TRANSFERUURTJE: 'Transfer David in stroomversnelling, Club laat drietal gaan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Transfer David in stroomversnelling, Club laat drietal gaan'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AA Gent had hem graag nog een seizoen gehouden, maar een vertrek van Jonathan David is onvermijdelijk geworden. En het heeft er alle schijn van dat het goudhaantje kiest voor een tussenstap in de Ligue 1. De Canadese aanvaller heeft volgens RMC Sports zelfs een persoonlijk akkoord met Lille OSC. Bij L'Equipe weet men dan weer dat de Fransen hun bod inmiddels verhoogden tot 25 miljoen euro, Gent blijft echter mikken op zo'n 30 miljoen. Mogelijk vertrekt nog een andere sterkhouder uit de Ghelamco Arena. Zo zou Sevilla FC concrete belangstelling vertonen in Elisha Owusu.

Club Brugge zal deze zomer afscheid nemen van minstens één sterkhouder. Volgens Het Laatste Nieuws wil Emmanuel Dennis absoluut een nieuwe stap zetten, het is dus wachten tot de juiste club een bod op tafel legt. Nog volgens de krant mag Kaveh Rezaei sowieso vertrekken, hij komt nu meer in de plannen voor. En ook voor Loïs Openda wordt allicht een nieuwe club gezocht. Aan inkomende zijde werd de landskampioen dan weer gelinkt aan Genk-doelwit Gideon Mensah. Maar er lijkt niet bepaald nood aan een extra linksback. Ook de Nederlandse doelman Joël Drommel blijft volgens De Telegraaf in beeld.

RSC Anderlecht zou twee aanvallers te gelde willen maken deze zomer. Ook Le Soir bevestigt dat Isaac Thelin mogelijk definitief vertrekt naar Malmö. Al zal er dan wel nog stevig onderhandeld moeten worden. RSCA zou immers op 2 miljoen euro mikken voor de spits, maar de Zweden willen voorlopig niet zover gaan. Dauda Mohammed dan weer kende een wisselvallig seizoen op huurbasis bij Esbjerg, dat degradatie niet kon voorkomen. Toch zou hij zich er in de kijker hebben gespeeld van verschillende Deense en buitenlandse ploegen. Ook hij mag definitief beschikken bij RSCA.

L'Avenir weet dat Zulte Waregem, Cercle Brugge en KAS Eupen Mamadou Koné naar de Jupiler Pro League willen halen. De 28-jarige Ivoriaanse aanvaller wordt dit seizoen uitgeleend aan Deportivo La Coruna, waar hij in de Spaanse tweede klasse goed was voor 4 goals en 4 assists in 22 wedstrijden. Koné moet weg bij Leganes, waar hij nog tot medio 2021 onder contract ligt.

La Dernière Heure bevestigt dat Al-Ain een bod heeft neergelegd om Maxime Lestienne weg te halen bij Standard. Een eerste bod van 1 miljoen euro werd geweigerd en ook een tweede van amper 1,5 miljoen euro werd meteen naar de prullenbak verwezen. De Rouches zouden om en bij de 5 miljoen euro willen voor de speler, die ze liever niet kwijt willen. Lestienne zelf zou wel openstaan voor een overgang naar het Midden-Oosten.

KV Mechelen heeft een beloftevolle aanwinst bij Anderlecht weggeplukt. Via hun officiële kanalen kondigen de Mechelaars namelijk aan dat Niklo Dailly de overstap maakt. De 18-jarige aanvaller, die het voorbije seizoen bij de beloften van Paars-Wit doorbracht, kan zowel op de flanken als centraal voorin uit de voeten en krijgt in Mechelen meteen de kans om zich te bewijzen bij de A-kern.

De volgende fraaie aanwinst voor Eupen is alweer een feit. Zoals verwacht gaat Stef Peeters aan de slag in het Kehrweg-stadion. De spelmaker wordt overgenomen van Cercle Brugge, waar hij toch één van de smaakmakers was. Naar verluidt zou met zijn transfer zo'n 700.000 euro gemoeid zijn. Volgens L'Avenir wil sportief directeur Jordi Condom daarnaast nog 4 à 5 extra versterkingen aantrekken.

BUITENLAND
De kans is groot dat Kai Havertz deze zomer nog naar de Premier League verhuist. Zo zou Chelsea FC momenteel over de beste papieren beschikken om de Bundesliga-sensatie in huis te halen. Het afhaken van Bayern München speelt daarin een grote rol, zo stelt The Guardian. De Blues zullen wel nog een akkoord moeten vinden met Bayer Leverkusen, dat volgens eerdere berichten meer dan 80 miljoen euro zou verlangen voor zijn smaakmaker.

Liverpool FC toont al een tijdje interesse in Adama Traoré, seizoensrevelatie van Wolverhampton. Toch zal de landskampioen niet te lang mogen talmen want volgens ESPN zouden ook Juventus en Manchester City in de markt zijn voor de krachtige aanvaller. Wolverhampton zou naar verluidt een vraagprijs van negentig miljoen euro hanteren.

Tanguy Ndombélé zit bij Tottenham Hotspur doorgaans op de bankt en ligt niet in de bovenste schuif bij José Mourinho, de middenvelder zou dan ook een vertrek overwegen. Volgens L'Équipe heeft de controleur zijn zaakwaarnemer aan het werk gezet. De spelersmakelaar in kwestie zou al in contact staan met FC Barcelona en Paris Saint-Germain, twee grootmachten die klaarblijkelijk wel oren hebben naar een samenwerking met Ndombélé.

De kans is reëel dat Alexandre Lacazette komende mercato vertrekt bij Arsenal FC. Atletico Madrid zou de Franse spits alvast dolgraag aan zijn selectie toevoegen. Volgens London Evening Standard zouden beide club dan ook werken aan een ruilconstructie. In dat geval zou middenvelder Thomas Partey de omgekeerde richting bewandelen. Mogelijk wordt er ook nog wat cash-geld in deze deal opgenomen.

LEES OOK: Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Denkt u dat Gent meer dan 30 miljoen zal vangen voor David?

Meest recent

Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

10
10
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

94
94
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

48
48
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

19
19
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

255
255
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

67
67
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

92
92
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

404
404
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

88
88
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

429
429
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

131
131
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

411
411
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

409
409
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

198
198
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

213
213
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

177
177
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

604
604
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

320
320
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

93
93
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

75
75
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

1054
1054
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

140
140
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

369
369
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

403
403
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

62
62

Meer sportnieuws