Klanten Telenet en Proximus krijgen belangrijk nieuws over JPL-rechten

door
Klanten Telenet en Proximus krijgen belangrijk nieuws over JPL-rechten

Het Belgische voetbal zit nog maar eens in crisis, na de beslissing van het BAS om Waasland-Beveren gelijk te geven in zijn aanklacht om onterechte degradatie. Zo wordt het competitieformat terug een issue, maar daar houdt het niet bij op. Want zo is het ook nog te vraag op welke zenders de JPL straks te volgen zal zijn.

Zoals geweten heeft Eleven Sports de rechten in handen voor de komende seizoenen. Echter proberen zij een deal te sluiten met andere operatoren, met als voornaamste Proximus en Telenet. Zij zouden dan de beelden kunnen uitzenden op hun kanalen. Een akkoord werd er echter nog steeds niet gevonden, zo’n maand vooraleer de competitie van start zou moeten gaan (Enfin ja, wie zal het zeggen?).

Maar er is goed nieuws voor de abonnees van Proximus en Telenet. Zo meldt Het Nieuwsblad namelijk dat beide operatoren er alles aan doen om een deal te sluiten met Eleven. Het risico om talloze kijkers te verliezen is namelijk te groot. Of dat akkoord zal worden gevonden vooraleer de competitie van start gaat, is echter nog maar de vraag.

Dan is er ook nog een 'gevecht' om de samenvattingen. De afgelopen jaren werden die door VIER uitgezonden in het programma 'Sports Late Night'. Maar ook daar is er momenteel nog een akkoord gevonden. De kans bestaat dat VTM opnieuw met de rechten zou gaan lopen. De VRT zou zich door financiële beperkingen volledig afzijdig houden.

LEES OOK: DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

Welke zender verkies jij voor samenvattingen?

Meest recent

Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

100
100
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

27
27
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

64
64
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

276
276
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

99
99
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

112
112
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

111
111
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

166
166
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

291
291
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

401
401
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

149
149
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

602
602
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

313
313
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

190
190
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

317
317
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

267
267
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

990
990
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

449
449
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

311
311
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

148
148
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

275
275
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

249
249
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

222
222
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

171
171
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

494
494

Meer sportnieuws