Klanten Telenet en Proximus krijgen belangrijk nieuws over JPL-rechten

door
Klanten Telenet en Proximus krijgen belangrijk nieuws over JPL-rechten

Het Belgische voetbal zit nog maar eens in crisis, na de beslissing van het BAS om Waasland-Beveren gelijk te geven in zijn aanklacht om onterechte degradatie. Zo wordt het competitieformat terug een issue, maar daar houdt het niet bij op. Want zo is het ook nog te vraag op welke zenders de JPL straks te volgen zal zijn.

Zoals geweten heeft Eleven Sports de rechten in handen voor de komende seizoenen. Echter proberen zij een deal te sluiten met andere operatoren, met als voornaamste Proximus en Telenet. Zij zouden dan de beelden kunnen uitzenden op hun kanalen. Een akkoord werd er echter nog steeds niet gevonden, zo’n maand vooraleer de competitie van start zou moeten gaan (Enfin ja, wie zal het zeggen?).

Maar er is goed nieuws voor de abonnees van Proximus en Telenet. Zo meldt Het Nieuwsblad namelijk dat beide operatoren er alles aan doen om een deal te sluiten met Eleven. Het risico om talloze kijkers te verliezen is namelijk te groot. Of dat akkoord zal worden gevonden vooraleer de competitie van start gaat, is echter nog maar de vraag.

Dan is er ook nog een 'gevecht' om de samenvattingen. De afgelopen jaren werden die door VIER uitgezonden in het programma 'Sports Late Night'. Maar ook daar is er momenteel nog een akkoord gevonden. De kans bestaat dat VTM opnieuw met de rechten zou gaan lopen. De VRT zou zich door financiële beperkingen volledig afzijdig houden.

LEES OOK: DAZN-affaire escaleert verder: deze opties liggen op tafel

Welke zender verkies jij voor samenvattingen?

Meest recent

Nainggolan haalt weer uit: "Zijn excuses aanvaard ik nooit"

Tegen Wales kunnen de Rode Duivels zich geen misstap veroorloven als ze de kwalificatie voor het WK ...

50
50
'DAZN komt met verbazende zet na JPL-problemen'

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over DAZN in ons land. De streamingdienst won opnieuw de ...

61
61
Messi ziet in Belgisch talent 'Future of the Game'

Jarenlang hebben Lionel Messi en Cristiano Ronaldo het mondiale voetbal gedomineerd, maar hun ...

47
47
'AC Milan bezorgt Saelemaekers zeer mooie troost'

Vrijdag was Alexis Saelemaekers één van de verrassingen in de basiself van de Rode ...

38
38
Pijnlijke avond Grieken, Kroatië worstelt met voetbaldwerg

Zondagavond stonden er nog de nodige kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026 op het programma. ...

38
38
Wilmots trekt harde conclusie: "Daar horen Duivels nu thuis"

De Rode Duivels moeten maandag vol aan de bak tegen Wales als ze niet nog willen bibberen om het WK ...

99
99
Defour geeft hint over terugkeer als trainer

De voorbije jaren stonden toch enkele veelbelovende Belgische trainers. Sébastien Pocognoli ...

53
53
'Verrassend gerucht: alsnog toptransfer Stroeykens'

Anderlecht heeft er een zeer woelige transferzomer opzitten. Ook in de wintermercato lijkt er nog ...

224
224
'Nieuwe klap Union: Pocognoli neemt twéé sleutelpionnen mee'

Het ging Union dit seizoen tot dusver voor de wind, want na tien speeldagen staat het aan de leiding ...

343
343
Garcia steekt zich niet weg: "Zit niet in ons DNA"

Morgen is het D-day voor de Rode Duivels. Ze moeten winnen van Wales, dan kan het WK België ...

36
36
Courtois ziet 'ongeziene weelde' bij Duivels: "Is mooi"

Thibaut Courtois start morgen uiteraard onder de lat bij de Rode Duivels. De doelman van Real Madrid ...

104
104
Garcia sneert naar media: "Mocht hem niet selecteren"

Rudi Garcia kreeg de volle laag na het 0-0-gelijkspel tegen Noord-Macedonië. De Belgen kregen ...

184
184
Nederland kan WK ruiken, sensatie in Faeröer

Vanavond stonden er al een aantal kwalificatiematchen voor het WK 2026 op het programma. Zo kwamen ...

126
126
Courtois voert de druk op: "Makkelijke matchen zijn voorbij"

Thibaut Courtois mocht vandaag de pers toespreken. Zo had hij al meer werk dan in zijn afgelopen ...

24
24
STVV pakt uit met historisch nieuws

STVV is een van de beter geleide clubs in de Jupiler Pro League. Financieel hebben ze er hun zaakjes ...

73
73
Wissels bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

De Rode Duivels vertoeven momenteel in Cardiff, waar ze maandagavond het belangrijke ...

213
213
Gigantische optater Union: Bayat torpedeert trainersplan

Union SG is druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer nu Sébastien Pocognoli is gevallen voor ...

202
202
Internationaal debuut Stankovic eindigt in pijnlijk ontslag

Aleksandar Stankovic zag zijn sterke start bij Club Brugge deze week beloond worden met zijn eerste ...

367
367
Kompany volgende bondscoach? Bellamy doet boekje open

De Rode Duivels staan maandagavond voor een cruciaal WK-kwalificatieduel op het veld van Wales. Bij ...

230
230
Vanheusden emotioneel na blessurehel: "Papa's grootste fan"

Voor Zinho Vanheusden is zijn leven voorlopig een onwaarschijnlijke emotionele rollercoaster ...

111
111
Bizarre keuze Garcia: "Is hij mee als hulptrainer?"

Rudi Garcia heeft niet zijn beste dagen als Belgisch bondscoach achter de rug. Tijdens het duel ...

183
183
Anderlecht, Gent, Union, ... ? 'Dit is de grootste rivaal van Club'

Club Brugge is veruit de meest succesvolle club van het voorbij decennium in het Belgische voetbal. ...

714
714
Spectaculaire terugkeer: Zidane zet zinnen op droomjob

Zinedine Zidane was bijzonder succesvol als hoofdcoach van Real Madrid. Sinds zijn vertrek bij de ...

95
95
'Club en Union knokken: nieuwe aanvaller in vizier'

Club Brugge en Union SG zijn de voorbije seizoenen uitgegroeid tot grote rivalen op sportief ...

519
519
Fred Vanderbiest pakt stevig uit: "Eén keer in vijf jaar!"

Fred Vanderbiest is uitstekend begonnen aan zijn 'T1-loopbaan' bij KV Mechelen. Malinwa kampeert al ...

123
123

Meer sportnieuws