TRANSFERUURTJE: 'Transfer David in stroomversnelling, Club laat drietal gaan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Transfer David in stroomversnelling, Club laat drietal gaan'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AA Gent had hem graag nog een seizoen gehouden, maar een vertrek van Jonathan David is onvermijdelijk geworden. En het heeft er alle schijn van dat het goudhaantje kiest voor een tussenstap in de Ligue 1. De Canadese aanvaller heeft volgens RMC Sports zelfs een persoonlijk akkoord met Lille OSC. Bij L'Equipe weet men dan weer dat de Fransen hun bod inmiddels verhoogden tot 25 miljoen euro, Gent blijft echter mikken op zo'n 30 miljoen. Mogelijk vertrekt nog een andere sterkhouder uit de Ghelamco Arena. Zo zou Sevilla FC concrete belangstelling vertonen in Elisha Owusu.

Club Brugge zal deze zomer afscheid nemen van minstens één sterkhouder. Volgens Het Laatste Nieuws wil Emmanuel Dennis absoluut een nieuwe stap zetten, het is dus wachten tot de juiste club een bod op tafel legt. Nog volgens de krant mag Kaveh Rezaei sowieso vertrekken, hij komt nu meer in de plannen voor. En ook voor Loïs Openda wordt allicht een nieuwe club gezocht. Aan inkomende zijde werd de landskampioen dan weer gelinkt aan Genk-doelwit Gideon Mensah. Maar er lijkt niet bepaald nood aan een extra linksback. Ook de Nederlandse doelman Joël Drommel blijft volgens De Telegraaf in beeld.

RSC Anderlecht zou twee aanvallers te gelde willen maken deze zomer. Ook Le Soir bevestigt dat Isaac Thelin mogelijk definitief vertrekt naar Malmö. Al zal er dan wel nog stevig onderhandeld moeten worden. RSCA zou immers op 2 miljoen euro mikken voor de spits, maar de Zweden willen voorlopig niet zover gaan. Dauda Mohammed dan weer kende een wisselvallig seizoen op huurbasis bij Esbjerg, dat degradatie niet kon voorkomen. Toch zou hij zich er in de kijker hebben gespeeld van verschillende Deense en buitenlandse ploegen. Ook hij mag definitief beschikken bij RSCA.

L'Avenir weet dat Zulte Waregem, Cercle Brugge en KAS Eupen Mamadou Koné naar de Jupiler Pro League willen halen. De 28-jarige Ivoriaanse aanvaller wordt dit seizoen uitgeleend aan Deportivo La Coruna, waar hij in de Spaanse tweede klasse goed was voor 4 goals en 4 assists in 22 wedstrijden. Koné moet weg bij Leganes, waar hij nog tot medio 2021 onder contract ligt.

La Dernière Heure bevestigt dat Al-Ain een bod heeft neergelegd om Maxime Lestienne weg te halen bij Standard. Een eerste bod van 1 miljoen euro werd geweigerd en ook een tweede van amper 1,5 miljoen euro werd meteen naar de prullenbak verwezen. De Rouches zouden om en bij de 5 miljoen euro willen voor de speler, die ze liever niet kwijt willen. Lestienne zelf zou wel openstaan voor een overgang naar het Midden-Oosten.

KV Mechelen heeft een beloftevolle aanwinst bij Anderlecht weggeplukt. Via hun officiële kanalen kondigen de Mechelaars namelijk aan dat Niklo Dailly de overstap maakt. De 18-jarige aanvaller, die het voorbije seizoen bij de beloften van Paars-Wit doorbracht, kan zowel op de flanken als centraal voorin uit de voeten en krijgt in Mechelen meteen de kans om zich te bewijzen bij de A-kern.

De volgende fraaie aanwinst voor Eupen is alweer een feit. Zoals verwacht gaat Stef Peeters aan de slag in het Kehrweg-stadion. De spelmaker wordt overgenomen van Cercle Brugge, waar hij toch één van de smaakmakers was. Naar verluidt zou met zijn transfer zo'n 700.000 euro gemoeid zijn. Volgens L'Avenir wil sportief directeur Jordi Condom daarnaast nog 4 à 5 extra versterkingen aantrekken.

BUITENLAND
De kans is groot dat Kai Havertz deze zomer nog naar de Premier League verhuist. Zo zou Chelsea FC momenteel over de beste papieren beschikken om de Bundesliga-sensatie in huis te halen. Het afhaken van Bayern München speelt daarin een grote rol, zo stelt The Guardian. De Blues zullen wel nog een akkoord moeten vinden met Bayer Leverkusen, dat volgens eerdere berichten meer dan 80 miljoen euro zou verlangen voor zijn smaakmaker.

Liverpool FC toont al een tijdje interesse in Adama Traoré, seizoensrevelatie van Wolverhampton. Toch zal de landskampioen niet te lang mogen talmen want volgens ESPN zouden ook Juventus en Manchester City in de markt zijn voor de krachtige aanvaller. Wolverhampton zou naar verluidt een vraagprijs van negentig miljoen euro hanteren.

Tanguy Ndombélé zit bij Tottenham Hotspur doorgaans op de bankt en ligt niet in de bovenste schuif bij José Mourinho, de middenvelder zou dan ook een vertrek overwegen. Volgens L'Équipe heeft de controleur zijn zaakwaarnemer aan het werk gezet. De spelersmakelaar in kwestie zou al in contact staan met FC Barcelona en Paris Saint-Germain, twee grootmachten die klaarblijkelijk wel oren hebben naar een samenwerking met Ndombélé.

De kans is reëel dat Alexandre Lacazette komende mercato vertrekt bij Arsenal FC. Atletico Madrid zou de Franse spits alvast dolgraag aan zijn selectie toevoegen. Volgens London Evening Standard zouden beide club dan ook werken aan een ruilconstructie. In dat geval zou middenvelder Thomas Partey de omgekeerde richting bewandelen. Mogelijk wordt er ook nog wat cash-geld in deze deal opgenomen.

LEES OOK: 'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Denkt u dat Gent meer dan 30 miljoen zal vangen voor David?

Meest recent

'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

16
16
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

57
57
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

102
102
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

49
49
Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Youri Tielemans kampte met blessureleed, maar koos er toch voor om met de Rode Duivels op stage te ...

48
48
Opmerkelijke beelden: Nederlandse ref is Godts helemaal beu

Het is dezer dagen alsmaar meer een trend om ook scheidsrechters van een camera en microfoon te ...

62
62
Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Rudi Garcia zal momenteel al met zijn gedachten volledig bij de voorbereiding op het WK zitten. ...

70
70
Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

87
87
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

64
64
Na bizar penaltygeval: Flick haalt keihard uit

Voor FC Barcelona dreigen de kwartfinales het eindstation te worden in de Champions League. Ze ...

103
103
'Genk kan na één jaar al cashen op aanwinst'

Na een teleurstellend seizoen staat KRC Genk ongetwijfeld voor een boeiende transferzomer. Het zal ...

201
201
'Standard en Genk vechten pittig transferduel uit'

Standard en KRC Genk zijn uiteraard al bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Viaplay weet ...

129
129
Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Het WK loert om de hoek en heel wat spelers dromen nog van een ticket voor dat Wereldkampioenschoep. ...

117
117
WK en knaltransfer hét grote doel voor STVV'er

STVV zit in een dipje. Het verloor vier van zijn laatste vijf matchen en dit weekend komt Club ...

47
47
Hoe Club Brugge de basisploeg van Taravel heeft gevormd

Jérémy Taravel is ondertussen twee maanden trainer van RSC Anderlecht. Hij probeerde ...

171
171
'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Hier gaan we weer... AA Gent gaat twee juridische procedures starten tegen de Pro League. Het ...

320
320
Onrust slaat om in drama: Leko en sterspeler op ramkoers

Bij Club Brugge ligt een sterspeler plots onder vuur. Ivan Leko gaf publiek een duidelijke sneer, ...

299
299
Wilmots haalt slag thuis: “Gouden transfer voor Standard"

Standard wil met Marc Wilmots & co de komende jaren weer aansluiting gaan vinden met de ...

223
223
Anderlecht hoopt: blijft De Cat hierdoor wél?

Bij RSC Anderlecht is Nathan De Cat samen met Thorgan Hazard veruit de beste speler van dit seizoen. ...

220
220
KRC Genk rekent 'zich rijk': Heymans als grote voorbeeld

KRC Genk is zeer goed begonnen aan de Europe Play-Offs. De Limburgers spelen zondag in eigen huis ...

168
168
'Saga Romelu Lukaku: Anderlecht mag wél dromen'

Het is dé grote droom van elke fan van RSC Anderlecht: Romelu Lukaku die in de zomer ...

265
265
'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

186
186
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

130
130
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

210
210

Meer sportnieuws