Louwagie kort van stof over beslissing Club en Mannaert

door
Louwagie kort van stof over beslissing Club en Mannaert

Dinsdag zal de Algemene Vergadering van de Pro League (opnieuw) een beslissing nemen omtrent de toekomst van 1A en 1B. Aan de vooravond van de zitting heeft Club Brugge zich teruggetrokken uit de raad van bestuur van de Pro League. 

Club Brugge wil volgens Het Nieuwsblad op die manier duidelijk maken dat het afstand neemt van de huidige gang van zaken bij de raad van bestuur. Als laatste punt op de Algemene Vergadering wordt normaal gezien de nieuwe raad van bestuur verkozen. Vincent Mannaert en Club Brugge maakten de voorbije jaren steevast onderdeel uit van deze raad, maar wensen zich geen kandidaat meer te stellen. 

In een e-mail gericht aan alle clubs maakte Mannaert duidelijk dat de raad van bestuur stilaan aan 'belangentegenstelling' doet in plaats van aan 'belangenvereniging'. De sportief directeur van Club Brugge zal wel nog deel blijven uitmaken van de Algemene Vergadering, waar hij werkt aan belangrijke mediacontracten en parafiscale dossiers, stelt de krant verder. 

UPDATE 07/07

Vandaag is het alweer D-Day voor de Pro League, want er staat opnieuw een Algemene Vergadering gepland deze middag. Daarin moeten heel wat beslissingen worden genomen. Zo moet er onder meer een nieuwe Raad van Bestuur worden samengesteld. Maandag dropte Club Brugge echter een bommetje door aan te geven dat zij hiervoor geen kandidaat meer zijn.

Intussen komen de verschillende clubleiders aan voor die Algemene Vergadering, onder wie ook Michel Louwagie van AA Gent. Hij reageerde voor de micro van VTM op de beslissing van Club. “Spijtig”, antwoordde hij kort. Ook Louwagie beseft overigens dat er heel wat belangrijke knopen moeten worden doorgehakt.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

Had Club dit moeten aangeven op de vergadering zelf?

Meest recent

Van der Elst geeft Garcia tip: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

6
6
'Engels grof wild: interesse neemt enorm toe'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

13
13
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

103
103
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

79
79
'Neemt KRC Genk afscheid? Drie spelers ontevreden'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

177
177
Engelse pers zet bepalende Trossard in de bloemetjes

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

67
67
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

191
191
Kompany verovert het voetbal: "Ooit FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

38
38
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

231
231
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

363
363
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

467
467
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

111
111
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

194
194
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

23
23
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

336
336
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

293
293
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

297
297
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

220
220
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

389
389
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

85
85
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

122
122
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

124
124
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

65
65
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

123
123
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

101
101

Meer sportnieuws