeeld moet worden. Die wedstrijd zal dus sowieso gespeeld worden, ongeacht 16 of 18 ploegen", klonk het bij Play Sports. Collega-analist Geert De Vlieger sluit niet uit dat we zelfs naar een competitie met 17 clubs gaan, ook al zou dan wekelijks één ploeg niet in actie komen.

LEES OOK: Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

Is een competitie met 17 ploegen een goede oplossing?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

125
125
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

21
21
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

19
19
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

46
46
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

71
71
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

12
12
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

27
27
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

65
65
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

148
148
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

33
33
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

73
73
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

15
15
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

50
50
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

90
90
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

204
204
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

94
94
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

79
79
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

159
159
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

35
35
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

140
140
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

80
80
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

31
31
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

95
95
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

35
35

Meer sportnieuws