'Finale tussen Beerschot en OHL wordt sowieso gespeeld'

door
'Finale tussen Beerschot en OHL wordt sowieso gespeeld'

Het BAS liet de degradatie van Waasland-Beveren woensdag nietig verklaren en dus heerst er momenteel heel wat onduidelijkheid naar de start van komend seizoen toe. De Pro League hoopt naar het verluidt om het BAS alsnog op andere gedachten te brengen. Maar er wordt ook al geopperd om het competitieformat aan te passen.


Zo speculeert men opnieuw over het plan om naar een competitie met 18 ploegen te gaan. In dat geval zou W-B gewoon in 1A blijven en mogen ook Beerschot VA en OH Leuven, de tweede periodekampioenen in 1B, aantreden in de Jupiler Pro League. Maar daar zou KVC Westerlo dan weer een stokje kunnen voor steken. De Kemphanen stonden immers bovenaan het algemene klassement in 1B. In eerste instantie werd ook afgesproken dat wanneer de promotiefinale niet kon doorgaan, Westerlo alsnog zou promoveren. De club bekijkt nu haar mogelijkheden om eventueel juridische stappen te ondernemen.

Volgens analist Eric Van Meir is het dan ook duidelijk: welk scenario het ook zal worden, de 1B-finale tussen OHL en Beerschot zal sowieso plaatsvinden. "Als we naar een competitie met 18 gaan, zal Westerlo zeggen dat de finale gespeeld moet worden. Die wedstrijd zal dus sowieso gespeeld worden, ongeacht 16 of 18 ploegen", klonk het bij Play Sports. Collega-analist Geert De Vlieger sluit niet uit dat we zelfs naar een competitie met 17 clubs gaan, ook al zou dan wekelijks één ploeg niet in actie komen.

LEES OOK: 'Westerlo ziet flop in januari alweer vertrekken'

Is een competitie met 17 ploegen een goede oplossing?

Meest recent

'Anderlecht verrast: aanwinst Renard richting exit'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

6
6
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten hoofdstuk, zo ...

54
54
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

167
167
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

55
55
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

148
148
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

33
33
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

204
204
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

60
60
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

118
118
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

197
197
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

79
79
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

66
66
Rode Duivels terug thuis bij Standard: vijftal keert terug

De Rode Duivels spelen morgen in een vol huis tegen Liechtenstein. Voor de Luikse fans is het ...

121
121
'Club Brugge blijft in running voor pittige transfer'

Het lijkt er niet op dat we bij Club Brugge al te veel transferactiviteit zullen moeten verwachten ...

195
195
Is dit de reden waarom Overmars Antwerp boven Ajax kiest?

Ajax is de laatste weken in een diepe crisis beland. Trainer John Heitinga werd ontslagen en ...

191
191
'Vol huis voor Rode Duivels: KBVB smeedt nu al plan'

Na het gelijkspel van vorig weekend in Kazachstan zijn de Rode Duivels nog niet zeker van hun ticket ...

78
78
Bondscoach benoemt dé reden voor pijnlijke exit op WK U17

Het lijkt voor de Belgische elftallen geen al te beste interlandbreak te worden. De Rode Duivel ...

176
176
Wilmots helemaal overtuigd van Duivel: "Een goudmijn"

De ontgoocheling was de voorbije dagen enorm bij en rond de Rode Duivels na het teleurstellende ...

148
148
'Anderlecht gaat in januari voor Man City-sensatie'

Anderlecht kende al een zeer drukke zomer, maar lijkt ook in januari nog de transfermarkt op te gaan ...

368
368
Trofee Raymond Goethals: deze 3 trainers maken kans

Sinds 2011 wordt in december elk jaar de Trofee Raymond Goethals uitgereikt, die de Belgische ...

183
183
Verrassende Belg duikt op in straf lijstje met Yamal en co

Komend weekend trekt het clubvoetbal zich weer op gang na een korte onderbreking door de ...

55
55
'Lukaku bijna terug: datum voor comeback gepind'

De Rode Duivels moeten het dinsdag tegen Liechtenstein nog altijd zien te stellen zonder Romelu ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe grootmacht voor De Cat, Club mist miljoenen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

165
165
Tip voor Garcia: drastische ingreep bij Rode Duivels?

Voorlopig mag hij nog op zijn beide oren slapen, maar door de blamage in Kazachstan maakte ook Rudi ...

122
122
DAZN-soap loopt spuigaten uit: worstcasescenario wenkt

De interlandbreak biedt niet alleen de clubs een adempauze, voor DAZN en de Pro League is het ...

983
983

Meer sportnieuws