'Speelkalender kan vuilbak in, competitiestart in gevaar'

676 stemmen
'Speelkalender kan vuilbak in, competitiestart in gevaar'

Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport heeft woensdagavond opnieuw een bom gelegd onder het Belgisch voetbal. Zo gaf het BAS Waasland-Beveren gelijk, waardoor het akkoord over de stopzetting van het voorbije seizoen en de competitiesamenstelling van volgend seizoen nietig werd verklaard. En dat kan verregaande gevolgen hebben.


Momenteel buigen verschillende juristen zich over de uitgebreide motivatie van het BAS, zo is het bijvoorbeeld niet duidelijk of ook de titel van Club Brugge wordt ingetrokken. Wat echter wel vast staat is dat deze uitspraak ook een grote invloed zal hebben op het komende seizoen. "Wat duidelijk is, is dat alle kalenders die zijn verschenen weer de vuilbak in kunnen. Want het lijkt me duidelijk dat je met 16 ploegen niet aan de slag kunt. Of je moet zeggen dat er geen daler en dus ook geen stijger is, maar Beerschot en Leuven zullen klaarzitten om daar weer een stokje voor te steken", zei analist Geert De Vlieger bij Play Sports.

Normaal gezien zou het nieuwe seizoen op zaterdag 8 augustus van start gaan. Maar het wordt nog een race tegen de klok om voor die datum een nieuw akkoord te vinden. Zo moet een nieuwe Algemene Vergadering plaatsvinden en daar moet ook nog eens een vereiste meerderheid gevonden zien te worden. Bovendien is er ook nog de bekerfinale, die móét voor 3 augustus afgewerkt worden. "Dat weekend van 8 augustus lijkt me te snel te komen. Of ze moeten heel snel een oplossing vinden", stelt Eric Van Meir. "Qua solidariteit gaat het de goede kant op", besluit De Vlieger cynisch.

LEES OOK: Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Denkt u dat het nieuwe seizoen op de voorziene datum van start zal gaan?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

44
44
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

203
203
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

57
57
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

58
58
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

493
493
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

143
143
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

60
60
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

109
109
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

326
326
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

513
513
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

306
306
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

623
623
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

236
236
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

317
317
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

116
116
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

83
83
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

470
470
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

235
235
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

291
291
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

141
141
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

183
183
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

518
518
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

306
306

Meer sportnieuws