'Speelkalender kan vuilbak in, competitiestart in gevaar'

door
'Speelkalender kan vuilbak in, competitiestart in gevaar'

Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport heeft woensdagavond opnieuw een bom gelegd onder het Belgisch voetbal. Zo gaf het BAS Waasland-Beveren gelijk, waardoor het akkoord over de stopzetting van het voorbije seizoen en de competitiesamenstelling van volgend seizoen nietig werd verklaard. En dat kan verregaande gevolgen hebben.


Momenteel buigen verschillende juristen zich over de uitgebreide motivatie van het BAS, zo is het bijvoorbeeld niet duidelijk of ook de titel van Club Brugge wordt ingetrokken. Wat echter wel vast staat is dat deze uitspraak ook een grote invloed zal hebben op het komende seizoen. "Wat duidelijk is, is dat alle kalenders die zijn verschenen weer de vuilbak in kunnen. Want het lijkt me duidelijk dat je met 16 ploegen niet aan de slag kunt. Of je moet zeggen dat er geen daler en dus ook geen stijger is, maar Beerschot en Leuven zullen klaarzitten om daar weer een stokje voor te steken", zei analist Geert De Vlieger bij Play Sports.

Normaal gezien zou het nieuwe seizoen op zaterdag 8 augustus van start gaan. Maar het wordt nog een race tegen de klok om voor die datum een nieuw akkoord te vinden. Zo moet een nieuwe Algemene Vergadering plaatsvinden en daar moet ook nog eens een vereiste meerderheid gevonden zien te worden. Bovendien is er ook nog de bekerfinale, die móét voor 3 augustus afgewerkt worden. "Dat weekend van 8 augustus lijkt me te snel te komen. Of ze moeten heel snel een oplossing vinden", stelt Eric Van Meir. "Qua solidariteit gaat het de goede kant op", besluit De Vlieger cynisch.

LEES OOK: Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Denkt u dat het nieuwe seizoen op de voorziene datum van start zal gaan?

Meest recent

Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

24
24
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

12
12
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

21
21
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

129
129
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

30
30
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

133
133
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

282
282
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

119
119
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

358
358
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

180
180
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

73
73
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

482
482
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

567
567
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

116
116
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

195
195
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

41
41
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

323
323
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

216
216
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

363
363
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

413
413
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

215
215
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

34
34
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

406
406
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

430
430
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

82
82

Meer sportnieuws