TRANSFERUURTJE: 'Transfer David in stroomversnelling, Club laat drietal gaan'

743 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Transfer David in stroomversnelling, Club laat drietal gaan'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AA Gent had hem graag nog een seizoen gehouden, maar een vertrek van Jonathan David is onvermijdelijk geworden. En het heeft er alle schijn van dat het goudhaantje kiest voor een tussenstap in de Ligue 1. De Canadese aanvaller heeft volgens RMC Sports zelfs een persoonlijk akkoord met Lille OSC. Bij L'Equipe weet men dan weer dat de Fransen hun bod inmiddels verhoogden tot 25 miljoen euro, Gent blijft echter mikken op zo'n 30 miljoen. Mogelijk vertrekt nog een andere sterkhouder uit de Ghelamco Arena. Zo zou Sevilla FC concrete belangstelling vertonen in Elisha Owusu.

Club Brugge zal deze zomer afscheid nemen van minstens één sterkhouder. Volgens Het Laatste Nieuws wil Emmanuel Dennis absoluut een nieuwe stap zetten, het is dus wachten tot de juiste club een bod op tafel legt. Nog volgens de krant mag Kaveh Rezaei sowieso vertrekken, hij komt nu meer in de plannen voor. En ook voor Loïs Openda wordt allicht een nieuwe club gezocht. Aan inkomende zijde werd de landskampioen dan weer gelinkt aan Genk-doelwit Gideon Mensah. Maar er lijkt niet bepaald nood aan een extra linksback. Ook de Nederlandse doelman Joël Drommel blijft volgens De Telegraaf in beeld.

RSC Anderlecht zou twee aanvallers te gelde willen maken deze zomer. Ook Le Soir bevestigt dat Isaac Thelin mogelijk definitief vertrekt naar Malmö. Al zal er dan wel nog stevig onderhandeld moeten worden. RSCA zou immers op 2 miljoen euro mikken voor de spits, maar de Zweden willen voorlopig niet zover gaan. Dauda Mohammed dan weer kende een wisselvallig seizoen op huurbasis bij Esbjerg, dat degradatie niet kon voorkomen. Toch zou hij zich er in de kijker hebben gespeeld van verschillende Deense en buitenlandse ploegen. Ook hij mag definitief beschikken bij RSCA.

L'Avenir weet dat Zulte Waregem, Cercle Brugge en KAS Eupen Mamadou Koné naar de Jupiler Pro League willen halen. De 28-jarige Ivoriaanse aanvaller wordt dit seizoen uitgeleend aan Deportivo La Coruna, waar hij in de Spaanse tweede klasse goed was voor 4 goals en 4 assists in 22 wedstrijden. Koné moet weg bij Leganes, waar hij nog tot medio 2021 onder contract ligt.

La Dernière Heure bevestigt dat Al-Ain een bod heeft neergelegd om Maxime Lestienne weg te halen bij Standard. Een eerste bod van 1 miljoen euro werd geweigerd en ook een tweede van amper 1,5 miljoen euro werd meteen naar de prullenbak verwezen. De Rouches zouden om en bij de 5 miljoen euro willen voor de speler, die ze liever niet kwijt willen. Lestienne zelf zou wel openstaan voor een overgang naar het Midden-Oosten.

KV Mechelen heeft een beloftevolle aanwinst bij Anderlecht weggeplukt. Via hun officiële kanalen kondigen de Mechelaars namelijk aan dat Niklo Dailly de overstap maakt. De 18-jarige aanvaller, die het voorbije seizoen bij de beloften van Paars-Wit doorbracht, kan zowel op de flanken als centraal voorin uit de voeten en krijgt in Mechelen meteen de kans om zich te bewijzen bij de A-kern.

De volgende fraaie aanwinst voor Eupen is alweer een feit. Zoals verwacht gaat Stef Peeters aan de slag in het Kehrweg-stadion. De spelmaker wordt overgenomen van Cercle Brugge, waar hij toch één van de smaakmakers was. Naar verluidt zou met zijn transfer zo'n 700.000 euro gemoeid zijn. Volgens L'Avenir wil sportief directeur Jordi Condom daarnaast nog 4 à 5 extra versterkingen aantrekken.

BUITENLAND
De kans is groot dat Kai Havertz deze zomer nog naar de Premier League verhuist. Zo zou Chelsea FC momenteel over de beste papieren beschikken om de Bundesliga-sensatie in huis te halen. Het afhaken van Bayern München speelt daarin een grote rol, zo stelt The Guardian. De Blues zullen wel nog een akkoord moeten vinden met Bayer Leverkusen, dat volgens eerdere berichten meer dan 80 miljoen euro zou verlangen voor zijn smaakmaker.

Liverpool FC toont al een tijdje interesse in Adama Traoré, seizoensrevelatie van Wolverhampton. Toch zal de landskampioen niet te lang mogen talmen want volgens ESPN zouden ook Juventus en Manchester City in de markt zijn voor de krachtige aanvaller. Wolverhampton zou naar verluidt een vraagprijs van negentig miljoen euro hanteren.

Tanguy Ndombélé zit bij Tottenham Hotspur doorgaans op de bankt en ligt niet in de bovenste schuif bij José Mourinho, de middenvelder zou dan ook een vertrek overwegen. Volgens L'Équipe heeft de controleur zijn zaakwaarnemer aan het werk gezet. De spelersmakelaar in kwestie zou al in contact staan met FC Barcelona en Paris Saint-Germain, twee grootmachten die klaarblijkelijk wel oren hebben naar een samenwerking met Ndombélé.

De kans is reëel dat Alexandre Lacazette komende mercato vertrekt bij Arsenal FC. Atletico Madrid zou de Franse spits alvast dolgraag aan zijn selectie toevoegen. Volgens London Evening Standard zouden beide club dan ook werken aan een ruilconstructie. In dat geval zou middenvelder Thomas Partey de omgekeerde richting bewandelen. Mogelijk wordt er ook nog wat cash-geld in deze deal opgenomen.

LEES OOK: AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

Denkt u dat Gent meer dan 30 miljoen zal vangen voor David?

Meest recent

'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

1
1
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

289
289
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

94
94
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

61
61
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

564
564
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

149
149
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

56
56
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

431
431
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

153
153
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

382
382
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

210
210
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

248
248
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

970
970
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

533
533
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

309
309
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

278
278
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

136
136
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

160
160
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

622
622
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

313
313
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

97
97
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

239
239
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

125
125
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

412
412

Meer sportnieuws