Barça blijft Real in de nek hijgen na nipte zege

285 stemmen
Barça blijft Real in de nek hijgen na nipte zege

De Spaanse titelstrijd is dan toch nog niet gestreden. FC Barcelona kon woensdagavond immers opnieuw tot op één punt naderen van leider Real Madrid, dat vrijdag weliswaar nog in actie komt tegen Deportivo Alaves. Luis Suarez tekende voor het enige doelpunt in een erg matige derby tegen Espanyol, dat door deze nederlaag zeker is van degradatie.


Over de eerste helft viel weinig te zeggen. Barça probeerde al combinerend tot oplossingen te komen, maar kon amper dreigen. Bovendien was een sterke Marc-André Ter Stegen nodig om de hekkensluiter van een doelpunt te houden. Na de pauze kregen we wat meer animo. Ansu Fatu mocht zijn opwachting maken, maar amper drie minuten na zijn invalbeurt kon hij alweer gaan douchen door een rode kaart.

Het numerieke evenwicht werd echter al snel hersteld toen ook Pol Lozano tegen een rood karton aanliep. Niet veel later viel bovendien het enige doelpunt. Na een knappe actie waagde Lionel Messi zijn kans, Suarez stond op de juiste plaats om de rebound binnen te werken. Messi was zelf ook nog dicht bij een treffer, maar doelman Diego Lopez stond pal.

Uiteindelijk bleef het bij 1-0 en kon Barcelona weer tot op één punt van de eerste plaats naderen. Real Madrid komt zoals gezegd wel nog thuis in actie tegen Deportivo Alaves. Voor Espanyol zit het verhaal in La Liga er op. De club is nu al zeker van een ticket richting Segunda Division.

Ansu Fati zorgde met zijn rode kaart net niet voor een bedenkelijk record:

LEES OOK: 'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Wie wordt kampioen in Spanje?

Meest recent

'Alonso als wervelwind van start: drie transferbommen'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

0
0
'Gesprekken lopen: grote JPL-comeback Carl Hoefkens'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

44
44
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

170
170
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

347
347
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

108
108
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

23
23
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

217
217
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

81
81
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

68
68
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

47
47
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

362
362
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

201
201
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

241
241
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

122
122
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

158
158
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

416
416
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

288
288
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

252
252
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

213
213
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

303
303
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

239
239
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

97
97
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

573
573
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

251
251

Meer sportnieuws