Barça blijft Real in de nek hijgen na nipte zege

door
Barça blijft Real in de nek hijgen na nipte zege

De Spaanse titelstrijd is dan toch nog niet gestreden. FC Barcelona kon woensdagavond immers opnieuw tot op één punt naderen van leider Real Madrid, dat vrijdag weliswaar nog in actie komt tegen Deportivo Alaves. Luis Suarez tekende voor het enige doelpunt in een erg matige derby tegen Espanyol, dat door deze nederlaag zeker is van degradatie.


Over de eerste helft viel weinig te zeggen. Barça probeerde al combinerend tot oplossingen te komen, maar kon amper dreigen. Bovendien was een sterke Marc-André Ter Stegen nodig om de hekkensluiter van een doelpunt te houden. Na de pauze kregen we wat meer animo. Ansu Fatu mocht zijn opwachting maken, maar amper drie minuten na zijn invalbeurt kon hij alweer gaan douchen door een rode kaart.

Het numerieke evenwicht werd echter al snel hersteld toen ook Pol Lozano tegen een rood karton aanliep. Niet veel later viel bovendien het enige doelpunt. Na een knappe actie waagde Lionel Messi zijn kans, Suarez stond op de juiste plaats om de rebound binnen te werken. Messi was zelf ook nog dicht bij een treffer, maar doelman Diego Lopez stond pal.

Uiteindelijk bleef het bij 1-0 en kon Barcelona weer tot op één punt van de eerste plaats naderen. Real Madrid komt zoals gezegd wel nog thuis in actie tegen Deportivo Alaves. Voor Espanyol zit het verhaal in La Liga er op. De club is nu al zeker van een ticket richting Segunda Division.

Ansu Fati zorgde met zijn rode kaart net niet voor een bedenkelijk record:

LEES OOK: Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Wie wordt kampioen in Spanje?

Meest recent

Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

25
25
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

91
91
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

33
33
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

181
181
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

16
16
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

333
333
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

142
142
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

45
45
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

430
430
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

96
96
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

98
98
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

51
51
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

197
197
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

119
119
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

95
95
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

159
159
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

165
165
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

79
79
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

180
180
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

146
146
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

144
144
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

280
280

Meer sportnieuws