TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, transfer Batshuayi aanstaande'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, transfer Batshuayi aanstaande'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht lijkt eerstdaags zijn derde en vierde aanwinst van de zomermercato binnen te halen. Een verlenging van de huurbeurt van Derrick Luckassen hangt al enkele dagen in de lucht, in zijn dossier wordt deze week normaal gezien nog witte rook verwacht. En volgens La Dernière Heure heeft RSCA ook zijn nieuwe linksback zo goed als beet. Zo zouden de Brusselaars dicht bij een doorbraak rond de Oekraïner Bogdan Mykhaylichenko staan. De 23-jarige komt normaal gezien over van Zorya Luhansk.

Club Brugge heeft maandag bevestigd dat Mathis Servais zijn profcontract heeft ondertekend. De 15-jarige Namenaar blijft op die manier actief voor Blauw-Zwart, dat een grote slag slaat met het aan boord houden van Servais. De club weet hem namelijk uit handen te houden van Barcelona, AS Roma en Sevilla. Doelwit Manfred Ugalde zou dan weer voor Man City kiezen, dat hem wil uitlenen aan Lommel of NAC.

Er lijkt beweging te komen rond de recordtransfer van Jonathan David. Volgens Het Laatste Nieuws blijft AA Gent mikken op een jackpot van 30 à 35 miljoen euro, een absolute recordsom in ons land. Voorlopig kwam er nog geen bod in de buurt van zo'n bedrag, maar de interesse neemt wel zienderogen toe. Met name Lille OSC wordt steeds concreter. David en zijn entourage zouden wel hun bedenkingen hebben bij de Franse belangstelling, David mikt zelf immers resoluut op de Bundesliga.

De kans wordt met de dag groter dat Juan Brunetta de overstap gaat maken van Godoy Cruz naar KRC Genk. De aanvallende middenvelder heeft alvast zijn zinnen gezet op een transfer naar de Limburgers. "Er is een aanbieding van Genk en ik ga met het bestuur praten. Hopelijk kan de transfer doorgang vinden. Het is mijn droom om naar Europa te verhuizen”, aldus Brunetta aan de Argentijnse pers.

KAS Eupen meldt dat Senna Miangue overkomt van het Italiaanse Cagliari. De linksachter was de voorbije twee seizoenen op huurbasis actief bij Standard. Ook nu betreft het opnieuw een uitleenbeurt, hij blijft dus bij de Italiaanse club onder contract staan.

BUITENLAND
De vraagprijs van Real Madrid voor James Rodriguez werd gelekt in de Spaanse pers. Zo meldt Marca dat de Madrilenen amper 20 miljoen euro vragen voor de 28-jarige Colombiaan. Het contract van Rodriguez loopt namelijk af in 2021, dus wil men bij Real Madrid toch nog 'iets' terugverdienen van het torenhoge bedrag (80 miljoen euro) die het in 2015 neertelde.

AC Milan bereidt zich voor op een bijzonder drukke transferzomer. De aankoopopties op Alexis Saelemaekers en Simon Kjaer werden alvast gelicht, maar volgens Italiaanse bronnen worden er nog minstens vier (!) versterkingen verwacht in de Italiaanse modestad., Volgens La Gazzetta dello Sport heeft Milan zijn zinnen gezet op Wesley Fofana, Tiemoué Bakayoko, Dominik Szoboszlai en Florian Thauvin.

Ook Chelsea plant een grote uitverkoop. Volgens de BBC wil de Londense club deze zomer afscheid nemen van zes spelers. Michy Batshuayi moet samen met Tiemoué Bakayoko, Danny Drinkwater, Emerson Palmeri, Marcos Alonso en Davide Zappacosta de club verlaten. Het geld dat geïncasseerd zal worden voor het zestal moet dan weer dienen om de transfer van Kai Havertz te financieren.

Cedric Soares is terug na een blessure en wil bij Arsenal FC een vaste basisstek opeisen. Hector Bellerin dreigt daardoor zijn positie af te moeten staan en dat terwijl hij een van de grootverdieners is. Volgens The Express kan de Spanjaard nu een andere route bewandelen door naar Bayern München, PSG of Juventus te verhuizen. Met name PSG zou probleemloos aan zijn eisen willen voldoen.

LEES OOK: Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

Denkt u dat Anderlecht na de mercato een sterkere selectie zal hebben dan volgend seizoen?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

209
209
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

176
176
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

103
103
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

49
49
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

155
155
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

290
290
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

269
269
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

108
108
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

41
41
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

112
112
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

226
226
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

269
269
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

551
551
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

361
361
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

446
446
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

138
138
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

78
78
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

641
641
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

641
641
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

423
423
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

439
439
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

301
301
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2257
2257
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

153
153

Meer sportnieuws