Pro League heeft 5 mogelijke oplossingen voor competitieklucht

stemmen
Pro League heeft 5 mogelijke oplossingen voor competitieklucht

Peter Croonen hoopte dinsdag nog dat de discussie over het competitieformat nu eindelijk kon stoppen, maar een dag later kreeg hij het deksel al op de neus. Door de uitspraak van het BAS moet de Pro League niet alleen van nul herbeginnen, maar lijkt ook de gedwongen degradatie van Waasland-Beveren niet langer een optie. Hoewel dat laatste nog niet per se gezegd is, wordt dan ook al volop uitgekeken naar alternatieve scenario's.

Sporza schuift alvast vijf verschillende opties naar voren, al lijkt geen enkele ideaal. Een eerste mogelijkheid is om alsnog speeldag 30 te organiseren, waarmee de strijd onderin op sportieve wijze beslecht kan worden. Daarvoor lijkt echter noch genoeg tijd, nog voldoende draagvlak te zijn. Hetzelfde geldt voor een nietigverklaring van de competitie, waarbij niet alleen Club Brugge zich zal verzetten tegen het verlies van haar titel maar ook Beerschot en OH Leuven hun verloren kans om te promoveren niet zullen aanvaarden.

Dan maar uitbreiden dus, is het niet naar 18 dan wel naar 17 clubs in 1A. In dat eerste geval heeft Westerlo echter reden tot klagen, want op 15 mei werd nog beslist dat zonder promotiefinale zij als winnaar van het reguliere seizoen in 1B zouden mogen stijgen. In een competitie met 17 krijgen we dan weer problemen met de kalender. Als laatste wordt geopperd voor een drastische vernieuwing naar 20 eersteklassers, wat eerder al eens op de agenda stond. De problemen dreigen zich dan echter te verschuiven naar 1B.

LEES OOK: Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

🚀

Wat is volgens u de beste optie?

Meest recent

'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

264
264
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

51
51
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

359
359
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

22
22
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

308
308
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

187
187
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

207
207
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

105
105
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1112
1112
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

88
88
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

286
286
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

183
183
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

232
232
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

175
175
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

202
202
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

472
472
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

844
844
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

46
46
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

679
679
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

244
244
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

144
144
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

229
229
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

172
172
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

68
68

Meer sportnieuws