Anderlecht heeft nieuwe club voor Lutonda gevonden

door
Anderlecht heeft nieuwe club voor Lutonda gevonden

RSC Anderlecht heeft een duidelijke visie op de huidige mercato. De club wil haar grootste talenten behouden en met beperkte middelen enkele gerichte aanwinsten aantrekken. De prioriteit is echter het afslanken van de huidige kern, liefst met zoveel mogelijk permanente transfers.


Maar gezien de grote van de spelersgroep en de financiële muizenissen bij tal van clubs, zullen ook nieuwe huurbeurten onvermijdelijk worden. Dat is alvast het geval bij Thierry Lutonda. Zo wordt de 19-jarige verdediger een seizoen bij het Nederlandse RKC Waalwijk gestald. De Belgische jeugd-international maakte afgelopen seizoen zijn debuut bij de eerste ploeg, maar kon onvoldoende overtuigen om een vaste stek in de wedstrijdselectie op te eisen. En dus trekt hij nu naar Nederland om zijn carrière helemaal te lanceren.

De hekkensluiter van vorig seizoen in de Eredivisie wist ook een aankoopoptie af te dwingen. "We zijn uiteraard erg tevreden met de komst van Thierry, die is gehaald voor de positie van linksback. Een positie die meerdere jaren bij ons RKC Waalwijk dun bezet is geweest. Bij Anderlecht heeft hij een uitstekende jeugdopleiding genoten en heeft hij in diverse nationale jeugdteams gespeeld. We hebben veel vertrouwen in Thierry, waardoor we content zijn dat we met het oog op de toekomst ook een optie tot koop overeen zijn gekomen", aldus TD Mo Allach op de clubwebsite.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

Lutonda komt tekort om basisspeler bij RSCA te worden ...

Meest recent

Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

36
36
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

30
30
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

40
40
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

140
140
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

25
25
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

258
258
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

205
205
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

80
80
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

118
118
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

205
205
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

84
84
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

64
64
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

127
127
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

37
37
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

95
95
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

101
101
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

331
331
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

130
130
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

439
439
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

133
133
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

224
224
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

319
319
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

432
432
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

81
81
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

151
151

Meer sportnieuws