"Nam Pro League dezelfde beslissing als Anderlecht laatste was?"

588 stemmen

Het Belgische voetbal verkeert andermaal in een staat van complete chaos. Woensdag liet het Belgisch Arbitragehof voor de Sport immers de beslissing om Waasland-Beveren als degradant uit te roepen, nietig verklaren. En dus is er momenteel niemand die weet welke richting het zal uitgaan naar volgend seizoen toe.


Een week eerder had Waasland-Beveren nog in het stof gebeten voor de Belgische Mededingingsautoriteit, iedereen ging er dan ook vanuit dat het BAS deze uitspraak zou volgen. Maar daar oordeelde men dat er een verschil is tussen de behandeling van 1B en 1A. Over de Proximus League werd immers beslist dat de promotiefinale alsnog afgewerkt moeten worden, terwijl de Jupiler Pro League volledig stop werd gezet. Volgens het BAS had de club daardoor geen rechtmatige kans om zich van het behoud te verzekeren en dus blijft W-B (voorlopig) in eerste.

De club zette daarmee wel heel wat kwaad bloed. Volgens advocaat Tom Rombouts is de kritiek echter onterecht. "Ik besef dat we ons hier niet populair mee maken, maar de zwarte piet moet dus niet doorgeschoven worden naar Waasland-Beveren. Wij zijn geconfronteerd geweest met een beslissing die eigenlijk door iedereen informeel als onredelijk beschouwd werd. Dit had elke club in onze situatie toch gedaan? Stel je maar eens voor dat Anderlecht laatste had gestaan. Hadden we dan op 15 mei dezelfde beslissing gekregen?", klonk het bij VTM Nieuws.

LEES OOK: Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Denkt u dat de Pro League dezelfde beslissing had genomen als Anderlecht laatste stond?

Meest recent

Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

28
28
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

129
129
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

52
52
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

127
127
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

382
382
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

382
382
Titelkoorts bij Club Brugge: groot scherm & busparade

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

169
169
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

70
70
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

193
193
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

269
269
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

119
119
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

356
356
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

138
138
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

218
218
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

600
600
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

45
45
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

109
109
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

306
306
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

199
199
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

163
163
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

120
120
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

198
198
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

491
491
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

95
95
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

505
505

Meer sportnieuws