Nieuwe kalender zorgt voor één winnaar en 7 verliezers

door
Nieuwe kalender zorgt voor één winnaar en 7 verliezers

De bekendmaking van de kalender voor het nieuwe seizoen zorgt elk jaar voor de nodige commotie, maar dit keer werd het werk van Nils Van Brantegem met extra veel argusogen gadegeslagen. Vooral het schema voor de eerste vier speeldagen, waarbij in theorie nog geen publiek aanwezig mag zijn, was voor iedere club een cruciaal gegeven.


KRC Genk voelt zich met twee thuisduels in augustus tegen Antwerp en Standard alvast benadeeld, al pronkte enkel Standard op de Limburgse lijst van tegenstanders die ze absoluut wilden vermijden. Een tijdje geleden mocht elke ploeg in de Jupiler Pro League namelijk drie namen opgeven die het liefst niet in de eerste weken op bezoek zouden komen.

Vermits Club Brugge en Anderlecht daarbij alomtegenwoordig waren, komen STVV, KV Mechelen, Moeskroen en AA Gent alvast bedrogen uit. Zij ontvangen immers elk ofwel Blauw-Zwart, ofwel Paars-Wit in augustus. Daarnaast werden ook de verzoeken van Eupen en Cercle Brugge, die respectievelijk Standard en Antwerp al snel op visite krijgen, niet ingewilligd.

ÉÉN WINNAAR

Volgens Sport/Voetbalmagazine valt er naast deze zeven verliezers tevens één grote winnaar te noteren. Hoewel Charleroi een lastige start tegemoet gaat, trekken de Zebra's wel naar een leeg Jan Breydel en ongevulde Bosuil – stadions die gekend staan om hun helse sfeer. Dat die toppers zonder écht thuisvoordeel kunnen worden afgehaspeld, is dus handig meegenomen.

LEES OOK: Charleroi pakt uit en legt talent langer vast

Groot voordeel voor Charleroi?

Meest recent

'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

0
0
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

23
23
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

154
154
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

36
36
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

20
20
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

139
139
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

25
25
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

126
126
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

135
135
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

142
142
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

170
170
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

317
317
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

210
210
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

320
320
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

231
231
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

235
235
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

182
182
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

150
150
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

355
355
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

199
199
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

181
181
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

398
398
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

709
709
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

473
473

Meer sportnieuws