Pro League heeft 5 mogelijke oplossingen voor competitieklucht

2076 stemmen
Pro League heeft 5 mogelijke oplossingen voor competitieklucht

Peter Croonen hoopte dinsdag nog dat de discussie over het competitieformat nu eindelijk kon stoppen, maar een dag later kreeg hij het deksel al op de neus. Door de uitspraak van het BAS moet de Pro League niet alleen van nul herbeginnen, maar lijkt ook de gedwongen degradatie van Waasland-Beveren niet langer een optie. Hoewel dat laatste nog niet per se gezegd is, wordt dan ook al volop uitgekeken naar alternatieve scenario's.

Sporza schuift alvast vijf verschillende opties naar voren, al lijkt geen enkele ideaal. Een eerste mogelijkheid is om alsnog speeldag 30 te organiseren, waarmee de strijd onderin op sportieve wijze beslecht kan worden. Daarvoor lijkt echter noch genoeg tijd, nog voldoende draagvlak te zijn. Hetzelfde geldt voor een nietigverklaring van de competitie, waarbij niet alleen Club Brugge zich zal verzetten tegen het verlies van haar titel maar ook Beerschot en OH Leuven hun verloren kans om te promoveren niet zullen aanvaarden.

Dan maar uitbreiden dus, is het niet naar 18 dan wel naar 17 clubs in 1A. In dat eerste geval heeft Westerlo echter reden tot klagen, want op 15 mei werd nog beslist dat zonder promotiefinale zij als winnaar van het reguliere seizoen in 1B zouden mogen stijgen. In een competitie met 17 krijgen we dan weer problemen met de kalender. Als laatste wordt geopperd voor een drastische vernieuwing naar 20 eersteklassers, wat eerder al eens op de agenda stond. De problemen dreigen zich dan echter te verschuiven naar 1B.

LEES OOK: De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

🚀

Wat is volgens u de beste optie?

Meest recent

De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

118
118
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

359
359
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

168
168
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

153
153
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

220
220
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

138
138
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

39
39
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

117
117
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

67
67
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

135
135
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

84
84
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

36
36
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

61
61
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

96
96
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

72
72
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

159
159
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

309
309
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1027
1027
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

231
231
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

119
119
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

242
242
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

122
122
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

322
322
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

118
118
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

625
625

Meer sportnieuws